הפיתוי להיות אחד מהתאגידים הגלובליים ניצח את הציונות

סודהסטרים התפתחה להיות אחת הפנינים של המשק הישראלי. חברה ציונית תוצרת כחול-לבן, מעסיקה שוויונית ללא הבדלי גזע דת ולאום. אחת החברות הבודדות במקומותינו שככל שהיא גדלה היא תורמת יותר לסביבה ולאיכותה

אלה אלקלעי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים
אלה אלקלעי

הבוקר התבשרנו שסודהסטרים נמכרה לפפסיקו תמורת 3.2 מיליארד דולר. פרמיה של 11% על מחיר השוק, רווח של 87% מתחילת השנה, ושל 350% בשנתיים האחרונות.

סודהסטרים, שהתחילה את דרכה כחברה לעומתית, בהתנגחות חזיתית בקולה ופפסי, התפתחה להיות אחת הפנינים של המשק הישראלי. חברה ציונית תוצרת כחול-לבן, מעסיקה שוויונית ללא הבדלי גזע דת ולאום. אחת החברות הבודדות במקומותינו שככל שהיא גדלה היא תורמת יותר לסביבה ולאיכותה.

החל מהקמת אזור תעשייה משותף לרהט ובני שמעון ודרך הפחתת הפסולת המוצקה. כל מי שטיילה ביולי אוגוסט בשבילי ישראל והתרגזה על האנשים שהלכו לפניה והשאירו קנקלים ריקים לאורך הדרך מבינה עד כמה החברה הזו חשובה. כל בקבוק של סודהסטרים מוציא
כ-500 בקבוקי פלסטיק חד פעמיים מהמחזור בכל שנה.

פוטנציאל הצמיחה של סודהסטרים רב אבל כחברה ישראלית התהליך אטי והדרגתי. הפיתוי להיות חלק מאחד הקונגלומרטים הגלובליים שכל דלת נפתחת בפניו ניצח את הציונות. כמשקיעים אנחנו מפסידים כי עוד חברה גדולה, צומחת, שניתן היה להרוויח מהתפתחותה, נמחקת מהמסחר בכלל ומהבורסה בתל-אביב בפרט. זה עוד יותר כואב אם אתם משקיעי אימפקט - תחום שבו המבחר המקומי קטן עוד יותר.

מעבר לבורסה, לא בטוח שהמשק הישראלי יפסיד מהעסקה. היכולת של פפסיקו להשקיע ולהצמיח את החברה מהר יותר, חזק יותר, גדול יותר, עשויה להגדיל את הפעילות המקומית משמעותית. מעבר מהיר יותר לאוטומציה של פסי הייצור לצד הגדלת המכירות יתרום גם להיקף וגם לשדרוג המשרות הפתוחות בפני כוח העבודה המקומי.

גם אם לא נרוויח כמשקיעים עדיין נרוויח כאנשים, מהגדלת ההיצע של משקעות יותר בריאים, ובעיקר מהפחתה משמעותית יותר של כמות הפלסטיק שמעטרת את סביבתנו.

אלה אלקלעי

אלה אלקלעי | אלה אלקלעי

עובדת בבית ההשקעות IBI מ-1991 ומכהנת כיום כסמנכ"ל פיתוח עסקי וכיו"ר IBI ניהול תיקי השקעות.

החלה את דרכה כאנליסטית פרמצבטיקה, פיתחה וניהלה את מחלקת המחקר של IBI.

הקימה ב- 2012 את "תשקיעי בעצמך" - פורום פיננסים לנשים מבית IBI, הכולל מפגשים ופעילויות שונות עבור נשים שרוצות להבין יותר בעניינים פיננסיים.

מחוץ לגרף: מכהנת כיו"ר שדולת הנשים וכיו"ר ועדת מענקים של הקרן החדשה לישראל, חברת הנהלה בעמותת מעלה וחברת ועדת השקעות של IVN.
השתתפה בכתיבת הדו"ח "שוק הון חברתי", בחסות קרן יד הנדיב ובהובלת עו"ד דידי לחמן מסר ומר ירום אריאב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker