לירז מרגלית
לירז מרגלית

מה משותף לכל אלו המצליחים להתמיד בדיאטה, להצליח בלימודים או להתאמן למרוץ? נמצא כי הגורם העומד בבסיס ההצלחה היא תכונה בשם Grit, המתורגמת כנחישות. נחישות להתמיד במשימה גם כשישנן הסחות; נחישות להתאפק ולאכול תפוח במקום גלידה; נחישות לצאת לריצה גם כשרוצים להמשיך לישון. מה שמאפיין אנשים אלו זה כוח רצון, התמדה והיכולת לראות את המטרה הסופית.

השאלה המטרידה הורים רבים, שאלת מיליון הדולר, היא האם יכולת זו נרכשת או מולדת. מתבקש להניח שיכולת זו מולדת, אנחנו אוהבים לומר שיש כאלה ש"יש להם את זה", למרות שאי אפשר להוכיח את זה - הרי זה לא משהו שניתן למדוד בבדיקת דנ"א. זו אכן היתה ההנחה במשך שנים רבות - עד שהגיע חוקר מבריק שביקש מסטודנטים לוותר על ארוחת צהריים, ומכאן הכל היסטוריה.

לירז מרגלית

לירז מרגלית | אם לפרויד היה סמארטפון

בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מתמחה בקבלת החלטות וקוגניציה, מרצה בכנסים בארץ ובעולם. מכונה "הפסיכולוגית של האינטרנט" (Web Psychologist) עקב תפקידה הייחודי המוקדש לניתוח התנהגויות גולשים, והבנת תהליכי קבלת החלטות בעולם הדיגיטלי. ללירז ניסיון עשיר בניתוח והבנת צרכי הלקוח מזווית ייחודית המשלבת את חקר המוח, תהליכים קוגניטיביים ואינטראקציית אדם מחשב. לאתר של לירז

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker