האם ויטמין D עוזר להתמודד עם תחלואה בקורונה?

תוצאות מחקר בספרד שבדק את הקשר בין ויטמין D לתחלואה בקורונה, הראו כי בקרב קבוצה שטופלה בויטמין D מספר האשפוזים בטיפול נמרץ היה נמוך יותר משמעותית. מה ניתן להסיק מכך בנוגע לטיפול במגמה

צוות חוקרי מדינט
מדינט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוות חוקרי מדינט
מדינט

תומר שרי

בשבועות האחרונים שומעים רבות אודות תפקידיו של ויטמין D בהתמודדות עם הקורונה והוא אף זכה לכינוי "תרופת פלא למגפה". בפוסט הקרוב נציג את תפקידיו השונים של ויטמין D, כיצד ניתן לצרוך אותו (לפי מינונים מומלצים) ומה ידוע בנוגע להשפעתו על מערכת החיסון בכלל ונגיף הקורונה בפרט.

מהו ויטמין D?

ויטמין D (המוכר גם בשמות D3 ,Calciferol ו-Calcitriol) הינו ויטמין מסיס בשומן, שתפקידו העיקרי הינו שמירה על מאזן תקין של משק הסידן והזרחן בגוף באמצעות הגברת ספיגת סידן במערכת העיכול והפחתת אובדן סידן בשתן.

מדינט | מדינט מדיקל אינטליג'נס

מדינט מדיקל אינטליג'נס בע"מ משלבת יכולות מודיעין בעולם הרפואה, ומפעילה ברמה היומיומית מערך חוקרים שנועד לאתר ולנתח מידע רפואי חיוני, עדכני ואובייקטיבי עבור חולים שאובחנו במחלות מורכבות ועבור רופאים. שיתוף הפעולה בין מדינט ל-TheMarker הוא חלק מהתגייסות החברה למאמץ העולמי לאתר מידע מהימן על וירוס קורונה - כל דבר שיקדם חוסן והחלמה. כותבות הבלוג הן חוקרות רפואיות במדינט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker