ראוטר נייד ומדריך טיולים בלחיצת כפתור: האפליקציות שישדרגו לכם את נסיעת העסקים הבאה

בני דור המילניום הם כעת הקבוצה המרכזית ביותר בנסיעות עסקים, ומהווים כ-38% מכלל הנוסעים. נוסעים אלו נוטים לשלב בין נסיעות עסקים לבין תיירות פנאי - ואומת הסטארט-אפ כאן כדי לעזור להם לעשות את זה

איתי גרין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אישה ברכב מפעילה אפליקציה
ווייז, נרכשה בידי גוגלצילום: אייל טואג

נסיעות עסקים נהפכו לפשוטות מתמיד, הודות לקידמה הטכנולוגית שמאפשרת את תיאום הנסיעה, לרבות טיסה, לינה או אפילו ארוחה במסעדה, בצורה נוחה ונגישה מתמיד. נראה כי השמים הם הגבול בכל הנוגע לזמינות השירותים באופן גלובלי.

ענף נסיעות העסקים הנו שוק עצום, ששוויו כ-1.2 טריליון דולר בשנה. בעוד ענף זה נאבק במשך שנים כדי להדביק את הקצב עם ענף החופשות, כעת מדובר בענף שנמצא בחזית הקידמה והחדשנות.

אם בעבר שוק זה נשלט בידי חברות נותנות שירות, כמו סוכנויות נסיעות, אנו רואים מעבר בקצב מהיר אל עבר חברות טכנולוגיות שמערערות את הענף. עובדה זו קשורה בין היתר לעובדה שהענף צפוי להגיע לשווי שוק של 1.6 טריליון דולר עד 2020, והיזמים יודעים לזהות את ההזדמנות העסקית.

בין הטרנדים שניתן לזהות, ניתן למצוא את הדרישה העולה בקרב נוסעים עסקיים להזמין בעצמם את הטיסות והמלונות (או באופן אלטרנטיבי שהות ב-AirBnB  ושירותים מקבילים), וזאת במטרה להבטיח לעצמם גמישות, נוחות והתאמה אישית. בעוד עובדים מסוימים עשויים להיעזר בסוכני נסיעות, רבים אחרים, ובהיקף גדל והולך, יעדיפו לעשות זאת בעצמם, תוך ניצול של תוכניות הנאמנות שלהם בקרב ספקי התיירות (חברות התעופה, רשתות בתי מלון), והכל בצורה יעילה ונוחה ללא צורך בגורם מקשר. טרנד זה חזק ומשמעותי בעיקר אצל עובדים בני דור המילניום.

ואם כבר אנו עוסקים בבני דור המילניום, יש לזכור כי בני דור זה הם כעת הקבוצה המרכזית ביותר בנסיעות עסקים, ומהווים כ-38% מכלל הנוסעים. נוסעים אלו הם בעלי הרגלים מבוססי טכנולוגיה יותר מדורות קודמים. כ-74% מעובדים אלו שהו, לפחות פעם אחת, במהלך נסיעה עסקית בדירה להשכרה לטווח קצר, כמו אלו שמסופקות על-ידי AirBnB ו-Sweet Inn, וכ-44% מהם מעדיפים שהות שכזו על-פני שהות במלון.

בני דור זה נוטים גם לשלב בין נסיעות עסקים לבין תיירות פנאי (Bleaisure, שילוב של Business ו-Leaisure), כשהם מעוניינים למעשה לחוות כל מקום בו הם שוהים ולנצל הזדמנויות במלואן.

צילום: rawpixel on Unsplash

טרנד נוסף הוא הדרישה העולה לכלים שמעשירים את חוויית המשתמש, ובפרט כלים דיגיטליים להזמנות באמצעות המחשב או הטלפון הנייד. בהקשר זה מדובר גם על חוויות שירות בהתאמה אישית, תוך דגש על יעילות ומהירות. בהקשר זה אי אפשר להתעלם גם מהעלייה המטאורית של טכנולוגיות הבינה המלאכותית הכובשות את העולם בסערה, והגיעו גם לתחום נסיעות העסקים. הבינה המלאכותית מסייעת לא רק בהתאמה אישית של שירותים ושל סיוע, אלא גם בסיפוק הציפיות של העובדים עצמם.

טרנד נוסף הוא בתחום השקיפות והמידע. בעבר היו המנהלים באפלה בנוגע להוצאות העובדים בחו"ל והתקשו לעקוב אחריהן. כיום, הטכנולוגיה מאפשרת למנהלים מעקב בזמן אמת אחר הוצאות העובד בחו"ל.

על מנת להתמודד עם שינויים אלו, הנה כמה טכנולוגיות פופולריות מאומת הסטארט-אפ, שרלוונטיות עבור נסיעות עסקים:

WAY2VAT

החברה מציעה טכנולוגיה שמאפשרת פתרון יעיל המסייע בקבלת החזרי מע"מ בצורה אוטומטית, באופן שמביא לתשואת החזרי מע"מ הגבוהה בכ-30% עבור מגוון ארגונים וחברות.

