ק"מ בשקל: מזל טוב, הילד עבר טסט - עכשיו הכירו את הדרך לחסוך המון על ביטוח רכב

הבכורה והסנדוויץ' עברו טסט לפני גיוסם לצבא, ולכן השתמשו בו לעתים רחוקות. חיפשנו ביטוח רכב שיתאים לשימוש המועט, כך שלא נאלץ לשלם על פוליסה מלאה שלא לצורך

איריס עוזיהו
איריס עוזיהו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הורה נותן לילד מפתחות לרכב
איריס עוזיהו
איריס עוזיהו

הבכורה והסנדוויץ' למדו נהיגה בהיותם תיכוניסטים. אצל שניהם הדרך אל הרישיון המיוחל אופיינה בדפוס השתלשלות דומה: שניהם למדו אצל מורה (כל אחד אצל מורה אחר), לקחו כמות מכובדת של שיעורים, ניגשו לטסט ועוד טסט, ואנו - ההורים, הבנו שהם לא באמת למדו משהו עד אותה עת, ומאוד רצינו שהם יסיימו ויאחזו ברישיונם טרם גיוסם לצבא. חיפשנו ומצאנו מורה אחר שיתייחס אליהם ולמקצוע עם קצת יותר ברק בעיניים (גם הפעם מדובר במורה שני אחר לכל אחד מהם). שניהם עברו טסט ראשון עם המורה החדש.

שיחררנו אנחת רווחה, וכל זה הזכיר לי (בהחלט לא נשכחות) את תחושת האושר שהציפה אותי בהיותי בגילם בעוברי את הטסט, דבר שהיה משול בעיני ללא פחות מהצלחה במבחן בגרות.

התואר החדש של "נהג צעיר", שאותו נשאה הבכורה לראשונה, הצריך את הוספתם של שני ילדינו לפוליסות ביטוח רכב חובה ומקיף. היה ברור שביטוח רכב לצעיר הולך לייקר את הפוליסה בכמה אלפי שקלים לשנה.

קיבלנו כמה הצעות מחיר, ובחרנו בזמנו בחברת ביטוח איילון. לאור העובדה שגם הבכורה וגם הסנדוויץ' עמדו להתגייס בסמוך לקבלת הרישיון, נאמר לנו שישנה אופציה לבטח אותם לפי ימים בסופי שבוע - הזמן שבו הם אמורים לחזור הביתה ולעשות שימוש ברכב. הבעיה היא שזה לא היה פרקטי, זה הצריך חיזוי של זמני הגעתם ואז לזכור להודיע כל פעם מחדש על הפעלת הביטוח מבעוד מועד. לכן הפתרון לא התאים, ולא נותר אלא לבטחם באופן רגיל ומלא.

לפני כשנה וחצי הוזמנו להתארח אצל חברים. אחד מן האורחים סיפר בשיחת סלון על ביטוח רכב שהם עושים בחברת הפניקס עבור ילדיהם הצעירים. הייחוד שלו - קניית כמות קילומטרז' עבור נהג צעיר. זה היה נשמע מתאים בדיוק לצרכים שלנו, ותמהנו כיצד לא ידענו על סידור זה עד כה.

עם סיומו של הביטוח באותה עת, התקשרתי להפניקס וביררתי את הנושא. הם הציעו ביטוח מקיף לצעירים על פי ניצול ק"מ: חבילה של 1,500 ק"מ עלתה 1,500 שקל (קילומטר אחד שווה שקל אחד) עבור כל נהג צעיר (באותה עת הצטברו כבר שניים).

המחיר לק"מ לא היה זול, אבל הפואנטה החשובה היתה שבסוף שנת הביטוח, אם לא נוצלו כל כמות הק"מ, הם לא הולכים לאיבוד אלא עוברים לשנה הבאה, ובתום הביטוח, אם עוברים לחברת ביטוח אחרת, או עם הגיעם לגיל 24, המבוטחים מזוכים בכסף על היתרה שלא נוצלה. כלומר המוטו הוא "לא השתמשת לא שילמת". בנוסף, ניתן היה לרכוש קילומטרז' נוסף בעת הצורך.

שיטה זו הצריכה הורדת אפליקציה ייעודית והפעלתה בכל נסיעה על מנת להחיל את הכיסוי הביטוחי, לשם מעקב אחר ניצול הק"מ. היה גם צד טכני לעניין; החברה שלחה רכיב OBD שאמור להיות מורכב ברכב. הכל היה טוב ויפה אילולא החיסרון הבולט של השיטה - החשש שהצעירים ישכחו להפעיל את האפליקציה - זה הצריך אחריות רבה מצידם. אי הפעלה פירושה אי כיסוי ביטוחי.

לפתרון חלקי של הבעיה התאפשרה הורדת אפליקציה גם להורים, על מנת שיוכלו לעקוב אחר ילדיהם אם ירצו בכך.

החלטנו ללכת על זה, כי כאמור החייל מגיע פעם בשבועיים במקרה הטוב, והבכורה בסופי שבוע בלבד, ולכן השימוש ברכב צפוי להיות נמוך. זאת למורת רוחם של הילדים, שמחו על האחריות הכבדה שהוטלה על כתפיהם. בעיות נוספות צצו עם הזמן, כגון הפעלת האפליקציה עם יציאתם מחניה - לקח זמן עד שזה הופעל, והיו מקרים שבהם הנייד לא פעל מסיבות שונות. אך בסופו של דבר זה עבד מעולה - הפעלת האפליקציה עם תחילת הנהיגה הוטמעה בהם בדיוק כמו חגירת חגורת בטיחות.

על כיסוי ביטוחי מעניין נוסף - בטור הבא.

איריס עוזיהו

איריס עוזיהו | איריס עוזיהו

רואת חשבון העוסקת במתן שירותי ניהול כספים וייעוץ פיננסי לגופים עסקיים, וכן במתן שרותי בקורת לרשויות מקומיות ותאגידים עירוניים.

הרעיון לכתיבת בלוג נולד במהלכו של מסע אישי לחיסכון בהוצאות המשפחתיות, תוך הקפדה על עמידה בהבטחה שנתתי לבן זוגי ולילדיי - לא לפגוע ברמת החיים שלנו כתוצאה מהתהליך.

בנוסף, אני מקווה להקנות לקורא, באמצעות הבלוג, כלים ובעיקר מוטיבציה ליישם את הדרך שעברתי או לפחות חלקים ממנה. אני יודעת בוודאות שההתעסקות בנושאים אלו מרתיעה. פעמים רבות, כשנושאים אלו עולים במסגרת מפגש חברתי, אחת מחברותיי הטובות מצטנפת לה לשמע הדברים, מוחה על המושגים שלא מבינה וזועקת בקול שבר בלתי מתפשר לדפדוף נושא. אז הבלוג מוקדש לה ולעוד רבים כמותה, כשהמסר הוא "לא לפחד, להעז, להתיידד עם הדברים כי זה פשוט מחויב המציאות!"

אנסה גם לתת הצצה נוספת להתנהגויות פיננסיות של המשפחה שהתקבעו עם השנים ונהפכו להיות נורמות עבורנו. כמו כן, אשתף במאבקים שלי לתיקון טעויות/עוולות של גופים גדולים שגרמו נזקים כספיים לאנשים שהשתמשו בשירותיהם.

גילוי נאות: הכתוב בבלוג זה מבוסס על חוויות אישיות בלבד של הכותבת ואין בו כדי להוות המלצה או ייעוץ פנסיוני המתחשב בצרכיו ובנתוניו של כל אדם.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?