מתי תקנו את מכונית הבנזין האחרונה שלכם

קו פרשת המים מתקרב, ומכוניות הדיזל והבנזין ייעלמו מהכבישים. מתי זה יקרה, והאם צריך לחשוב פעמיים לפני שקונים מכונית חדשה שצריכה לבקר בתחנת הדלק

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מגרש מכוניות למכירה
דניאל שמיל

לפני שנתיים או שלוש קניתי את אחד המוצרים המיותרים ביותר שיש לי כיום בבית, אוזניות. היה להן צליל נהדר, הן היו נאות למראה, אבל היה להן כבל. המוכר הציע לי לרכוש אוזניות אלחוטיות, אך אני ללא רציתי עוד מכשיר חשמלי שעליי להטעין מדי מספר ימים, ולא הקשבתי לו. גם לאוזניות לא הספקתי להקשיב הרבה. מספר חודשים אחר כך הטלפון הנייד שלי קרס והוחלף במכשיר אחר, וכמובן שלא היה לו שקע לאוזניות. האוזניות חזרו לקופסה והן נמצאות שם עד עצם היום הזה.

אז, לא קראתי את השוק ולא הבנתי שאוזניות עם חוט נעלמות והולכות. בתעשיית הרכב קורה משהו הפוך. המכוניות החדשות זקוקות לכבל טעינה. אולי גם רכישת מכונית עם מנוע בנזין היא הימור על טכנולוגיה שנעלמת והולכת?

יצרנים רבים כבר הודיעו כי יפסיקו לייצר מכוניות עם מנוע בנזין.  אאודי תפסיק לפתח מנועי בנזין ב-2026 וב-2033 תפסיק למכור אותם. ג'נרל מוטורס תפסיק את הייצור של מנועי בנזין עוד לפני כן, ב-2030, וכך גם וולוו ופיאט. הונדה פסימית יותר, ואומרת שתפסיק לייצר מנועי בנזין ב-2040. כן, זה לא ממש מעבר לפינה, אבל סופו של מנוע הבנזין מתקרב. אפילו שר האנרגיה לשעבר, יובל שטייניץ, הכריז כי מכוניות עם מנוע בעירה פנימית לא יוכלו להימכר בישראל החל ב-2030.

אי אפשר להשוות מוצר אלקטרוני שמחירו מאות שקלים למכוניות ששוות פי אלף ממנו, והמעבר מבנזין למכוניות חשמליות דורש גם השקעה בתשתית - עמדות טעינה ציבוריות. כיום, נהגים רבים לא יכולים אפילו לשקול את הקנייה של מכונית חשמלית, אם אין להם חנייה פרטית שבה אפשר להציב עמדת טעינה.

צריך גם לקחת בחשבון שהמכוניות החשמליות עוברות אבולוציה מואצת. הסוללות הופכות לזולות יותר - וטווח הנסיעה שהן מאפשרות עולה. אפשר אף לטעון כי מכונית חשמלית שנרכשת כיום עשויה להיות מיושנת תוך שנים ספורות.

קניית מכונית בנזין משומשת כיום אינה טעות, עדיין, וגם מכונית חדשה עם מנוע בעירה פנימית עוד תיסע שנים ארוכות לפני שמכוניות חשמליות ישלטו בכבישי ישראל. ובכל זאת, אי אפשר להתעלם מהעובדה שקו פרשת המים מתקרב והולך. אם כיום מכונית חשמלית נחשבת עדיין לרכישה מיוחדת יותר, המצב עשוי להשתנות תוך שנים ספורות. מי שנהג במכונית חשמלית, שקטה, מהירה ונעימה לנהיגה, יסתכל אחרת על מכוניות הבנזין המזהמות. אם כיום לא ברור מה יהיה קצב ירידת הערך של מכונית חשמלית, הרי שתוך שנים ספורות דווקא מכונית בנזין עשויה לאבד מערכה במהירות רבה יותר.

בתקופת הביניים, במעבר בין מנועי בעירה פנימית לחשמליים, לא מומלץ לרכוש מכוניות חדשות עם מנוע דיזל (אלא אם מדובר במסחריות). זאת טכנולוגיה שנמצאת בסוף דרכה ומנועים אלה הם מזהמים יותר ויהיו הראשונים שעליהם יוטלו הגבלות. באשר למכוניות בנזין, מוקדם עדיין להימנע מרכישתן. הסיבה לכך היא שחברות משיקות דגמים חדשים עם מנועי בנזין כמעט מדי יום, וניתן לשער שמכונית שנקנית כיום תמשיך לנסוע גם בסוף העשור. ובכל זאת, אם אינכם חייבים להחליף את המכונית עכשיו אפשר לחכות מעט. היצע המכוניות החשמליות גדל והולך, ואולי אחת מהן יכולה להתאים לכם יותר. מנועי הבנזין, קצת כמו החוטים של האוזניות שקניתי, עומדים להפוך למיושנים ובהמשך- גם להיכחד.

דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ב-TheMarker. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker