פוסטים אחרונים

נהניתם? ספרו לחבריכם! הטכנולוגיה שגורמת לכם לקנות יותר באינטרנט

עולם הקניות הדיגיטלי נעשה משמעותי יותר ויותר באורח חיינו, והתוצאה היא שהחשיבות של מעורבות הלקוחות במותג או בעסק עולה. כאן נכנסת אומת הסטארט-אפ, עם מגוון טכנולוגיות שיעזרו לעסקים למצות את השוק

מי מאיתנו לא מבצע רכישות באמזון, באיביי או בעלי אקספרס? אתם זוכרים את התקופה בה הלכנו עוד לחנויות פיזיות עבור כל קנייה? זה לא היה כל כך מזמן. אם אתם חושבים לרגע שהגענו לסוף התהליך הזה, אתם טועים – העולם צפוי להמשיך ולהשתנות. הכיוון ברור. אנחנו בעיצומו של שינוי אדיר.

עולם הקניות הדיגיטלי נעשה משמעותי יותר ויותר באורח חיינו, על חשבון רכישות שהיו מתבצעות בעבר בחנויות פיזיות. הדבר מוביל למעשה לכך ששוק הקמעונות הקלאסי נכנס לסחרור, ורשתות גדולות בוחרות לסגור עוד ועוד חנויות פיזיות, שכן מכירות שאינן דיגיטליות נהפכות להפסדיות ואינן נותנות מענה לרצון הלקוחות. תאגידים קמעוניים שאינם מבינים את עוצמת השינוי נעלמים, והתהליך הזה צפוי להמשיך ולהתעצם בשנים הקרובות.

איור: קניות באינטרנט
ללא קרדיט
להמשך הפוסט

הכסף האבוד: כך תקבלו החזר מע"מ בחו"ל בלחיצת כפתור

תהליך החזר המע"מ לתיירים ולאנשי עסקים קיים ביותר מ-50 מדינות בעולם, אך הוא מסורבל, העמלות עליו גבוהות ובמקרים רבים התיירים והחברות פשוט מוותרים עליו. כמה סטארט-אפים ישראלים הרימו את הכפפה והחליטו לעזור

מי מאיתנו אינו משווה את מחירי כרטיסי הטיסה שלו, בעודו מתכנן טיול או נסיעה עסקית לחו"ל, וכן את מחירי המלונות, האטרקציות והמסעדות? כולנו מנסים תמיד להפיק את המירב, תוך הוצאה כספית נמוכה ככל הניתן. זה הגיוני, בהתחשב בכך שרבים מנצלים את הביקור בחו"ל עבור קניות כאלו או אחרות. ואולם, ישראלים רבים אינם מנצלים הטבה כספית נוספת המגיעה להם - החזר כספי עבור הוצאות בחו"ל, שעשוי להסתכם לעתים במאות דולרים.

מס ערך מוסף הנו מס המוטל על תושבי מדינות רבות, אך בפועל נגבה גם ממי שאינם תושבי אותה המדינה, מאחר שהוא מצורף אוטומטית למחיר הסופי של מוצרים. עם זאת, מי שאינו תושב המדינה כלל אינו מחויב במס זה. במדינות שבהן משולם המס, ישנה אפשרות להזדכות על המע"מ בהתאם לתנאים ספציפיים בכל מדינה. כך, תיירים ישראלים יכולים להזדכות על קניית מוצרים, אך לא שירותים, ואילו מי שהגיע לביקור עסקי יכול להזדכות על המע"מ ששילם על הוצאות עסקיות, כגון תשלומים עבור ציוד ושירותים.

שירות החזר מס לדוברי סינית בגאלרי לאפייט
refundit
להמשך הפוסט

שלא תסיימו כמו נוקיה: כך יכולה הטמעת טכנולוגיה להציל תאגיד

חברות צריכות למדוד מנהלים לא רק לפי תוצאות רבעוניות, המשקפות תוצאות בטווח הקצר, אלא גם לפי פרמטרים אסטרטגים, לרבות הטמעת טכנולוגיות חדשניות בארגונים

לפני כ-10 שנים היה ל-4 מכל 10 אנשים בעולם טלפון סלולרי של נוקיה בכף היד. יש רק לדמיין כיצד היה מגיב מנכ"ל נוקיה לפני 10 שנים אילו מאן דהוא היה אומר לו שב-2018 לאף אחד מאיתנו לא יהיה נוקיה. זו רק דוגמה אחת. בלוקבסטר, בלקברי, אגפא ודומיהם נעלמו כשסברו כי מה שהיה – הוא שיהיה. תאגידי ענק אלו שנעלמו פיספסו טכנולוגיה חדשנית שאומצה על ידי שחקן אחר בשוק.

קצב השינויים גדל משנה לשנה. הטכנולוגיה מאפשרת כיום קצב שינוי מהיר, הטמעה מהירה ו-Time to Market מהיר באופן מיוחד. כששחקן אחד מטמיע שינוי טכנולוגי באופן אטי, עליו להניח כי המתחרה מטמיע את השינוי הטכנולוגי באופן מהיר. פעמים רבות המהיר לוקח את כל הקופה. ובמהירות.

נוקיה
BLOOMBERG NEWS
להמשך הפוסט

תוציאו את "שעות קבלת קהל" מהז'רגון - הערים החכמות כבר כאן

מה שב-1939 נראה נראה כחזון עתידני, נהפך לאחר 80 שנה למציאות. ערי המחר קרובות מתמיד, והגיע הזמן שיגיעו גם לישראל. הטכנולוגיה כבר קיימת - רק צריך לממש

ב-1939 התקיים בניו יורק יריד אוטופי בשם "עולם המחר", שהציע להסתכל קדימה אל עתיד טוב יותר, וזאת על רקע ימי השפל הגדל שפקדו את ארה"ב החל מסוף שנות העשרים ועד שלהי שנות השלושים. מתכנני היריד הציגו חזון אופטימי של עתיד שכלל רובוטים, טיסות לחלל ומערכת אוטוסטרדה אוטומטיות.

בעוד היריד הציג את "עולם המחר", חלק לא מבוטל ממנו התייחס דווקא ל"עיר המחר", ואינו שונה מהותית מהרעיון הכללי שתופס תאוצה ברחבי העולם בשנים האחרונות, המכונה "עיר חכמה". בעוד ב-1939 ניתן היה רק לחלום על ערים חכמות אמיתיות, בדיעבד ניתן לומר שבמקרים רבים, אותם עתידנים פשוט הקדימו את זמנם. כך למשל, על שפת אגם אונטריו, דרומית מעט ממרכז טורונטו, קנדה, נמצא אזור תעשייתי ישן שצפוי בקרוב להפוך לאחת השכונות הכי חדשנית בעולם, בסיוע של חברת אחות של גוגל בשם סיידווק.

עיר חכמה גוגל טורונטו
Sidewalk Labs
להמשך הפוסט

האפליקציות שיגלו: האם אתם ברשימה השחורה של בתי המלון?

בתי המלון מכל העולם משתפים מידע על האורחים - מידע חיובי ופחות חיובי - כך שאם אורח גנב למשל חלוק רחצה במלון בריו דה ז'נרו, כשיבצע הזמנה למלון בישראל, בית המלון יידע על כך ויוכל לנקוט אמצעים

כשאורח מגיע למלון ולא מרוצה מהתנאים או השירות שניתנו לו - הוא יודע היטב לבטא זאת: לרשותו עומדים בלוגים, מדיה חברתית, אתרי דירוג, ועוד, כך שיוכל ליידע את העולם כולו בחוויית האירוח שהיתה לו. ואולם, למלונאים, ולכל ספק אירוח אחר, אין את הכלים האלו, והם ניצבים חסרי אונים מול האורחים הפחות חיוביים - שגונבים מגבות, מרעישים, גורמים לנזקים וכו'.

גם מאזן הכוחות בין המלונאים לבין סוכנויות הנסיעות המקוונות - כמו בוקינג ואקספדיה - נוטה לכיוון האחרונות. המלונות הופכים יותר ויותר תלויים בהזמנות שמגיעות מהסוכנויות המקוונות, ואלו מחזיקות את המלונאים כבני ערובה עם עמלות גבוהות - כ-15%-23% והטלת מגבלות שונות, כמו אי יכולת המלון ליצור קשר ישיר עם האורחים העתידיים, דרך הגעתם.

בית מלון
איתי סיקולסקי
להמשך הפוסט

להדפיס ולהכניס למזוודה: האתרים והאפליקציות שיסדרו לכם את החופשה הבאה

הרבעון השלישי נחשב לשיא עונת התיירות, ובסטארט-אפ ניישן הישראלי מנסים להביא טכנולוגיה מתקדמת שתלווה את המטיילים בשלבים שונים של הטיול

תעשיית התיירות העולמית נאמדת כיום בכ-8 מיליארד דולר, והיא ממשיכה לגדול ולצמוח. הרבעון השלישי נחשב לשיא עונת התיירות, ובסטארט-אפ ניישן הישראלי מנסים להביא טכנולוגיה מתקדמת שתלווה את המטיילים בשלבים שונים של הטיול - החל מחיפוש אחר היעד המתאים ועד השיבה הביתה.

כך, ניתן למצוא מיזמים שנועדו לבנות לכל אחד את הנסיעה המתאימה לו באמצעות לימוד מאפייני המטייל ביחס למטיילים דומים ושונים ממנו (למידת מכונה, בינה מלאכותית); להוזיל את הנסיעה באמצעות טכנולוגיות ביג דאטה; לייצר מפגשים עם מקומיים בארץ היעד ועוד. ריכזתי פה שלל אתרים ואפליקציות, כולם פרי פיתוח ישראלי, שיוכלו לשמש אתכם בתכנון הטיול הבא.

זוג מתכננים טיול על מפת עולם, עם כוסות קפה
© Milkos | Dreamstime.com
להמשך הפוסט