דניאל שמיל
דניאל שמיל

את הדגמים החדשים של טסלה אפשר להזמין עם רשימה ארוכה של אביזרים, אבל יש דבר אחד שלא תוכלו למצוא בתא הנוסעים - ריפודי עור. החל ב-2019 הריפוד בדגמי טסלה ידידותי לטבעונים, ועשוי מתחליפי עור שונים.

במקרה של טסלה, המעבר מעור (כפי שהיה במכוניות החברה בעשור הקודם) לתחליפים שונים הוא הגיוני. תעשיית הבקר היא אחת האחראיות להתחממות כדור הארץ, ואם אתם עוברים למכונית חשמלית, שפולטת פחות פחמן גזי חממה לאטמוספירה, הולם שגם הריפוד שלה יהיה ידידותי לסביבה. אבל טסלה לא לבד - יצרני יוקרה רבים מציעים אפשרות לתא נוסעים טבעוני, עבור מי שרוצים להפחית סבל לבעלי החיים ולשמור על הסביבה.

עד לפני שנים ספורות זה לא היה כך. מכוניות "טבעוניות" היו פשוט מכוניות זולות, עם מושבי בד והגה פלסטיק. ריפוד עור היה סממן של רמות אבזור גבוהות ומכוניות יוקרה, ובמותגי העל - רולס-רויס ובנטלי, למשל - התגאו כי הפרות שאת עורן פושטים כדי לרפד את המושבים גדלו באחו, ללא גדרות תיל, כדי שהעור לא יישרט. כלומר, אפילו שיפור בתנאי הכליאה של החיות לא נועד לרווחתן, אלא כדי לשפר את איכות הגלם שיופקו מהן.

השינוי החל בהודו. ב-2005 החל במדינה קמפיין שעודד יצרניות רכב להציע תאי נוסעים נטולי עור עבור הקהל ההינדי, שנמנע מאכילת בקר. מרצדס נעתרה לבקשה וגילתה במהרה כי יש ביקוש למכוניות "טבעוניות" גם מחוץ לתת היבשת ההודית. בעשור הקודם התהליך תפס תאוצה, כאשר יצרניות רבות הצהירו בגאווה כי במכוניות היוקרה שלהן אין יותר עור - בב.מ.וו מכנים זאת Sensatec, במרצדס Artico וגם אאודי ואפילו בנטלי הציגו מכוניות קונספט ללא עור.

בטסלה היה המעבר לעור מלאכותי מעניין עוד יותר - הארגון למען רווחת בעלי החיים PETA רכש מניות בחברות, ונציגי העלו את העניין בישיבות משקיעים. אילון מאסק נעתר לבקשה, ובהדרגה הוצא העור מכל דגמי החברה.

מנהל העיצוב של לנד-רובר, מאסימו פארסקלה, הוא טבעוני. בתפקידו הקודם, כמנהל הקריאטיבי של יגואר ולנד רובר, הוא קידם קווי גימור ללא שימוש בחומרים שמקורם בבעלי חיים, שאותם אפשר למצוא בדגמים כמו ריינג' רובר וולאק ואיווק, כמו גם ביגואר I-Pace החשמלית. בין היתר, משתמשים ביגואר ולנדר-רובר בחומרי דיפון שמקורם באקליפטוס ובבקבוקי פלסטיק ממוחזרים. בסקודה אניאק החשמלית, שהוצגה לאחרונה, יש אפשרות לבחור בריפוד המכונה Oliveleather, שעשוי מתוצרי לוואי של תעשיית שמן הזית. ראוי להזכיר גם את פולסטאר, מותג המכוניות החשמליות של וולוו, שהוכתר כבר בכמה רשימות כ"ידידותי ביותר לטבעונים". 

ריפוד Oliveleather במכונית סקודהצילום: סקודה
עיצוב פנים טבעוני בפולסטארצילום: פולסטאר

יש לומר, המעבר לחומרים טבעוניים לא מגיע רק מרצון להגן על בעלי החיים. ריפוד עור הוא כבר מיוחד פחות, ויצרני שונים מחפשים פתרונות שיהפכו את פנים המכונית למיוחד יותר, בעיקר במכוניות יוקרה. בדגמים רבים אפשר למצוא משטחים עשויים מסיבי פחמן (קרבון), בדים מיוחדים ובבנטלי אפילו הציעו את המכוניות שלהם עם דיפוני סלע, כאילו היה מדובר במטבח חדש.

טבעונים אולי גם יופתעו לגלות שהעור הוא לא השימוש היחיד במוצרים שמקורם בבעלי חיים במכוניות - לעתים, חלקי מסך מכילים כולסטרול מבעלי חיים ושומן בקר משמש בתעשיית הצמיגים, אך הפחתת השימוש בעור תצמצם מאוד את הפגיעה בבעלי חיים בידי תעשיית הרכב. לפי חברת הייעוץ גרנד ויו, כבר ב-2025 יהיה ענף הרכב לצרכן השני בגודלו של תחליפי עור ממקורות מתחדשים, אחרי תעשיית הריהוט לבית.

תעשיית הרכב, אם כן, מתקדמת, וטוב שכך. אולי השלב הבא בהגנה על כדור הארץ ובעלי החיים יהיה הפחתת השימוש המכונית. גם מכונית שהאנרגיה להנעתה מופקת ממקורות מתחדשים והריפוד שעל מושביה מיוצר מתחליפי עור טבעוניים, היא עדיין אחת מצורות התחבורה הכי בזבזניות בשטח - מכוניות דורשות סלילה של עוד ועוד כבישים, שחוצי את מרחבי המחיה של חיות הבר ועוד מגרשי חניה שנוגסים בשטחים הפתוחים. כמובן שעדיף לנהוג במכונית חשמלית מחומרים ממוחזרים ולא בטנדר עם מנוע דיזל, אך בטווח הארוך, עלינו לעבור לתחבורה ציבורית.

פולסטארצילום: פולסטאר
דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ותחבורה ב-TheMarker לשעבר ועיתונאי בכלי תקשורת שונים. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker