הולך להיות חם, זה כבר ברור. אבל כמה חם?

כשמדברים על התחממות של 1.5 מעלות או 2 מעלות, זה לא נשמע משמעותי ■ אלא שמדובר על ממוצע עולמי, וישנם מקומות שעולים הרבה יותר עם אירועים קיצוניים הרבה יותר - וזה מה שהתחלנו לראות בתקופה האחרונה ■ לפי מודל שממשיך את המגמות הקיימות של צמצום פליטת גזי חממה ותואם את הסכם פריז, הצפי לסוף המאה הוא עלייה של 4.2 מעלות

דרור פייטלסון
דרור פייטלסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דרור פייטלסון
דרור פייטלסון

החדשות על מזג האוויר בפורטוגל, ספרד, ובריטניה בימים האחרונים יוצרות רושם שמישהו התבלבל בגאוגרפיה ומדבר בכלל על דובאי. אבל שיאי החום האלה שמככבים בסיפורי החדשות הם רק פן אחד של תופעה רחבה בהרבה – המגמה הכללית של ההתחממות של כל העולם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

דרור פייטלסון

דרור פייטלסון | אטלס למאה ה-21

פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטה העברית. אספן של כל מיני דברים, ובפרט של נתונים ומספרים. אוהב לנסות להסביר דברים בצורה שקל להבין אותם, ובמיוחד אוהב כשזה מצליח ומישהו פתאום מבין משהו חדש. הבלוג הזה משלב את שני הדברים, ויתמקד בהצגה גרפית של נתונים כדי לחשוף מה אפשר להבין מהם. שואף להקשות על כל מי שמנסה לרדד ולהטות את השיח הציבורי על ידי טענות בלתי מבוססות והפצת פייק ניוז. מאמין גדול בכך שיכול להיות כאן הרבה יותר טוב.

חלק מהטורים מבוססים על הספר "עידן הימין: ישראל 2018-1977 בראי הנתונים", שפורסם בתחילת 2019. בספר יש גם הפניה למקורות הנתונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו