האופוזיציה למען בזק וחברות התקשורת - ערן יעקובי - הבלוג של ערן יעקובי - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

האופוזיציה למען בזק וחברות התקשורת

אם תתקבל העתירה של המחנה הציוני לגבי הפסקת כהונת נתניהו כשר התקשורת - יהיה לבזק ואלוביץ' רק טוב

תגובות
שאול אלוביץ'
אייל טואג

האירועים בחודש האחרון סביב ראש הממשלה ומו"ל "ידיעות אחרונות", הסיפורים לכאורה, סביב חלק מבעלי השליטה בערוץ 10, "ישראל היום" ומי יודע מה עוד יצוץ, מציגים קצת באור חיוור את העתירה שהגישו הבוקר (א') יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, וסיעת המחנה הציוני, בתביעה להורות לבנימין נתניהו להשעות את עצמו מתפקידו כשר התקשורת. זאת, עד לסיום החקירות והכרעת היועץ המשפטי לממשלה בפרשות המוכרות כ"תיק 1000" ו"תיק 2000". בשבוע שעבר עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ באותו נושא. למה אור חיוור? כי מדובר במעט במדי ומאוחר מדי.

בשנתיים האחרונות, נציגים שונים מהאופוזיציה ביקשו, ועדיין מבקשים, לחקור את הקשר ואת "טובות ההנאה" שקיבלו ראש הממשלה וקבוצת בזק כתוצאה מהקשר בינו לבין בעל השליטה בקבוצה, שאול אלוביץ'. זה בערך היה כל עיסוקם בנושא שר התקשורת. שלוש הפסקאות הבאות הן מתוך הכתבה ב-TheMarker היום (א') העוסקת בעתירה. שימו לב שהמלה "בזק" אינה מוזכרת שם. כלומר: בכל השנה האחרונה התעסקו באופוזיציה בסיקור האוהד של אתר וואלה! לראש הממשלה וביחסו האוהד לחברת בזק, כשמנגד עומדת חברה ציבורית מהמרכזיות במשק הנתונה להשפעות רגולטוריות יותר מרוב החברות בישראל - וכמעט שום החלטה או שיח בנושא שלה, לחיוב או לשלילה, לא היה ענייני. זה נהיה חיוור כשמנגד ישנן פרשיות שנראות חמורות בהרבה ושקצת מוזר איך כלום לא דלף עד היום.

תפקיד התקשורת במשטר דמוקרטי הינו, בין השאר, העברת מידע לאזרח על פעולות השלטון, פיקוח וביקורת על השלטון, מתן במה לביטוי קול העם, חינוך לדמוקרטיה, שמירה על זכויות המיעוט ושמירה על זכויות הפרט", כך נכתב.

יו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג: "על שולחן משרד התקשורת עומדים עניינים דחופים לטיפול בעת הקרובה, ביניהם פתיחת ערוצי חדשות חדשים ברישיונות ובכבלים, פיצול ערוץ 2, רגולציה של ערוץ 10, הרדיו האזורי, הכבלים והלוויין, הפעלת תאגיד השידור הציבורי, יישום דו"ח ועדת פילבר וטיפול בריכוזיות בענף התקשורת.

בנימין נתניהו, היום בישיבת סיעת הליכוד

ראש הממשלה הודה בניגוד עניינים חמור, וכל רגע בתפקיד מהווה נזק מחמיר והולך. משול המצב שנוצר לשר תחבורה שהודה שהוא בעל עניין אישי ועסקי בחברת התחבורה הגדולה במדינה, או לשר אוצר שהוא בעל עניין אישי ועסקי בבנק הגדול במדינה. דבריו של רה"מ הפכו אותו ממשרת ציבור למשרת חברה פרטית בבעלות איל הון פרטי, המפעיל את ראש הממשלה כמנהל שיווק".

בסופו של דבר, אם תתקבל העתירה של מפלגת המחנה הציוני ואכן ראש הממשלה לא יעסוק יותר בענייני תקשורת (ואני מנסה לא להיות נאיבי), זה יהיה המהלך הכי מבורך עבור בזק ומשקיעיה ועבור שוק התקשורת כולו, הצרכנים והמשקיעים. המסחר במניות לא יקבע על ידי אמירות כאלה ואחרות של פוליטיקאים, של עיתונאים ושל כל מיני אג'נדות שהמרחק בינם לבין ניתוח חברה תפעולית, השוואתה לחברות דומות בעולם ומסחר שוטף, דומה למרחק כיום שבין סין לארה"ב.

