זהירות: אפל זינקה 60% השנה ל-2 טריליון דולר - אך הכיוון עלול להתהפך במהירות

אפל היא אמנם החברה הרווחית בעולם, אך שיא רווחיותה היה בכלל ב-2015 ■ אם כך, כיצד ניתן להסביר את הזינוק במניה? ■ הכל תלוי בסנטימנט של המשקיעים

דורון צור
דורון צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורון צור
דורון צור

בתוך כל המהומה הפוליטית, והשיח על מה תהיה השפעתו של ממשל זה או אחר על התנהגות שוק המניות, המשקיעים והמדיה נוטים לשכוח לא פעם דבר פשוט. לאורך זמן, ההשפעה של מי בשלטון על התנהגות שוק המניות בכללותו, ועל ביצועי מניה כזו או אחרת, נוטה להיות זניחה.

נכון שבטווח הקצר אירועים פוליטיים יכולים לשנות את מצב רוחם של המשקיעים, ולהביא בעקבות כך לשינויים חדים במחירי המניות בשוק, ראינו את זה בעוצמה רבה בשבועות האחרונים; אבל בסופו של דבר, מה שיקבע לאורך זמן זה ביצועיהן העסקיים ארוכי הטווח של החברות - ובאחת כזו, מרכזית מאוד, נדון היום.

דורון צור | דורון צור

עוסק בתחום ההשקעות למעלה מעשרים שנה. התחלתי את דרכי בשוק ההון הישראלי בראשית שנות התשעים העליזות, בעיצומה של גאות מניות חסרת מעצורים.

עסקתי במהלך השנים הללו במחקר על מניות בישראל ובחו"ל, ניהלתי השקעות במסגרות שונות, העברתי קורסים והרצאות בנושא השקעות וניירות ערך, וכתבתי על השקעות באמצעי תקשורת שונים.

ניתן לומר שנדבקתי בחיידק הזה ששמו שוק ההון, ועדיין לא החלמתי ממנו…

בשנים הללו ראיתי מחזורי גאות ושפל, משקיעים שנהנו מרווחים גדולים ולעיתים ספגו הפסדים גדולים. היו  תקופות בהן ההיגיון והשכל הישר שלטו בכיפה, ותקופות שבהן ההיגיון אבד לחלוטין, והשליטה בשווקים עברה לידי עולם הרגש, תקופות שבהן אופוריה או פאניקה קבעו את מהלך העניינים.

מטרת הבלוג היא להציג בפני הקורא זווית ראייה נוספת של עולם ההשקעות, בתקווה שהקוראים ימצאו עניין בזווית הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker