יש דבר אחד שהקורונה לא שינתה

מאז המהפך של 1977, מספר מיטות האשפוז לנפש בישראל נמצא בירידה, וכיום הוא בין הנמוכים מבין המדינות המפותחות ■ מגפת הקורונה האירה מחדש את הצורך בהשקעה במערכת הבריאות, והולידה הזדמנות לשנות את המגמה המטרידה, או לפחות למתן אותה

דרור פייטלסון
דרור פייטלסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור פייטלסון
דרור פייטלסון

בשלוש השנים האחרונות גרמה מגפת הקורונה ללחץ כבד על מערכת הבריאות, שנאבקה לעמוד בפרץ ולספק שירות ראוי לתושבי המדינה. גורמים במשרד הבריאות סיפרו שעם התפשטות המגפה, נאבק משרד הבריאות במשרד אוצר כדי להגדיל את מספר התקנים ולמנוע את התמוטטות המערכת. האם יצא מזה משהו?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

דרור פייטלסון

דרור פייטלסון | אטלס למאה ה-21

פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטה העברית. אספן של כל מיני דברים, ובפרט של נתונים ומספרים. אוהב לנסות להסביר דברים בצורה שקל להבין אותם, ובמיוחד אוהב כשזה מצליח ומישהו פתאום מבין משהו חדש. הבלוג הזה משלב את שני הדברים, ויתמקד בהצגה גרפית של נתונים כדי לחשוף מה אפשר להבין מהם. שואף להקשות על כל מי שמנסה לרדד ולהטות את השיח הציבורי על ידי טענות בלתי מבוססות והפצת פייק ניוז. מאמין גדול בכך שיכול להיות כאן הרבה יותר טוב.

חלק מהטורים מבוססים על הספר "עידן הימין: ישראל 2018-1977 בראי הנתונים", שפורסם בתחילת 2019. בספר יש גם הפניה למקורות הנתונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם

ג'רום פאואל, נגיד הבנק הפדרלי. נותרה חצי נקודת אחוז נוספת עד לרף הריבית שהבנק מתכוון להגיע אליו

עוד מאמץ אחד קטן: הבנק הפדרלי עומד לשחרר את החבל. כך זה ישפיע עלינו