האם הראלי של טראמפ מתחיל להתעייף - פנחס כהן - הבלוג של פנחס כהן - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האם הראלי של טראמפ מתחיל להתעייף

העליות בשערי המניות לא התרחשו על בסיס כלכלי, אלא הסתמכו על ביטחון בטראמפ ובהבטחות הכלכליות שלו - אלא שהפד הוציא מהן את האוויר

16תגובות
תחרות ראלי דקאר 2016
רויטרס

בפוסט הקודם כתבתי כי בעיניי בעוד שסוחרי המטבעות, הסחורות ובטח האג"חים רגישים מאוד לסיכון פוליטי, עמיתיהם סוחרי המניות דוהרים כמו פרי מירוץ עם כיסויי עיניים, שלא מאפשרים להם לראות ימינה או שמאלה – רק למעלה. שיתפתי גם בהערכתי כי כשיישפול האסימון הקולקטיבי לגבי כך שהסיכון הפוליטי והעלאת הריביות הם חלק ממחזור המסחר - ייווצרו התנאים הבסיסיים לתיקון, שיכול להגיע לעד 15% ועדיין להיחשב שוק פרי.

הירידות של יום שלישי היו החדות מאז אוקטובר, לפני הראלי של טראמפ. האם סוחרי המניות מתחילים לחוש כי טראמפ לא יוכל לממש את כל ההבטחות שלו מול הקונגרס? העליות לא התרחשו על בסיס כלכלי, אלא הסתמכו על ביטחון בטראמפ ובהבטחות הכלכליות שלו. כשהפד הביע אדישות לצמיחה הכלכלית של טראמפ, ולא העלה את תחזית קצב העלאות הריביות שלו מעבר לצמיחה העצלנית של 2%, המשקיעים הגיבו כמו ילדים שרוצים ממתק ואבא אומר "לא".

כל מה שצריך לדעת על קריירה בהייטק
כנסו למתחם

בואו נבדוק אם אפשר לקבל אינדיקציה מהשוק לגבי המשכיותו של הראלי.

דאו ג'ונס

דאו ג'ונס, יומי

הדאו ג'ונס פרץ לראשונה ביום שלישי את קו המגמה העולה של הראלי. עובדה זו מציבה בסימן שאלה את המשך הראלי ואולי מבשרת את תחילת הרע-לי לסוחרי המניות השמים את מבטחם בטראמפ. אם המחיר יצליח להעפיל מעל לקו הירוק, המסמן את המחיר הגבוה של 1 במארס, המגמה ככל הנראה תימשך. אם המחיר ייפול מתחת לקו האדום, המסמן את המחיר הגבוה הקודם ואף רמת מחירים פסיכולוגית מובהקת של 20 אלף, מגמת הראלי תיחשב סופית. שימו לב לממוצע הנע של 50 הימים האחרונים (סגול). המחיר חצה אותו ביום הבחירות בארה"ב, ומאז הוא נע מתחת לקו המגמה העולה. הוא מתנהג כקו מגמה "חי", שנע בטבעיות ומגיב לתנודות באופן ממוצע. לכן, הוא עשוי לייצג את המגמה באופן הנאמן ביותר. אם המחיר יצליח להישאר מעליו, אפשר להניח שהראלי יימשך, ואילו ירידתו מהממוצע הנע תחזק את סימן השאלה לגבי המשך הראלי. שימו לב גם שממוצע הנע של 100 הימים האחרונים (ירוק) "רץ" כלפי הקו האדום המסמן את מחיר ה-20 אלף וכאילו אומר: "אל דאגה, אני מגיע להגן עליך!"