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג
אוליבייה פיטוסי

שר תקשורת שאינו ממפלגת השלטון ומנכ"ל משרד שאינו עושה דברו של רוה"מ/שר התקשורת נגוע כביכול, שיקבל החלטות באופן סביר (נמאס להדגיש שהאופן הסביר ביותר הוא הקמת רשות תקשורת עצמאית), יעשה רק חסד עם חברת בזק ומשקיעיה וגם עם החברות האחרות, כי החלטות בנושא תשתיות כל כך יקרות ורגישות אמור להיות ענייני.

מדוע בזק נהנית כביכול "מהחברות בין ביבי לשאול" לא צריך להסביר. זה מרוח בכל מדיום ונאמר על ידי פוליטיקאים בכל השנה האחרונה. המקום שבו בזק סובלת מהקשר המדובר הוא הקשה ביותר לכימות, משפיע תכופות על שער המניה בלי שקרה שום דבר ומייצר חוסר ודאות לגבי השקעה בחברה ששוויה קרוב ל- 20 מיליארד שקל ועוד שתי חברות ששווין המצרפי הוא כ-7 מיליארד שקל. ויש עוד חברות פרטיות.

פוליטיקאים יקרים ואנשי המקצוע - תגבירו תחרות, תשימו ברקסים לחברה בשל גודלה, עוצמתה ויכולותיה היכן שצריך, תענישו אותה אם צריך, תעודדו אותה להשקיע בתשתיות, לקדם טכנולוגיות, להיות הוגנת מול הצרכן. מנגד, תפסיקו לשפוט אותה, לשנות את חוקי העסקים הרגילים המקובלים (כמו הכרה בהפסדים לצורך מס שבטעות קראתם להם מתנה לבעל השליטה), במקרים מסוימים גם תפסיקו להפר הבטחות ששרים קודמים הבטיחו והכי חשוב - תפסיקו להשפיע על המשקיעים רק כדי לצעוק יותר חזק ולקדם את עצמכם.

בקיצור הדבר הטוב ביותר עבור בזק, בעליה, מנהליה, משקיעיה ושאר חברות התקשורת (ובסוף גם הצרכן), יהיה כנראה, שר שאינו ממפלגת השלטון ובוודאי שאינו כזה הנחשב לחבר של בעל השליטה. כך גם צריכים להתנהל המשקיעים - נתחו את הדו"חות הכספיים, את היכולות הטכנולוגיות, את ההגינות מול הצרכן, את מחיר המניה ותשואת הדווידנד ביחס לחברות דומות מחו"ל. עיזבו אתכם מהאמירות האינטרסנטיות של הפוליטיקאים ו/או של עיתונאים בשירותם. נקו רעשים כפי שעושים המשקיעים הזרים ואז תחליטו אם המניות יקרות או זולות - ואם כדאי להשקיע בהן או לא.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד פוסטים מזירת הניתוחים

צעדת הנשים בארה"ב

טור חירום: סקס – מוכר או לא מוכר?

כאשר תקופה משתנה, יש צורך לעצור ולחשב מסלול מחדש ■ שאלו את עצמכם איזה מן מותג אתם רוצים לבנות בעולם שהולך ומתהווה סביבנו, עולם בו שימוש במיניות נשית באופן מחפיץ כבר אינו לגיטימי ■ מותגים חייבים לעשות בחירה באשר לעמדתם בנושא - תהיה אשר תהיה

ערימת מכתבים

עשה ואל תעשה: איך פונים למשקיעים?

מאחורי כל מייל שנשלח למשקיע, עומד יזם מלא בתקווה ואמונה ■ רוב הפניות למשקיעים, שזמנם מוגבל ועמוס במאות פגישות בשנה - נענות בשלילה ■ אלו 5 טעויות שרצוי להימנע מהן, ו-5 דרכים שישפרו את הסיכוי שלכם להמשיך מהמייל – לפגישה המיוחלת

ענבל מירון-ברשטיין

איך מתנהלים בוטסטראפ במשך 5 שנים - ודרישות הסף הגבוהות מצד משקיעים לאפליקציית קונסיומר

מירון, מייסדת וויקידס, אנציקלופדיה מדוברת לילדים, מדברת על גישור הפער בדרישות כאשר הלקוח והמשתמש הוא אדם שונה, גיוס טורי מול מקבילי ולמה היא ממליצה לא להיפגש עם קרנות בשלבים המוקדמים

כתבות שאולי פיספסתם