לתכנן את כל הטיול במקום אחד: גוגל רוצה לשנות את הדרך שבה אנחנו מזמינים חופשות

גוגל שואפת להתוות חוויית גלישה חדשה עבור לקוחותיה המחפשים חופשה, על ידי ריכוז המידע במקום אחד, תוך שהיא חוסכת להם שוטטות סרק ברחבי הרשת. בתי מלון שישכילו לעמוד בקצב ולהתחבר לממשק, יוכלו לחסוך מאות אלפי שקלים

הילה אור
הילה אור
ריזורט המלדיביים
ריזורט המלדיביים. גוגל שואפת להתוות חווית גלישה חדשה עבור לקוחותיה, המחפשים חופשה על ידי ריכוז המידע במקום אחדצילום: fourseasons.com

גוגל השיקה השבוע שירות חדש המאפשר לתכנן את הטיול הבא שלכם בקלות וממקום אחד, כחלק מהתחרות בין ענקיות השוואות המחירים כמו טריפאדוויזר, טריווגו, Hotel Combine ואחרות, על מנת להגדיל את דריסת הרגל בשוק התיירות העולמי.

השירות החדש נקרא Google Travel (גוגל טראוול). מדובר בהרחבה של Google Hotel ADS (מנוע השוואת המחירים בין בתי המלון והספקים השונים) והוא מרכז את חיפוש המלונות, הטיסות וחבילות הנופש במקום אחד.

גוגל טראוול
גוגל טראוולצילום: צילום מסך

בהכרזת השירות, בבלוג של גוגל עצמה, הם ציינו שחור על גבי לבן שמטרת העל שלהם היא לפשט את הדרך שבה אנחנו מתכננים חופשה: גוגל תעזור לנו למצוא במהירות המקסימלית ביותר את המידע השימושי ביותר.

מלבד העובדה שאנחנו חיים בעידן דיגיטלי שבו כולנו לוקים בצורה כזאת או אחרת בהפרעת קשב וריכוז, אנחנו חיים בעידן שבו אנחנו רוצים שקיפות, אמינות, מיקוד והוגנות. זה רק מתבקש שענקית החיפוש תדע לשלב בין הצרכים האלו.

אם נחזור אחורה ל-2004, כשגוגל הושקה כחברה, החזון שלה היה "לארגן את כלל המידע העולמי ולהפוך אותו לנגיש ויעיל לכלל העולם". 15 שנה עברו, וכולנו יודעים שגוגל הצליחה בענק. למעשה, 98% מהחיפושים בישראל נעשים באמצעות גוגל.

הפעם, גוגל שואפת להתוות חוויית גלישה חדשה עבור לקוחותיה המחפשים חופשה, על ידי ריכוז המידע במקום אחד, תוך שהיא חוסכת להם שוטטות סרק ברחבי הרשת. השירות מאפשר לתכנן את הטיול לפרטיו, החל ממתן כלים ליצירת מסלול על גבי מפה, המלצות על אתרים (כולל דירוג), טיולים (כולל זמני הגעה, אפשרות לרכישת כרטיסים לאטרקציות וכדומה) ועד להזמנת טיסה ומלון בשיטת Meta Search, המשווה מחירים מאתרי ענק בשוק.

לעת עתה, מנוע השוואת מחירי המלונות בארץ פתוח רק לתיירים ואינו נראה מתוך ישראל. בקרוב יורחב השירות להזמנות מתוך ישראל עבור מלונות ישראלים, מה שירחיב משמעותית את ההשפעה של הצרכן הישראלי על רכישות ממקור זה.

אמסטרדם
אמסטרדם. רק שלא נתאהב בבוט מתכנן החופשותצילום: YVES HERMAN/רויטרס

איך הממשק החדש משפיע על בתי המלון עצמם

שיטת העבודה במערכת זו (Google Hotel ADS) מבוססת על חיבור אתר ההזמנות בממשק ישיר לגוגל ופרסום המחיר בשיטת BID (הצעת מחיר בשפת גוגל), כך שהמלון שישקיע עבור ההקלקה את המחיר הגבוה ביותר יזכה להיות הראשון בתוצאות החיפוש.

הגולש מצדו מחפש את האזור או את המלון לפי תאריכים פוטנציאליים, וגוגל מציגה לו תוצאות בזמן אמת המגיעות ישירות מענקי התיירות כמו בוקינג, אקספדיה, אתר הבית של המלון ושחקנים נוספים.

בתי מלון שישכילו לעמוד בקצב ולהתחבר לממשק, יוכלו לחסוך 15% עמלה על כל הזמנה שהיום נכנסת מבוקינג, אקספידיה, אגודה וחברותיה, ולקבל אותה ללא תיווך ובצורה ישירה למלון. בחישוב ממש מהיר, מדובר על חסכון של מאות אלפי שקלים בחודש בודד בלבד.

קייס סטאדי מבתי מלון שאימצו את טקטיקת השיווק של גוגל
קייס סטאדי מבתי מלון שאימצו את טקטיקת השיווק של גוגלצילום: צילום מסך

מה בתי המלון יוכלו לעשות עם כוחו של הפער? להשאיר את כל הדאטה של האורחים אצלם ולהפסיק להיות תלויים בערוצי תיווך אחרים, להוריד מחירים ולאפשר לפחות נופשים ישראלים לחצות את היבשת, להוסיף תקן של מנהל חדשנות לארגון ולהדביק את הפער בין העולם החדש לישן, ועוד תהליכים אסטרטגיים דומים ושונים שתומכים באג'נדות המהפכה התעשייתית הרביעית.

החלוצה של ענף האירוח שעושה את זה בפועל מול גוגל

חברת סימפלקס היא החלוצה היחידה בישראל המחברת בממשק ישיר את אתרי ההזמנות של בתי המלון למערכות הניהול של גוגל הוטלס, ובכך מאפשרת לבתי המלון למכור את החדרים שלהם בפלטפורמה זו, ולהתמודד מול ענקי התיירות בצמתי ההחלטה הללו, כבר בשלב החיפוש הראשוני.

ברגע שילחץ הגולש על המחיר של אתר הבית של המלון, הוא יועבר ישירות לדף ההזמנה באתר, ובכך יחסוך המלון את אותם עשרות אלפי שקלים מיותרים ויגדיל את ההכנסות מהזמנה ישירה.

לדבריו של יניב מאירוב, מנכ"ל ובעלים של חברת סימפלקס המתמחה בפיתוח אתרי הזמנות לבתי מלון, שברשותה יותר מ-450 בתי מלון בארץ ובחו"ל, יש ביקוש אדיר בשנה האחרונה לשירותים, אלו וכבר עשרות בתי מלון בישראל מחוברים דרכם לשירותים אלו, בנוסף לאתרי השוואות מחירים אחרים כגון טריווגו וטריפאדוויזר; יש שינוי מגמתי במקורות ההזמנה לאתר הבית של המלון, וחיבורים אלו מהווים חלק נכבד מתקציב ההשקעה של המלון בערוצים הדיגיטלים השונים. יחסי ההמרה מדהימים ואף טובים יותר בחלק מהמקרים מערוצי התנועה הקונבנציונליים.

סימפלקס בנתה ממשק ישיר המעביר את המחיר ישירות ממערכת הניהול של המלון לגוגל, וכך מאפשרת להציג בכל רגע נתון את החדרים הפנויים במחיר שקבע המלון לאתר הבית. כדי להופיע במערכת של גוגל טראוול, על המלון לספק גישה למחירים במערכת הניהול שלו, להשקיע תקציב יומי, לקבוע מה המחיר להקלקה ולהמתין להזמנות ממקור זה.

להלן דוגמה לחיבור של מלון ענבל, מבין הראשונים שהתחברו למערכת, ובכך חוסך עמלות על הזמנות ישירות, שהיו עוברות לענקי התיירות במידה שלא היה פעיל שם:

דוגמה לחיבור של מלון ענבל
דוגמה לחיבור של מלון ענבלצילום: צילום מסך

אין ספק שזה מאוד מעניין לראות לאן גוגל תיקח את הממשק, הן מבחינת חוויית משתמש והן מבחינת האופציות עצמן, ואיך הממשק עצמו ישפיע על ענקית ההזמנות בוקינג. דבר אחד ברור - העולם החדש הוא כל כך זמין, נגיש ואפשרי, כך שלא רחוק היום שבו גוגל תשתמש במידע האישי שגם ככה יש לה עלינו, ועל ידי אופטימיזציה פשוטה, תזכיר לנו "שלום הילה, הנה אוסף הזיכרונות שלך מהטיול האחרון. מיינו לך אותו לפי מקבץ החוויות. לתכנון הטיול הבא שלנו לחצי כאן ובחרי תאריך".

כן, לא רחוק היום שבו גוגל תתייחס לעצמה כאל שותפה שלנו לכל דבר ועניין. אני רק טוענת שבנקודה הזאת בדיוק, לא נשים לב שהשארנו מאחור את המשפחה או בני הזוג ואנחנו מאוהבים לחלוטין בבוט מתכנן החופשות.

הילה אור

הילה אור | |מלונאית בעולם החדש

בין הנשים הבודדות בארץ שניהלו מלון עד גיל 30. אחרי 12 שנה בענף המלונאות ואחרי שעבדה במגוון בתי מלון, הרגישה מחויבות אישית ומקצועית לחולל מהפכה בעולם המלונאות בארץ ולהתאים את הענף ל"עולם החדש".

כיום כותבת את הבלוג היחיד מסוגו על מלונאות בעולם החדש מנקודת מבט שיווקית, ניהולית וחדשנית. מנהלת את קהילת המלונאים של העולם החדש ומעניקה להם כלים פרקטיים וידע רלוונטי להתמודדות עם המהפכה. בין היתר מייעצת ומלווה עסקים ואנשים פרטיים למיצוי הפוטנציאל שהמאה ה-21 מביאה עמה.

תגובות