אמנם מאז הבחירות, הקרדיט לעליות הדאו ג'ונס מיוחס לטראמפ, אך היו השפעות נוספות, כלכליות. שני סקטורים שנהנו מאוד מהבטחות ספציפית של נשיא ארה"ב הן תשתיות ובנקים. להלן חמש דוגמאות של חברות התשתיות המרוויחות ביותר מהיבחרותו של טראמפ:

Lockheed Martin

עלתה ב-7.5% ביום הראשון לכהונת טראמפ – לעומת 1.5% של הדאו ג'ונס – והגיעה לשיא של 18.25% - לעומת 15.5% של הדאו ג'ונס, שאליו הגיע ביום שני. בהחלט לא רע בשביל 4.5 חודשים. אולי זה הזמן לממש, היות וזו הפעם השלישית מאוגוסט שבה המחיר לא מצליח לעלות, מה שמאותת שיש סבירות לתיקון כלפי מחיר של 250 דולר.

מניית Lockheed Martin, יומי

Union Pacific Corp

מחיר המניה עלה ב-8.25% ביום הראשון והגיעה לשיא של 26.75%, ב-23 בפברואר. מאז היא ירדה ב-6.5%, מה שמשאיר נכון להיום רווח של 20.25%, ואולי זה הזמן לממש, או לפחות להקריב סטופ-לוס, היות והמחיר מאותת שהוא מתכונן למהפך במאזן הביקוש-היצע. הקו האדום הוא 101 דולר, המחיר שבו נמצאו הביקושים הקודמים. אם לא יימצאו גם שם ביקושים, זהו יהיה סימן לנפילות נוספות.

מניית Union Pacific, יומי

Jacobs Engineering

עלתה ב-12% ביום הראשון והגיעה לשיא של 26.85% ב-30 בנובמבר. מחיר המניה ניסה לעלות בשנית בינואר, אך משם היה נתון תחת לחץ של פקודות מכירה. זו הפעם הרביעית שהמחיר נלחץ בין הקו המסמן את פקודות המכירה לבין הקו המסמן את פקודות הביקוש. מי יינצח? עלייה מעל ל-57 דולר תאותת ניצחון של הקונים (זמני, משום שהערוץ הוא משתפל, מה שמביע יתרון למוכרים) ואילו ירידה מתחת ל-54 דולר תאותת על ניצחון של המוכרים. כעת, היא בעלייה של 9.6% מהיבחרות טראמפ - שליש מהשיא. אתמול ממוצע הנע של 50 הימים האחרונים חצה מתחת לזה של ה-100, וכרגע המחיר תופס את ממוצע הנע של ה-200 כל עוד רוחו בו. במקרה, מחיר ממוצע הנע של ה-200 נפגש עם תחתית ערוץ המחירים שבו נסחרת המניה. נפילה מתחת ל-54 דולר מסמלת נפילות חדות אף יותר. אך אין זה הזמן לממש לאחר הירידה, אלא כדאי להסתמך על הביקוש שעשוי להופיע ברמת מחירים זו. חצייה מתחת למחיר של 54 דולר תהיה עילה למימוש.

מניית Jacobs Engineering, יומי

Fluor

מחיר המניה עלה ב-16% ביום הראשון ובשיא של 31% ב-15 בפברואר. משם הוא ירד 10.5%, מה שמשאיר רווח של 20.5%. שימו לב שממוצע הנע של 200 הימים האחרונים "שומר" על הקו שמסמן את רמת המחירים שבה הביקושים הקפיצו את המחיר. מבחינה טכנית, זה לא הזמן לביקוש, אלא דווקא לחשיפה נוספת. ירידת המחיר מתחת למחיר של 52 דולר תסמל המשך ירידות.

מניית FLUOR, יומי

Tutor Perini – המרוויח הגדול

מחיר המניה עלה 22% ביום הראשון, ו-51.75% בחמשת הימים הראשונים - עם שיא של 68%. כעת הוא 14.85% מהשיא, מה שמשאיר רווח של 43.20% מהבחירות. שימו לב שממוצע הנע של 100 הימים האחרונים נחפז "להגן" על קו "התמיכה" המסמל את המחירים שבהם הביקושים עלו על המכירות. היות והמחיר הגיע לאותו קו, אין זה הזמן לממש - אלא להגדיל חשיפה.

בכל הדוגמאות האלו המחיר עומד על לשון המאזניים. חצייה מתחת לרמת מחירים שבהם ההיצע עולה על הביקוש תסמל המשך ירידות.

מניית Tutor Perini, יומי

תעודת סל הבנקים S&P Regional Banking

מדד הבנקים, הסקטור השני שנהנה ביותר מהראלי, בהסתמך על רפלציה (ניפוח מחדש),  קרס ביום שני כתוצאה מדאגה כפולה של המשקיעים: (1) עקומת תשואה שנהפכת שטוחה לאחר שהפד הוציא למשקיעים את האוויר מהבלון של טראמפ, כשנצמדו לתחזיות עליות הריבית בהתאם לצמיחה הכלכלית ובהתעלמות מהבטחות הנשיא, ו-(2) הקושי של טראמפ להצליח להעביר רפורמה מקיפה במס.

תעודת סל הבנקים S&P Regional Banking, יומי

מחיר תעודת הסל נפל מתחת למחיר הנמוך הקודם מ-18 בינואר, מה שיכול להצביע על סוף הביקושים שיתמכו במחיר. שימו לב, שממוצע הנע של 50 הימים האחרונים, שעלה יחד עם העלייה, כבר מזמן נחצה.

עוד מדד של הראלי הוא הדולר. מדד הדולר של בלומברג כמעט הגיע למחיר שבו נסחר לפני הבחירות, וזה דווקא מה שטראמפ רצה. ב-17 בינואר הוא אמר בראיון ל"וול סטריט ג'ורנל", כי "דולר חזק הורג אותנו", מה שהוריד את מחיר המדד מתחת לממוצע הנע ה-50 (סגול). ב-22 בפברואר, מנוצ'ין, מזכיר הכלכלה המיועד דאז, הבהיר לסנאט שדולר חזק עושי לפגוע בכלכלה בטווח הקצר, מה שהוריד את מחיר הדולר מתחת לממוצע הנע של ה-100 (ירוק). הדולר חזר לממוצע הנע של ה-100, אבל אז בא הפד והבהיר שלא העלה את תחזית העלאת הריביות, מה שהפיל את מחיר הדולר בחזרה אל מתחת לממוצע הנע של ה-100, ואף גרם לכך שממוצע הנע של ה-50 יחצה כלפי מטה את ה-100. כרגע הוא "נתמך" על-ידי ממוצע הנע של ה-200 (צהוב). טראמפ, הוצא את הדולר מהראלי.

גרף יומי מדד הדולר של בלומברג

מדד הדולר של בלומברג, יומי

נכון לעכשיו, השוק פרי, אך עייף.

 

 

 

 

 תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד פוסטים מזירת הניתוחים

גילי גולנדר

המיזם שהחל כקטלוג אופנה והפך לעורך תמונות במובייל

גילי גולנדר שילבה את אהבתה לאופנה ולמחשבים - ובנתה, יחד עם שותפיה בבזארט, כלי לעריכת תמונות במובייל ■ הצמיחה המהירה של המיזם, היא הסיבה שגילי גולנדר, אחת משתי המראיינות ב"סטארטאפיסטיות", עוזבת לטובת הפרק הבא בסיפור ההצלחה של המיזם שלה

שנגחאי, סין

למכור את המערב ולקנות את המזרח: חברות האינטרנט בסין מעולם לא היו זולות יותר

ב-2020 צפוי התוצר הסיני לעבור את רף ה-17 טריליון דולר. על פי הערכות, ב-2032 יעבור התוצר של סין את התוצר של ארה"ב לראשונה בהיסטוריה. הכיוון הכללי ברור – הצמיחה המטאורית בסין תימשך, והרבה תודות לטכנולוגיה הסינית

כתבות שאולי פיספסתם

*#