12 טריליון סיבות לשילוב נשים בכלכלה - אלה אלקלעי - הבלוג של אלה אלקלעי - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

12 טריליון סיבות לשילוב נשים בכלכלה

מחקר של חברת מקינזי מצא ששילוב מלא של נשים בכלכלה יתרום טריליוני דולרים לכלכה העולמית ושיעורי צמיחה דו-ספרתיים. השינוי נמצא באוויר אבל גם החסמים עדיין כאן.

2תגובות

השאיפה של רובנו היא שלבנותינו תהיה הזדמנות שווה. שהן תוכלנה לא רק לרכוש השכלה שוויונית אלא גם לעבוד ולהתפרנס בצורה שוויונית. שחופש הבחירה שלהן יהיה לא רק תאורטי על הנייר אלא מעשי.  בעשורים האחרונים התקדמנו, אבל הפער בין הרצוי למצוי עדיין גדול, מה שאומר שפוטנציאל השינוי והמנוף הכלכלי שהוא מייצר מרגשים.

אתרWomen Effect  מציג נתונים ומחקרים רבים על ההשפעה הכלכלית חברתית של נשים, הממחישים עד כמה אנחנו רחוקים משוויון ועד כמה גם כלכלית כמו גם חברתית כדאי לכולנו לשאוף אליו. בפן הכלכלי האתר מציג מחקר של חברת מקינזי ממנו עולה שאם בכל אזור, כל המדינות ישיגו את מידת השיפור בשילוב נשים בכלכלה, של המדינה המובילה בתחום באותו אזור, התרומה לכלכלת העולם תהיה בהיקף של 12 טריליון דולר או צמיחה של 11% בתוצר בשנת 2025. אם בכל העולם יושג שוויון כלכלי מגדרי, קרי התרומה הכלכלית של נשים תשתווה לתרומה הכלכלית של גברים, אז הדו"ח מעריך שהתרומה לכלכלה העולמית תהיה בהיקף של 28 טריליון דולר המבטאים צמיחה של 26% בתוצר הגלובלי השנתי ב-2025.

זה לא רק מחקר תאורטי

כלכלנים שונים, בהם פרופ' רוברט רייך, מעריכים כי אחד הגורמים שאפשרו את העלייה ברמת החיים של מרבית האמריקאים ואת הצמיחה המהירה של המשק האמריקאי בעשורים האחרונים  הייתה המשכורת הנוספת שנכנסה לתא המשפחתי. ב-1975 פחות מ-50% מהאמריקאיות השתלבו בכח העבודה. עד 2008 המספר עלה לכ-75%.  מאז אנחנו נמצאים בנסיגה, הן בשיעור הנשים שבוחרות לעבוד והן בצמיחה ובהתפתחות המשק. העדר גלגלי עזר בדמות חופשת לידה, מסגרות מסודרות לגיל הרך ושכר לא שוויוני, לצד החלשות התא המשפחתי הביאו לכך שמ-75% המספר ירד אל למטה מ-70%. בהיבט של גלגלי עזר, בארץ, בדומה לאירופה, המצב קצת יותר טוב – יש חופשת לידה, במרבית הישובים יש מסגרות לגיל הרך (יש מקומות בהם המסגרות הפכו למחסני ילדים אבל זו בעיה אחרת) ולפחות החקיקה מבטיחה זכויות לשכר שוויוני.

שוות? בתיאוריה בלבד

בכל זאת, יש בעיה בישראל כמו באירופה, בעיה שאפשר אולי לכנות בשם "סוציאליזציה" -  מערכת ציפיות והתנהגויות לא שוויוניות. יש קהילות שבהן הדת, הנורמות החברתיות או להבדיל העדר תחבורה ציבורית ומכשלות אחרות מונעות מנשים השכלה גבוהה, שילוב במערך העבודה ופיתוח קריירה. מעניינים לא פחות הם המחסומים הלא מדוברים כגון מחסום אשליית הבחירה. סיימת תיכון, עשית צבא או שרות אזרחי, הלכת לאוניברסיטה וסיימת בהצטיינות, עבדת שלוש ארבע שנים, רכשת ניסיון ו-ותק, התחתנת, נכנסת להריון ופתאום קיבלת את זכות הבחירה. תחושת הבטן, התינוק, ההורים, החברות כולם אומרים לך - תאריכי את חופשת הלידה, תישארי עוד קצת בבית, אז תפסידי שנה של עבודה...מה עדיף, להפסיד את השנים הכי יפות של ילדיך? אבל קשה מאוד לחזור ולהשתלב בעבודה באותו המקום שממנו יצאת וביחוד עם זה קורה פעמיים שלוש. אחרי שיצאת ממסלול הקריירה רק בודדות חוזרות לאותו המקום בסולם ומאוד מתסכל עד בלתי אפשרי לחזור לשלב הראשון.

אז גם בארץ כמו בעולם הגדול, נשים מתקדמות פחות, עושות עבודה מתגמלת פחות, מרוויחות פחות. Women Effect מציג בין השאר את הנתונים הבאים:

47.3% מבוגרי המשפטים בשנת 2012 בארה"ב היו נשים, אבל רק 15% מהשותפים במשרדי עורכי הדין ו-5% משותפים מנהלים במשרדי עורכי דין בארה"ב היו נשים בשנה זו.

60% מרבי המכר בעולם נכתבו על-ידי נשים, אבל נשים קיבלו רק 27% מההכנסות בתעשייה.

23.3% מעמדות המפתח בתחום העיתונות והמדיה בארה"ב מאוישות על-ידי נשים. השיעור הנמוך ביותר נמצא ברדיו 7.5% והשיעור הגבוה ביותר נמצא ברשתות החברתיות 55%.

ואצלנו?

מנתוני רשות לניירות ערך שפורסמו אתמול כאן (וגם כאן) עולה כי נשים מהוות רק 13% מכלל נושאי המשרה הבכירה בחברות ציבוריות, ובממוצע של כלל החברות, גברים נושאי משרה בכירה מרוויחים בכ-52% יותר מנשים באותן משרות.

אחוז הנשים המכהנות כיו"ר דירקטוריון בחברות גדולות עומד על כ-12%. עם זאת, רק 4% מיו"ר הדירקטוריונים בחברות ת"א 100 הם נשים. בממוצע נשים מהוות כ-20% מהדירקטוריון בחברה.

הנתונים העסקיים הגלובליים מעידים כי עסקים בהם משולבות נשים בדירקטוריון מציגים תשואת יתר של כ-26% על פני עסקים בהם מכהנים בדירקטוריון רק גברים (Benchmarking women's (leadership US. נתון זה בלבד היה צריך לעודד חברות שטובת בעלי המניות לנגד עיניהן לדאוג לשילוב יותר נשים בתהליכי קבלת ההחלטות העסקיות ובמועצות המנהלים.

התהליך איננו הפיך

לצד התובנה של הערך, כך גם האפשרות לשלב נשים רלוונטיות במועצות המנהלים במדינת ישראל משתפרת. תא הדירקטוריות של סופרסונה ואנטרופי בנה מאגר מידע של נשים, ממגוון רחב של תחומי ידע, תוכן ורקע עסקי רלוונטי. עמותת פני"ם חדשות מיסודה ובניהולה של חלי פרידמן מעבירה קורסים המאפשרים לנשים מכל שדרות החברה להשלים את הידע והניסיון הנדרשים להן על מנת לכהן ולהביא ערך בדירקטוריונים של חברות עסקיות, ציבוריות וממשלתיות. יש מקום להזכיר גם את נבחרת הדירקטורים של משרד האוצר ששמה דגש על גיוון מגדרי (בהנחה שהלחץ למינויים פוליטים לא יגנוז סופית את המיזם המדהים הזה). המצב עדיין רחוק מלהיות אופטימלי אבל השינוי נמצא באוויר והעובדה שיש לכלכלה לפחות 12 טריליון סיבות לקדם את השינוי עשויה להוות זרז אמיתי ומשמעותי.

 

הרשמה לניוזלטר

כל הסקירות בזירת הניתוחים של TheMarker - בתיבת המייל שלכם

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

עוד פוסטים מזירת הניתוחים

איש מכירות

משפך המכירות: באתי, ראיתי, מכרתי

משפך מכירות הוא כנראה אחד המונחים שסובלים משימוש יתר, עד שנדמה שנהפך לקלישאה. אבל מדובר באחד הכלים השימושיים ביותר לגיוס ושימור לקוחות. הטור הזה מרענן את החשיבה על המשפך ומסיר אבק מפעולות שהן כל כך שגורות - שנדמה שהן שקופות. וגם בונוס – איך להפוך את המשפך לשעון חול

גשם בירושלים

ישראל לא בנויה לשני דברים: גשמי חורף ובלוקצ'יין

בלוקצ'יין היא המצאה נפלאה מבחינה הנדסית, אך היא יקרה בהרבה לעומת מסד נתונים מרכזי. היא שימושית כשרוצים לייצר פלטפורמה עבור מספר רב של משתמשים וארגונים – ובמיוחד כשאלו אינם מוכנים או יכולים לסמוך על ישות מרכזית שתיקח אחריות על ניהול המסד המרכזי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו

ראשות הממשלה היא לא פרס על התנהגות טובה: נתניהו הוא המנכ"ל המוצלח ביותר שיש לישראל

נתניהו אולי אינו "מגדלור של התנהגות מוסרית, חוקית וחברית", אבל העיקר הוא מי יהיה ראש הממשלה הטוב ביותר למדינת ישראל, והתשובה לשאלה זו ברורה. גם הימין וגם השמאל לא מצליחים להעמיד אדם שמתקרב לכישוריו, יכולותיו וניסיונו של בנימין נתניהו - הנכס הלאומי של כולנו

כתבות שאולי פיספסתם

*#