האפליקציה שיכולה ללמוד הכל - ועוד כמה שהפכו את חיינו ליעילים יותר - איתי גרין - הבלוג של איתי גרין - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האפליקציה שיכולה ללמוד הכל - ועוד כמה שהפכו את חיינו ליעילים יותר

הטכנולוגיה המתקדמת משנה לחלוטין את הדרך שבה אנו חיים, עובדים ומתקשרים זה עם זה, תוך ערעור הסדר הקיים ושינוי תעשיות קיימות ומודלים עסקיים ישנים

2תגובות
טכנולוגיה
Violetkaipa | Dreamstime.com

העולם שלנו משתנה בקצב מסחרר. ההתפתחות הטכנולוגית בשנים האחרונות מאפשרת לנו לעשות דברים שלפני שנים בודדות היו נתפשים כבלתי אפשריים. למעשה, ניתן לומר ש-2018 היא המדע הבדיוני של לפני עשורים בודדים, ויש שיאמרו – שנים בודדות.

הטכנולוגיה המתקדמת משנה לחלוטין את הדרך שבה אנו חיים, עובדים ומתקשרים זה עם זה, תוך ערעור הסדר הקיים ושינוי תעשיות קיימות ומודלים עסקיים ישנים, באופן שמחייב יצירה של מודלים חדשים, רלוונטיים יותר לעידן המודרני.

ניתן להציג כמה תחומים שבהם ההתפתחות הטכנולוגית של שני העשורים האחרונים השפיעה על החיים האישיים שלנו יותר מאשר בתחומים אחרים.

1. הטכנולוגיה הפכה את התקשורת הבין-אישית לקלה יותר

אם בעבר על מנת לתקשר עם חברים וקולגות היינו נאלצים לשלוח מכתבים ולחכות ימים, שבועות או חודשים לתשובה, הרי שבשנים האחרונות עברנו לשיחות טלפון ומיילים, ולאחר מכן להודעות טקסט בזמן אמת, באמצעות שירותים כמו וואטסאפ. בנוסף, אנחנו מסוגלים להשתמש באותו כלי המאפשר לנו לשוחח עם אחרים גם על מנת לצלם תמונות ולשתף אותן בזמן אמת עם חברים וקרובים באמצעות רשתות חברתיות שונות, כמו פייסבוק ואינסטגרם.

עצרו לרגע וחישבו על היקף הזמן שהשקעתם בעבר בשיחות טלפון ביחס לזמן המוקדש לכך כיום. המעבר משיח קולי להתכתבות מאפשר אינטרקציות רבות יותר בפרק זמן נתון, הופכות את כולנו ליעילים יותר ולמגדילים תפוקה בכל תחום בחיינו, לרבות השפעה ישירה על רווחיות חברות ואף על התוצר הלאומי הגולמי. אשמח אם כל אחד יכתוב תגובה לבלוג ויספר על המקום שבו טכנולוגיה הפכה את חייו ליעילים יותר.

2. הטכנולוגיה הפכה עסקים לזמינים יותר ללקוחות, ולהפך

אם בעבר עסקים היו מרוחקים מהלקוחות שלהם, אין ספק שהמרחק הזה הצטמצם בעשור האחרון. כחלק משינוי הגישה שהתלווה לעלייתן של הרשתות החברתיות, הפכו עסקים לקרובים יותר ללקוחותיהם מאשר בעבר. איזה עסק שמכבד את עצמו לא מחזיק כיום לפחות עמוד ברשת חברתית אחת? עמודים שכאלו ותפעולם השוטף מאפשרים ללקוחות לפנות לבית העסק בזמן אמת על מנת לתת פידבק או לשאול שאלות.

הטכנולוגיה מאפשרת ללקוחות במקרים רבים גם לקבל שירותים מהבית, כשדוגמה לכך היא חולים שמעוניינים לקבל מרשם לתרופה מהרופא, ויכולים כיום לעשות זאת בנוחות מהסלולרי, מבלי שיהיה עליהם לטרוח להגיע לקופת החולים, לעמוד בתור, להיבדק על ידי רופא ולעתים אף להידבק על ידי חולה אחר במהלך ההמתנה לרופא. אותם חולים יכולים במקרים רבים גם להיבדק על ידי רופא באמצעות מצלמת הטלפון הנייד שלהם.

הלקוחות למדו לצפות ליחס אישי שכזה, ולשירותים שמותאמים להם באופן אישי. גם העסקים נהנים מהשינוי הזה, שכן באמצעות הטכנולוגיה הם יכולים לשאוב מידע על הלקוחות שלהם, על הרצונות והצרכים שלהם, לאפיין אותם, לשפר את הפעילות שלהם ולהתאים את השירות ללקוח הספציפי (פרסונליזציה).

זה מאפשר להם להציע ללקוחות בדיוק את מה שאלו רוצים בזמן ובמקום המתאימים להם, במטרה להגדיל את הכנסותיהם ולשפר השירות. הטכנולוגיה מאפשרת לשני הצדדים להרוויח במקרה זה - ועוד לא דיברנו על רשתות המזון שנהפכות למתחמים קמעוניים למחסנים, ומגדילות את היקף המשלוחים ללקוחותיהם תוך שהתקשורת היא דיגיטלית בלבד.

רחפן נושא משלוח
בלומברג

3. הטכנולוגיה הופכת חברות ליעילות יותר

הטכנולוגיה מאפשרת לנו לייצר קשרים נחוצים ולתקשר עם חברי צוות או גורמים אחרים בחברה באופן שמאפשר לחסוך זמן. כך למשל, טכנולוגיות שמאפשרות לקיים ישיבות בצורה וירטואלית, ללא קשר למיקום; או קיום ראיונות למועמדים באמצעות שיחות וידאו.

הטכנולוגיה מאפשרת לנו להיפטר מהצורך באחסון פיזי של חומרים, כשטכנולוגיות ענן מאפשרות לנו לאחסן את כל המסמכים של החברה (וגם שלנו כאנשים פרטיים) במקום אחד, ולחלוק את אלו עם הגורמים הרלוונטיים. הדבר מאפשר לחברות ולעובדים להפוך להיות פרודוקטיביים יותר, ללא צורך בבזבוז זמן כבעבר.

4. הטכנולוגיה משנה את הדרך שבה אנחנו לומדים

הטכנולוגיה שינתה את כל כללי המשחק בהקשר לדרך שבה אנו לומדים. אם בעבר ההשכלה היתה מבוססת אך ורק על שיעורים פרונטליים וקריאת ספרים ייעודיים, הרי שכיום כל אדם יכול לגשת לכל פריט מידע וללמוד באופן חופשי. גוגל וויקיפדיה, כמו גם יוטיוב, Wikihow, אתרי לימוד שפה ואתרים המנגישים קורסים להמונים, מאפשרים לכל אדם ללמוד כמעט כל דבר מהמחשב בבית או מהסלולרי בעודו נמצא באוטובוס בדרכו לעבודה.

הטכנולוגיה שינתה גם את הדרך שבה עסקים לומדים על הלקוחות שלהם. טכנולוגיות של בינה מלאכותית, למידה מעמיקה ולמידה חישובית מאפשרים לחברות למנף כמויות אדירות של מידע על מנת לא רק לאפיין לקוחות פוטנציאלים וללמוד מה להציע להם ומתי, כפי שכבר הוזכר לעיל, אלא הטכנולוגיה מאפשרת לחברות לבצע ניתוחים המאפשרים להן לחזות מתי בדיוק צפויה תקלה בחומרה וכיצד להימנע מכך. הטכנולוגיה הזו יכולה לא רק לסייע לעסקים לשפר את ההכנסה שלהם, אלא היא יכולה אף לסייע להציל חיים.

וכרגיל, אומת הסטארט-אפ מתגייסת

לסיום, מאחר שאנו חיים באומת הסטארט-אפ, יהיה זה רק ראוי להזכיר כמה חברות כחול-לבן רלוונטיות שעוזרות להפוך את העולם למקום יעיל יותר, נגיש יותר, וכמובן חכם יותר:

SparkBeyond

החברה פיתחה פלטפורמת בינה מלאכותית שמאפשרת לנתח ולחקור כל תחום באמצעות סריקה של מיליוני פריטי מידע בשנייה ומציאת הקשרים בין פריטי המידע. בעוד מרבית החברות מפתחות מערכות בינה מלאכותית ייעודיות לשימוש ספציפי, המערכת שפיתחה החברה מסוגלת להתאים את עצמה לכל תחום שבו היא נדרשת, מחקלאות, מכירות, פיננסים ומחקרים אקדמיים, דרך מכירות, קשרי לקוחות ופיננסים, וכלה בבריאות ומחקרים מדעיים.

Augury

החברה פיתחה טכנולוגיה שמסוגלת להאזין לצלילים שבוקעים מתוך מכשירים, לאבחן ולנתח את הנתונים ולזהות תקלות בכל ציוד מכני, עוד לפני שאלו מתעוררות. הצלילים נמדדים בעזרת שימוש בחיישני רטט ואולטרסאונד והנתונים שנאספים מושווים לנתונים שנאספו בימים אחרים, כמו גם לנתונים שנאספו ממכונות דומות. הפלטפורמה יכולה לזהות שינויים זעירים ובאמצעות כך לחזות תקלות מבעוד מועד ולהתריע בזמן אמת.

EasySend

החברה מציעה מערכת שמקצרת ומייעלת את הליך מילוי ומשלוח הטפסים. באמצעות הממשק שלהם ניתן לשלוח ולקבל טפסים דיגיטליים ולנהל עסקות ללא צורך בנייר, וכמובן גם לחתום בצורה דיגיטלית מהסלולרי.

easy send - דלג

Uzerz

החברה מאפשרת לעסקים להבין את המשמעות הקונטקסטואלית של המשתמשים שלהם בזמן אמת, באמצעות בינה מלאכותית שמסוגלת להעניק למשתמשים השונים המלצות ונוטיפיקציות ואף לחזות אירועים. הבינה המלאכותית מאפשרת להעשיר את הידע הקיים בחברה בנוגע למשתמשים ואף לסייע בתהליכי פרופיילינג.

Kryon Systems

החברה מפתחת רובוטי תוכנה שמסוגלים לעשות עבודות שחוזרות על עצמן, ומפנים לעובדים אנושיים את הזמן להתעסק במשימות הנחשבות לחשובות יותר עבור הארגון. בין העבודות שהרובוטים יוכלו לבצע ניתן למנות תפקידים הקשורים לקליטת עובדים, הנהלת חשבונות, סריקת טפסים ואף טיפול בתביעות ביטוח. הרובוטים מסוגלים ללמוד לבצע כמעט כל משימה פשוטה, ומאפשרים צמצום של הזמן המבוזבז בחברה והשקעת משאבים יעילה יותר.

הרשמה לניוזלטר

כל הסקירות בזירת הניתוחים של TheMarker - בתיבת המייל שלכם

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד פוסטים מזירת הניתוחים

רכבת של חברת CSX

הכל מעוות, לא רק השווי של אובר. קחו לדוגמה חברת רכבות מטען אמריקאית

המקרה של חברת רכבות המטען CSX מראה כי גם חברות שאין להן יומרות לשנות את העולם או אפילו לצמוח משמעותית - נסחרות במחירים גבוהים מאוד ■ החברה נסחרת בשווי גבוה פי שלושה מב-2011 - אף שהכנסותיה לא גדלו באופן ניכר והשיפור ברווחיותה נבע מירידת מחירי הדלק

שחקני יובנטוס חוגגים אליפות בטורינו, באפריל

ההתמודדות הנדרשת עם שוק השווה יותר מ-500 מיליארד דולר

אחת הבעיות המרכזיות בספורט היא מכירות משחקים ■ מסקר שנערך בקרב 600 ספורטאים מ-13 ענפי ספורט שונים, נמצא כי יותר משליש מהם סבורים שבענף שלהם הוטו תוצאות בניגוד לחוק ■ רק פיקוח על דפוסי הימורים חריגים ושיתוף פעולה בין הרשויות יובילו לספורט נקי ממניפולציות

הצוות של ויגן

המטבע הטבעוני הופך אידיאולוגיה לאמצעי תשלום בסופרמרקט

זה התחיל בטבעוני רעב שחיפש מקום לאכול בו, ונגמר במטבע דיגיטלי שמחבר בין חברי הקהילה הטבעונית ■ אמנם טבעונות היא תנועה אידיאולוגית, אבל הפלטפורמה שנבנתה, היקף ההשקעות במטבע ורשימת השותפים שהחברה הצליחה לגייס התאפשרו רק בזכות הפרגמטיזם של המייסדים

קונים מסתערים על חנויות

רוצים מצופים מנגנים שמחליפים צבעים? לא? ואם הם במבצע?

באתרים פועלים כוחות סמויים לא טבעיים כדי לדאוג לכך שנקנה דברים שאנחנו לא צריכים ונחשוב שעשינו את עסקת חיינו. חברות משקיעות המון זמן וכסף בניתוח התנהגות גולשים - הכל כדי להבין כיצד מייצרים רכישה אימפולסיבית

גיא כץ עם מדריך טיסה

חמישה דברים שאפשר ללמוד ממדריכי טיסה ותיקים על הדרכה ואימון

מדריכי טיסה הם חבורה יוצאת דופן. יש כאלה שהם צעירים ומלאי מוטיבציה, בדרכם לקראת קריירה בתעופה המסחרית, או החבורה ה"וותיקה“ יותר שמדריכה טיסה כמקצוע וייעוד, בגשם או בשמש, במשך עשרות שנים. הדברים הבאים נכתבו בזכותם ובהשראתם

כתבות שאולי פיספסתם

*#