גם אני מתקין פאנל סולארי על הגג, אבל זו אשליה. הפתרון הוא גרעין - לא השמש

הדיון סביב משבר האקלים הוא שטחי, נטול עובדות ומבוסס על אשליה עצמית ■ ייצור האנרגיה "הירוקה" עדיין אחראי לנתח שולי מכלל ייצור האנרגיה — כך שגם תחת ההנחות האופטימיות ביותר, העלייה בייצור אנרגיה מתחדשת לא תוכל לחסל את השימוש בדלקים מאובנים עד 2035

דורון צור
דורון צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורון צור
דורון צור

בלהט אירועי הקורונה האחרונים, נשכח מעט הנושא שעמד בראש החדשות רק לפני כמה שבועות, הלא הוא משבר האקלים. רק לפני כשלושה שבועות מלאו הכותרות בסיקור העימות המתוקשר בין נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ושר האוצר שלו, סטיב מנוצ'ין, לפעילת האקלים הצעירה גרטה תונברג.

ניתן לציין בצער, שכמו שקורה לא פעם בתחומים אחרים, הסיקור התקשורתי של משבר האקלים נוטה לשטחיות; היעדר מוחלט של הצגת מסקנות או דעות המבוססות על עובדות ומספרים; ומתמקד בעיקר בסיפורים. הדגש הוא על בניית נרטיב שקל להזדהות אתו רגשית, ולא על נתונים, פרטים או עובדות שמהם ניתן להקיש מסקנות אנליטיות ולוגיות.

דורון צור | דורון צור

עוסק בתחום ההשקעות למעלה מעשרים שנה. התחלתי את דרכי בשוק ההון הישראלי בראשית שנות התשעים העליזות, בעיצומה של גאות מניות חסרת מעצורים.

עסקתי במהלך השנים הללו במחקר על מניות בישראל ובחו"ל, ניהלתי השקעות במסגרות שונות, העברתי קורסים והרצאות בנושא השקעות וניירות ערך, וכתבתי על השקעות באמצעי תקשורת שונים.

ניתן לומר שנדבקתי בחיידק הזה ששמו שוק ההון, ועדיין לא החלמתי ממנו…

בשנים הללו ראיתי מחזורי גאות ושפל, משקיעים שנהנו מרווחים גדולים ולעיתים ספגו הפסדים גדולים. היו  תקופות בהן ההיגיון והשכל הישר שלטו בכיפה, ותקופות שבהן ההיגיון אבד לחלוטין, והשליטה בשווקים עברה לידי עולם הרגש, תקופות שבהן אופוריה או פאניקה קבעו את מהלך העניינים.

מטרת הבלוג היא להציג בפני הקורא זווית ראייה נוספת של עולם ההשקעות, בתקווה שהקוראים ימצאו עניין בזווית הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker