הזדמנות לבעלי סבלנות מברזל: מניית נחושת בשפל - אחרי שיפוץ

משקיעים שאינם רודפים אחר תשואות קצרות טווח מחפשים מניות שנסחרות בזול ושהן בעלות כושר שרידות גבוה ■ פריפורט מקמורן, ממפיקות הנחושת הגדולות בעולם, נמצאת כיום בתמחור נוח, היא ערכה מקצה שיפורים, ולמי שמסוגל לעמוד בתנודתיות - מדובר בסיכוי גבוה מול הסיכון

דורון צור
דורון צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורון צור
דורון צור

שוק ההון אוהב סיפורים. גם המדיה הפיננסית. לכן יש תמיד ענף, תחום או קבוצת מניות שתופסים תשומת לב רבה. לא פעם, הרבה מעבר למשקלן האמיתי של החברות בפעילות הכלכלית. מעצם טבעם של סיפורים, הם נמשכים זמן מסוים ומביאים להתלהבות ולעלייה ניכרת במחירי המניות ובהיקפי המסחר בהן. אלא שבמקרים רבים, תשומת הלב המופרזת הזאת מביאה לתימחור גבוה ולציפיות מופרזות מביצועי החברות. ההמשך הוא לא פעם בלתי נמנע. הסיפור מתגלה כמוגזם, הציפיות המופרזות מתגלות, האכזבה מפילה את מחירי המניות וכולם, משקיעים ומדיה כאחד, עוברים לסיפור הבא.

דורון צור

דורון צור | דורון צור

עוסק בתחום ההשקעות למעלה מעשרים שנה. התחלתי את דרכי בשוק ההון הישראלי בראשית שנות התשעים העליזות, בעיצומה של גאות מניות חסרת מעצורים.

עסקתי במהלך השנים הללו במחקר על מניות בישראל ובחו"ל, ניהלתי השקעות במסגרות שונות, העברתי קורסים והרצאות בנושא השקעות וניירות ערך, וכתבתי על השקעות באמצעי תקשורת שונים.

ניתן לומר שנדבקתי בחיידק הזה ששמו שוק ההון, ועדיין לא החלמתי ממנו…

בשנים הללו ראיתי מחזורי גאות ושפל, משקיעים שנהנו מרווחים גדולים ולעיתים ספגו הפסדים גדולים. היו  תקופות בהן ההיגיון והשכל הישר שלטו בכיפה, ותקופות שבהן ההיגיון אבד לחלוטין, והשליטה בשווקים עברה לידי עולם הרגש, תקופות שבהן אופוריה או פאניקה קבעו את מהלך העניינים.

מטרת הבלוג היא להציג בפני הקורא זווית ראייה נוספת של עולם ההשקעות, בתקווה שהקוראים ימצאו עניין בזווית הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker