לילד שלכם יש IQ גבוה? הסיכוי שלו להצליח בחיים הוא לא יותר מ-40%

הילד שלכם שוב צפה בטלוויזיה במקום להכין שיעורים? מחקרים מראים קשר בין היכולת של הילדים לדחות סיפוקים לבין התנהגותם כמתבגרים

לירז מרגלית
לירז מרגלית
לירז מרגלית
לירז מרגלית

יותר מ-80% מההורים סבורים שאינטיליגציה גבוהה היא אחד המנבאים להצלחה בחיים, אבל מחקרים מראים שהסיכוי של אינטיליגנציה לנבא הצלחה בחיים היא 40%. המנבא המשמעותי הוא היכולת לדחות סיפוקים. נשמע תמוה?

אתם מגיעים הביתה ורואים את הילד מול הטלוויזיה, למרות שבבוקר הזכרתם לו שהוא יכול לצפות בטלוויזיה רק אחרי שהוא מסיים את כל השיעורים. טוב, אתם אומרים לעצמכם, הוא רק ילד. אבל מחקרים מראים קשר בין היכולת של הילדים לדחות סיפוקים לבין התנהגותם כמתבגרים. אלו שמתקשים לדחות סיפוקים יצליחו פחות בחיים.

אלו שכן מצליחים להתאפק לא מתפתים פחות מאחרים, אזור היצרים של כולנו פעיל באותה מידה, אנחנו נבחנים אחד מהשני רק ביכולת לכבות את הדחף ולהתעלות מעל הרגש והדחפים.

לירז מרגלית

לירז מרגלית | |אם לפרויד היה סמארטפון

בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה, מתמחה בקבלת החלטות וקוגניציה, מרצה בכנסים בארץ ובעולם. מכונה "הפסיכולוגית של האינטרנט" (Web Psychologist) עקב תפקידה הייחודי המוקדש לניתוח התנהגויות גולשים, והבנת תהליכי קבלת החלטות בעולם הדיגיטלי. ללירז ניסיון עשיר בניתוח והבנת צרכי הלקוח מזווית ייחודית המשלבת את חקר המוח, תהליכים קוגניטיביים ואינטראקציית אדם מחשב. לאתר של לירז

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