הפתרון מאפשר פענוח חשבוניות שונות ללא מגבלת גודל, פורמט וסכום. השימוש בטכנולוגית עיבוי נתונים (data augmentation) מאפשר פענוח גם של חשבוניות מקומטות או קרועות. הפתרון שמציעה החברה מותאם לרגולציה הקיימת במדינות השונות המאפשרות החזרי מע"מ בגין הוצאות בנסיעות עסקים, ומקלה על תכנון הנסיעה בכל הנוגע להוצאות השונות.

הליך החזרי המע"מ באופן שאינו אוטומטי הינו תהליך ידני, מתיש וארוך, ומוביל לכך שמיליוני דולרים של הוצאות מע"מ אינם נתבעים חזרה.

VATBox

החברה פיתחה טכנולוגיה שמסייעת לנוסעים עסקיים. הפתרון עושה שימוש בתהליך אימות אוטומטי, שמוודא שכל הקבלות והחיובים אכן מכילים את כל האינפורמציה הרלוונטית, על מנת שהחזר המס שיתקבל יהיה מירבי ויעמוד בתאימות והלימה מלאים מול רשויות המס. התוצאה היא הליך פשוט ויעיל יותר עבור חברות. התהליך כולו מתבצע בצורה שקופה, עם תצוגה אינטראקטיבית שמתעדכנת בזמן אמת ומציג תמונה מקיפה של כל הפעילות הפיננסית באופן מאובטח, ברור ואינטואיטיבי, ללא כל עלות או טרחה מצד הלקוח.

ARBITRIP

מערכת חכמה להזמנת חדרי מלונות לנסיעות עסקיות, שמפחיתה את הוצאות המלונות בכ-20% ומשפרת משמעותית את שביעות רצון הנוסעים. המערכת מאפשרת לחברות ליהנות מתעריפי B2B ייחודיים, אפשרויות תשלום מגוונות, ניהול מדיניות נסיעות, מנוע המלצה מתוחכם, הפקת דו"חות ותובנות עסקיות עוד.

Simgo

תאגידים משקיעים סכומי עתק על מנת שלעובדיהם תהיה תקשורת בעת שהותם בנסיעה עסקית. הסטארט-אפ Simgo פיתח Hotspot, ראוטר אלחוטי נייד, שלהבדיל מהמוכר בעולם, אינו דורש החלפת סים. הראוטר מבטיח כי מייד עם הדלקתו – יאפשר לעובד חיבור מאובטח לאינטרנט, וזאת בכל מקום ברחבי העולם ובתעריפים מקומיים. הראוטר מאפשר חיבור של עד חמישה מכשירים בו זמנית.

BITEMOJO

גם בנסיעות עסקיות יש חורים של זמן להסתובב ביעד ולחוות את המיקום בו נמצאים. החברה מציעה אפליקציה שמאפשרת לבחור מסלול טעימות שכולל תוכן, נקודות עניין וכן מנות אוכל ושתייה במקומות הכי מיוחדים ביעד שבו שוהים. האוכל כבר כלול במחיר החוויה, כך שאין צורך להוציא שום סכום נוסף או אפילו להסתובב עם ארנק.

האפליקציה כבר פועלת ב-11 ערים באירופה ובמזרח הרחוק, ותוכלו להשתמש בטעימות שנשארו לכם בסיור במדריד בנסיעה הבאה שלכם לבנגקוק, ואפילו בתל אביב וירושלים.

GuideNow

החברה מציעה פתרון אולטימטיבי לאנשי עסקים המעוניינים לחוות את היעד במהלך ביקור עבודה. החברה עושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת לתייר העסקי בעל לוח זמנים צפוף ומשתנה להזמין סיור פרטי מעכשיו לעכשיו, על ידי מדריך אנושי, מקצועי ומקומי, כל זאת בהתאמה מלאה לאילוצי איש העסקים: מועד הסיור, מיקום הסיור, משך הסיור ושפת הסיור – על פי אילוציו, העדפותיו ומיקומו של איש העסקים ותוך אספקה מיידית של השירות.

SAVE A TRAIN

החברה מציעה שירות שמקל על חייהם של מטיילים ואנשי עסקים כאחד. השירות של החברה מאפשר להזמין במקום אחד את כל כרטיסי הרכבות שאדם צריך באירופה, ובמחיר הנמוך ביותר. בקרוב צפויה גם אפליקציה ייעודית לארצות הברית, קנדה, יפן וסין.

איתי גרין

איתי גרין | והרי החדשנות

איתי גרין הוא המייסד והמנכ"ל של Innovate-Israel  המתמחה בהטמעת חדשנות פתוחה בתאגידים בינלאומיים וישראלים בכל התחומים, חדשנות שמקורה בסטרט-אפים, אקדמיה ותאגידים.

גרין ייסד את קהילת 350 יזמי הטרוול-טק הישראלים ITTS. בנוסף, גרין מכהן כדירקטור ואדוויזורי בחברות רבות ומביא עמו ניסיון של 15 שנה בסטרט-אפים בתחומים מגוונים ובתאגידים בינלאומיים. גרין מרצה בכנסים בינלאומיים ומקומיים בנושאים של חדשנות תאגידית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker