להלאים את אל על

המשבר פוגע בכולם: מפעלים שמתקשים לייצר, חנויות שאיבדו ספקים ולקוחות והאטה כללית בכלכלה שמקשה למכור מוצרים. אם יתחילו לפצות כל עסק שנפגע - לא יהיה לזה סוף. מאיפה ניקח את כספי הפיצויים לאל על? מהחינוך? מהבריאות? מהביטחון? אולי מהתחבורה הציבורית?

עידן ארץ
מטוס של אל על
מטוס של אל על

אל על בצרות. היא מפסידה כסף, והקורונה לא בדיוק עוזרת. אז היא דורשת פיצויים מהמדינה, והרבה: 50 מיליון שקל מהקרן לסיוע למפעלים במצוקה ועוד 100 מיליון דולר בשנה בהנחת מס, סך הכל 400 מיליון שקל. וזו רק ההתחלה - אל על כבר רמזה שהיא מפסידה בין 5 ל-10 מיליון שקל בכל יום של משבר הקורונה, והיא תדרוש מהמדינה את הפיצוי במלואו - שיכול להגיע גם למיליארדים.

המשבר פוגע בכולם: יש מפעלים שמתקשים לייצר בשל מחסור בחומרי גלם, חנויות שאיבדו ספקים ולקוחות והאטה כללית בכלכלה שמקשה למכור מוצרים. אם יתחילו לפצות כל אדם וכל עסק שנפגע - לא יהיה לזה סוף. הכסף הזה לא מונפץ מהאוויר, אלא מגיע מהכיס שלנו. האם צריך לקחת את כספי הפיצויים לאל על מהחינוך? מהבריאות? מהביטחון? אולי מהתחבורה הציבורית? אולי בכלל צריך להטיל "מס קורונה" כדי שהציבור כולו ישלם לאל על?

ההפסדים של אל על נובעים משנים של כישלון כחברת תעופה: ב-2016 אל על דורגה אחרונה בעולם באיחורים בנחיתות; ב-2019 היא הצליחה להשתפר למקום ה-39 מתוך 41; בסקר שנערך בנמל התעופה הית'רו ב-2017 הוכרזה אל על כ"חברת התעופה המזהמת והרועשת ביותר", מתוך חמישים חברות התעופה הפעילות ביותר בשדה; לאל על יש מוניטין שירות כל כך רע שיש קבוצת פייסבוק עם אלפי חברים שכולה מוקדשת לתלונות עליה; שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, הציע לאל על סיוע בתמורה להתייעלות מצדה, אלא שבאל על מסרבים, מה שלא מפריע לניר ברקת להציע שנשלם על הטעויות שלהם.

אבל היי, זו בכל זאת חברת התעופה הלאומית והאהובה שלנו, עם הסלוגן שפורט על מיתרי הישראליות ודואג להזכיר לנו בכל הזדמנות כמה החברה חשובה לביטחון שלנו. את הוצאות הביטחון של אל על אנחנו כבר מסבסדים ב-97.5%, שהם כמיליארד שקל בשנה, או 135 שקל לכל נוסע בכל טיסה. הטבה זו ניתנה לאל על בעקבות הסכם שמים פתוחים, אלא שברגע שהמדינה הגדילה את שיעור ההשתתפות שלה באבטחה, ההוצאות עלו באופן מסתורי.

אז אם אנחנו ממילא משלמים לאל על כשהם מפסידים, אולי גם נרוויח כשהם מרוויחים? אם ההנהלה שלהם כל כך כושלת שהיא לא מסוגלת לעמוד במשבר הקורונה, ולא מסוגלת להתייעל כדי לבקש הלוואה מהבנק, אז אולי כדאי שהמדינה תלאים אותה.

כשהוא דרש מהממשלה שתסבסד אותו, יו"ר ועד העובדים ושרון בן יצחק אמר ש"אל על וישראל אחד הם". אז אולי נעשה את זה רשמי? כך נוכל לפטר את ההנהלה הנוכחית, לעשות רפורמות מבניות הכרחיות, להפוך אותה לשירות חיוני ללא פריווילגיות שביתה - והדיווידנדים שהיא מעבירה מהקופה הציבורית לבעלי המניות יחזרו למשלמי המסים.

האם באמת צריך לעשות את זה? כנראה שלא. ניהול על ידי המדינה נוטה להיות כושל, עדיין לא ביטלו את פריווילגיות השביתה בשירותים חיוניים, ומדובר בגזל לא מוסרי בבסיסו.

אבל היתרון הגדול ביותר של שוק חופשי הוא מנגנון הרווח וההפסד. הוא זה שמאפשר לכל חברה לדעת האם היא ייצרה יותר ערך (הכנסות) או השמידה יותר ערך (הוצאות). זה מה שמאפשר לחברות בשוק חופשי לקבל החלטות רציונליות ברמה הכי בסיסית. כשחברה מתנהלת בצורה כושלת, היא צריכה לשאת בהשלכות. כי ברגע שמשבשים את המנגנון הזה, בין אם כי הפרויקט ממשלתי ובין אם כי מפצים חברה פרטית על הפסדים, מקבלים החלטות גרועות שלא רואות את הסיכונים. הרי מבחינת אל על, במקרה הכי גרוע - מישהו אחר ישלם. זו מערכת תמריצים מזעזעת לחברה פרטית, שעוקרת מתוכן את רוב היתרון שהשוק החופשי מציע לנו. 

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' - אם אתה לא מתכוון להלאים את אל על, אל תיתן לה שקל.

עידן ארץ

עידן ארץ | רדיקל חופשי

עידן ארץ הוא פעיל ליברל, ממייסדי חופש לכולנו, סטודנט לכלכלה ולהיסטוריה וחוקר רגולציה בפורום קהלת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker