הטכנולוגיה שיכולה להציל חיי אדם באתרי הבנייה - איתי גרין - הבלוג של איתי גרין - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הטכנולוגיה שיכולה להציל חיי אדם באתרי הבנייה

מראשית השנה נהרגו 36 פועלי בניין. על אף הצהרות על צעדים שיינקטו על מנת להתמודד עם תאונות אלו, נראה כי הרשויות אינן מוצאות פתרונות אפקטיביים לבעיה. אומת הסטארט-אפ יכולה לעזור

5תגובות
פועלי בניין בירושלים
אוליבייה פיטוסי

ארבעה הרוגים בשבוע שעבר.

ביום שני האחרון, 15 באוקטובר, נוספו שלושה שמות חדשים לרשימת הדמים של קורבנות תאונות העבודה באתרי בנייה, כשפועל בניין נוסף נהרג יום קודם לכן. 
ארבעה בני אדם קיפחו את חייהם השבוע.

ארבעה!

מאז תחילת השנה, מחמירה התופעה של אובדן חיי פועלי בניין. מראשית השנה קיפחו את חייהם 36 פועלי בניין. בנוסף, 103 פועלי בניין נפצעו באורח בינוני, ו-36 נפצעו באורח קשה. מדובר בעלייה של כ-30% בהשוואה לנתונים של התקופה המקבילה ב-2017.

על פי נתוני קו לעובד, מדינת ישראל ניצבת במקום השלישי בקרב המדינות המפותחות בשיעור היחסי של תאונות בנייה קטלניות, ופי 2.5 מאשר במדינות האיחוד האירופי, בהתאמה לגודל האוכלוסייה.

על אף הצהרות על צעדים שיינקטו על מנת להתמודד עם תאונות אלו, נראה כי הרשויות אינן מוצאות פתרונות אפקטיביים לבעיה. נראה כי לבד מהכשרות, חקיקה, הגברת אכיפה וענישה שלהם יש לתת את הדעת, מן הראוי לרתום את אומת הסטארט-אפ, כדי להבטיח שילוב טכנולוגיות מתקדמות לשם הגברת הבטיחות באתרי הבנייה ומניעת התאונות המיותרות הללו.

המהפכה הדיגיטלית שאנו נמצאים בעיצומה מאפשרת הטמעת טכנולוגיות של ציוד אוטונומי, רחפנים וחיישנים במטרה לפקח על תקינות ציוד, מנופים, מעליות ואף לעקוב אחר מהירות הרוח וכמות הגשם באתר הבנייה. טכנולוגית IoT (האינטרנט של הדברים) מאפשרת מעקב באמצעות חיישנים אחר נתונים אלו, כמו גם מעקב בזמן אמת אחר הנתונים הפיזיים ונתונים אחרים הרלוונטיים לבטיחות העובדים, דוגמת רמת העייפות שלהם, תוך שימוש בחיישנים שיותקנו על קסדות ועל ביגוד העובדים.

יש כמה חברות ישראליות שיכולות לסייע במניעת תאונות עבודה:

SafetyFirst

חברה ישראלית שעושה שימוש בטכנולוגיות של בינה מלאכותית, טכנולוגיות IoT וענן על מנת להציע פתרון המסייע למנוע תאונות עבודה באתרי בנייה - לפני שאלו מתרחשות. הטכנולוגיות האלו מאפשרות מעקב וניטור בזמן אמת אחר כל עובד, פעילות, רכב או ציוד באזור העבודה, תוך שימוש בבינה מלאכותית, וזאת לשם זיהוי סכנות והתרעה לעובדים ומנהלי העבודה על מנת למנוע מהתאונה מלהתרחש.

Safeguard

החברה מציעה מערכת הכוללת אפליקציות מובייל ופורטל לניהול ביצועי בטיחות באתרי בנייה. המערכת הופכת פנקסי עבודה, כמו פנקס ההדרכה ופנקס העגורן, לדיגיטליים, מספקת תזכורות, התראות, דו"חות חריגים ומדדי בטיחות, וזאת במטרה לספק סביבת עבודה בטוחה תוך מתן מענה יזום למניעת תרחישים מסוכנים.

מדובר בכלי שמאפשר למנהלי העבודה ומשתמשים אחרים לבצע בקרות בטיחות בצורה שיתופית, מקצועית ויעילה, תוך צמצום זמני התגובה בין איתור ליקויים לטיפול בהם.

SiteAware

סטארט-אפ שמציע רחפנים הדוגמים נתונים המתקבלים באתרי בנייה ומייצרים מודלים תלת־מימדיים, המסייעים בקבלת החלטות לגבי התקדמות הבנייה ואמצעי הבטיחות הדרושים.

השימוש ברחפנים לצורכי ניטור צפוי לסייע לפרויקטים לחסוך כסף ולעמוד בלוח הזמנים, אך היתרון שלו בשיפור איכות הפרויקטים ובטיחות העובדים חשובים לדעתי אף יותר.

סרטון של סייט-אוור - דלג

INTSITE

החברה מציעה כלים המבוססים על אלגוריתמים ייחודיים בתחומי הראייה הממוחשבת והלמידה החישובית, שמאפשרים ייצור של עגורנים אוטונומיים המשפרים בצורה משמעותית את הבטיחות ואף את הפרודוקטיביות באתרי עבודה.

העגורנים מאפשרים שיפור של בטיחות העובדים בכמה צורות, כשאולי הבסיסית ביותר היא באמצעות זיהוי של עובדים ללא קסדות והתראה לגורמים הרלוונטיים.

אינסייט - דלג

SiteWatch

מדובר בחברה שמייצרת ציוד בטיחות עבור ענפי התעשייה והבנייה. החברה מציעה בין היתר קסדות חכמות, שמיידעות את העובדים בזמן אמת בנוגע לסכנות, אוספות מידע רלוונטי ומנתחות אותו.

הקסדות לא רק מתריעות לעובדים, אלא גם למנהלי העבודה, עובדים רלוונטיים נוספים, הנהלת החברה ובמידת הצורך גם לרשויות ולשירותי ההצלה במידת הצורך. התוצאה היא מניעת תאונות וטיפול יעיל יותר בתאונות בזמן אמת, באופן שיכול להציל חיים.

מי צריך למות כדי שהמדינה תתעורר?

יש לנו כאן בישראל משאב מדהים – יזמים מוכשרים ויצירתיים בהיקפים משמעותיים שבהם העולם מתקנא. על המדינה לעודד את חברות הבנייה לאמץ טכנולוגיות מתקדמות ואף לעודד אינטרקציה בין האקו-סיסטם הקבלני (קבלנים, יזמים, משרדי ממשלה, גורמי אכיפה ועוד) לבין הסטודנטים באקדמיה, על מנת להכריז על האקתון שיעודד סטודנטים להציע פתרונות טכנולוגיים שיגבירו הבטיחות באתרי הבנייה.

קדושת חיי האדם היא ערך יסוד. לצערנו, הממשלה והכנסת התעוררו מאדישותן בנושא האופניים החשמליים אך ורק כשסלב נהרג. בתאונות העבודה נפגעים בד"כ זרים ובני מיעוטים, שלצערנו מתייחסים לחייהם בזילות. האם המדינה תתעורר אך ורק כשייהרג סלב? מאן דהוא שרכש דירה וייהרג כשיבקר בדירתו הנבנית?

מוטב שיחברו במהרה כלל הגורמים הרלוונטיים כדי להגביר את הבטיחות באתרי הבנייה באמצעות הטמעת טכנולוגיות מתקדמות, שעלותן בטלה בשישים ביחס לחיי אדם. הטמעת הטכנולוגיות תהפוך את החברות לחדשניות יותר, וכאלו שיאמצו טכנולוגיות גם בתחומים נוספים שיביאו להתייעלות ורווחיות.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד פוסטים מזירת הניתוחים

בית הדין הארצי לעבודה

ביטוח סוציאלי הוא פטרנליסטי - ומוצדק

עובדת שבחרה לוותר על ביטוח אובדן כושר עבודה התחרטה על זה כשחלתה שנתיים מאוחר יותר, ותבעה את המעסיק. ואולם, בית הדין לעבודה קבע כי העובדת אינה זקוקה להגנה פטרנליסטית מצד החוק ומצד המעסיק, ואיש אינו זכאי להתערב בהחלטותיה

חנות בארה"ב

האם ישראל תיהפך לכלכלה ללא מזומן - ומה השימוש בצ'קים מלמד אותנו

על פי סקירה שנתית של בנק ישראל, בסוף 2017 עמד מחזור המזומן בישראל על 82 מיליארד שקל, כשכ-73 מיליארד שקל מתוך הסכום הזה הוחזקו בידי הציבור. זהו הכסף בארנקים, בכספות בבתים פרטיים, במעטפות מהחתונה ומתחת לבלטות

דגם מכונית המציג חיישן של מובילאיי בביתן אינטל בתערוכת טכנולוגיה בינלאומית בלאס וגאס

מובילאיי היא רק ההתחלה: ההיי-טק הישראלי יוביל בעידן הרכב האוטונומי

האתגר הכרוך במעבר לעולם הרכב האוטונומי מושפע גם מתקופת מעבר שבה יימצאו על הכביש כלי רכב אוטונומיים ורגילים זה לצד זה, כך שהמכוניות האוטונומיות יצטרכו ללמוד לצפות ולזהות התנהגות אנושית בלתי צפויה ומסוכנת

כתבות שאולי פיספסתם

*#