להחזיר את ענף המלונאות לגדולתו

כש"מלונאי" הוא אותו האדם שעומד מאחורי הדלפק עם חליפה שפג זמנה, ממלמל נאום קבוע ונראה כאילו מישהו הכריח אותו לעבוד 200 שעות חודשיות בשכר של 6,000 שקל, קשה לשכנע את הדור הצעיר שמדובר בענף אטרקטיבי

הילה אור
הילה אור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון נסיונל בהוואנה, קובה
מלון נסיונל בהוואנה, קובהצילום: taikrixel / iStock Unreleased /

בענף המלונאות עובדים כיום 41 אלף עובדים שפרושים על פני 55,744 חדרי מלון, ועדיין, כנראה שהתשובה "מלונאי" לא תהיה התשובה הראשונה, השנייה וגם לא העשירית שילדכם יענה לכם, כשתשאלו אותו "מה תרצה להיות כשתהיה גדול?"

כשתעמיקו עמו את הדיון, תבינו שמעבר לעובדה שהוא לא באמת יודע מה זה "מלונאי" או "מארח" כי הרי בסופו של דבר מלונאי הוא אותו האדם שעומד מאחורי הדלפק עם חליפה שפג זמנה, ממלמל נאום קבוע ונראה כאילו מישהו הכריח אותו לעבוד 200 שעות חודשיות בשכר של 6,000 שקל, ברוטו, הוא משוכנע שמדובר בענף עתיק יומין שרלוונטי רק לאנשים מבוגרים או עובדים זרים.

ונניח שאתם נחרצים לשנות את קו המחשבה שלו, כי אתם בעצמכם נחשפתם להתאהבות במקצוע הזה כשמילאתם את תפקיד החליפה שבזמנו היתה אטרקטיבית, מהודרת ואפילו שימשה כגאוות יחידה. נניח. אל תופתעו כשהוא ינצח בנוק אאוט מוחלט בדיון שאבוד מראש, כשכל הסיבות שלו יתחילו ויסתיימו בכך שהוא מייצג דור חדש של מטיילים שנולד תחת שמים פתוחים וטכנולוגיה של בינה מלאכותית.

אותו דור מדובר הפך את שוק התעסוקה לעולם שבו משרות עבודה נהפכות למוצרים ומעסיקים נהפכים למותגים. אז איך מייצרים אטרקטיביות בדור שלם שרחוק מלראות את ענף המלונאות כקריירה מיתוגית?

1. מתנערים מהאג’נדה הזאת שבענף המלונאות צריכים לעבוד 300-250 שעות בחודש בכדי להוכיח למישהו שהעבודה מתבצעת, ועוברים לתרבות ארגונית שתומכת באיזון פנאי עבודה ומעודדת זמן פנוי, בילוי עם המשפחה והחברים, הגשמת חלום או חלילה תחביב.

2. מתחילים לשלם תמורה ראויה עבור העבודה של צוות העובדים. ראויה, זאת אומרת משמעותית מעל שכר המינימום, בשביל שהענף כולו יוכל לעלות מדרגה בנתוני הלמ"ס. הרי אף אחד לא רוצה לעבוד בענף שכל שנה מחדש "זוכה" במקום הראשון בתחתית טבלת השכר הממוצע במשק.

3. גורמים לאנשי הצוות להרגיש שהם מתעוררים בבוקר לעבודה שמעניקה להם 2 ערכים עיקריים: משמעות ושייכות, והופכים את היום יום שלהם לחוויית עבודה בלתי נשכחת. המושג "אנשים שקופים" הוא מביש עד כדי פוגעני ולא רלוונטי להיררכיית התפקידים של המאה ה-21.

התיירות במקום הראשון - מהסוף

4. בונים קורסים שמתרכזים במיומנויות רכות, כולל עולמות תוכן שמלמדים איך לנהל מלון, עובדים, מערך שיווק ומכירות, ואיך להיות בעלי תפישה חדשנית החל ממחר בבוקר. בעולם של היום כל אחד יכול להיות בן 22 ובעל הוסטל או בן 28 ושותף ברשת מלונות יוקרה. גילוי נאות: אני בעצמי מעבירה בימים אלו קורס אקדמי מסוג זה, בשיתוף בית הספר לתיירות בישראל.

ואז מה? לוקחים מלונאים מקצועיים, אנשי אירוח מתחום השכרת הדירות ואת דור העתיד - ומתחילים לצמצמם פערים.

הילה אור

הילה אור | מלונאית בעולם החדש

בין הנשים הבודדות בארץ שניהלו מלון עד גיל 30. אחרי 12 שנה בענף המלונאות ואחרי שעבדה במגוון בתי מלון, הרגישה מחויבות אישית ומקצועית לחולל מהפכה בעולם המלונאות בארץ ולהתאים את הענף ל"עולם החדש".

כיום כותבת את הבלוג היחיד מסוגו על מלונאות בעולם החדש מנקודת מבט שיווקית, ניהולית וחדשנית. מנהלת את קהילת המלונאים של העולם החדש ומעניקה להם כלים פרקטיים וידע רלוונטי להתמודדות עם המהפכה. בין היתר מייעצת ומלווה עסקים ואנשים פרטיים למיצוי הפוטנציאל שהמאה ה-21 מביאה עמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker