טווח הנסיעה קטן, אבל יחסי הציבור גדולים: מסע על אופנוע חשמלי בארץ האש

אתגרים מוטוריים הם חלק מההיסטוריה של המכונית, אבל עכשיו, כשההנעה עוברת לחשמל, מצטרפת בעיה חדשה - טווח הנסיעה

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 יואן מקגרגור (משמאל) וצ'רלי בורמן בסדרה Long Way Up
יואן מקגרגור (משמאל) וצ'רלי בורמן בסדרה Long Way Up

בסגר השלישי והמשונה הזה, שבו עומס העבודה ממשיך כרגיל אבל האפשרות לצאת לטבע אסורה, ניצלתי תקופת ניסיון למנוי של אפל TV+ כדי לצפות בסדרת המסע Long Way Up. התוכנית מלווה את מסעם של השחקן יואן מקגרגור והמנחה הבריטי צ'רלי בורמן על אופנועים מארץ האש בקצה הדרומי של יבשת אמריקה עד ללוס אנג'לס. זהו מסע קשה ומפרך בפני עצמו, אך הרוכבים החליטו להוסיף אתגר נוסף - הוא ייעשה על גבי אופנועים חשמליים.

הארלי דיווידסון, שתתחיל לשווק בקרוב אופנוע חשמלי ראשון, ה-Livewire, נתנה למקגרגור ובורמן שני אבות טיפוס ראשונים (שעברו התאמות והסבות כבדות כדי להתאים למסע הארוך). גם כלי הרכב המלווים הם חשמליים - טנדרים של הסטארט-אפ האמריקאי ריביאן. 

מעבר לרכיבה הקשה, המגבלה הגדולה של כלי רכב חשמליים היא טווח הנסיעה הקצר (יחסית) וזמני הטעינה הארוכים. ריביאן ניסתה לפתור זאת על ידי התקנת עמדות טעינה לאורך הדרך, במיוחד לצורך המסע. התוכנית לא חפה מיחסי ציבור לחברות שסיפקו את כלי הרכב החשמליים, אך גם לא חוסכת בהצגת בעיות טכניות כמו טעינה שלא מתאפשרת בשל קור קיצוני, קצר חשמלי במלון קטן שנגרם בשל הטעינה וכמובן הרבה פעמים שבהן הסוללה פשוט נגמרה. המסע לא היה על טהרת כלי הרכב החשמליים, ולווה גם בידי אופנוע מונע בנזין ו-ואן גדול, שגם לו מנוע בעירה פנימית, להטענות חירום.

אתגרים מוטוריים מלווים את ההיסטוריה של המכונית מראשיתה. הם שילוב בין יצר הרפתקנות וגילוי לבין יחסי ציבור: הזדמנות להוכיח כי כלי הרכב החדשים בטוחים ומסוגלים להגיע רחוק מבלי להתקלקל. אפילו המכונית הראשונה עם מנוע בעירה פנימית, שהמציא קארל בנץ, התפרסמה בזכות אתגר כזה - מסע שערכה אשתו עם ילדיו למרחק של 106 ק"מ בגרמניה.

מאז המכוניות הפכו למתוחכמות יותר, והמסעות - לקשים ולמאתגרים יותר. ב-1907 נערך מרוץ בין בייג'ין (פקין, אז) לפריז, ולאורך המסלול בן כ-15 אלף הק"מ הוקמו נקודות תדלוק והונח קן טלגרף.

מאוחר יותר נערכו מרוצים קצרים יותר, אך סדירים. המפורסם שבהם הוא מילה מילייה (אלף המילין) האיטלקי, שבו נדרשו המתחרים לגמוא כ-1,600 ק"מ. מרוץ אחר, 24 השעות של לה מאן, בחן את סיבולת הנהגים והמכוניות לאורך זמן, במסלול סגור, והוא נערך עד היום.

המרוצים הארוכים לא עברו מהעולם. הם הפכו לקטגוריה המכונה Rally Reid -  מרוצי סיבולת ארוכים. כזה הוא ראלי דקאר, שבעבר באמת הסתיים בעיר דקאר באפריקה אך מאז נדד לדרום אמריקה ובשנה הבאה ייערך בכלל בסעודיה.

לצד אתגרי המרחק וזמן הנהיגה, התקיימו תחרויות מעניינות בין כלי רכב מסוגים שונים. למשל, בין הרכבת הכחולה הצרפתית (Le Train Bleu) ובין מכוניות. אתגרים כאלה הפכו, בשנים האחרונות, לאתגרים טלוויזיוניים. תוכנית הטלוויזיה הבריטית טופ גיר (Top Gear) ערכה כמה תחרויות בין מכונית לרכבות ומטוסים, כשהתוצאה בעיקר מבדרת ולא בהכרח מוכיחה יכולות טכנולוגיות.

עכשיו יש למכונית שוב מה להוכיח - יצרניות הרכב עוברות להנעה חשמלית והן צריכות להוכיח שאפשר לוותר על מנועי בנזין מבלי לחשוב פעמיים. לכן הארלי דיווידסון וריביאן תמכו במסע שתועד בסדרה Long Way Up, והן כמובן לא היחידות.

פולקסווגן, שמפתחת סדרה שלמה של דגמים חשמליים עם תת המותג ID, ניסתה להוכיח כי הביצועים של חשמליות לא נופלים מאלה של דגמי בנזין בעזרת מכונית מירוץ בשם ID R. ב-2018 היא הפתיעה רבים כאשר שברה את שיא הזמנים במירוץ פייקס פיק הידוע בקולורדו, וטיפסה במעלה התלול בפחות משמונה דקות.

עם זאת, פייקס פיק ובכלל מירוצי טיפוס (Hill Climb) הם קצרים למדי. אורכו של פייקס פיק הוא כ-20 ק"מ בלבד. במבחנים אחרי המרוץ, על מסלול מרוצים, ה-ID R נזקקה לטעינה לאחר מספר הקפות מצומצם.

בבעית הטווח נתקלו גם מארגני אליפות העולם במכוניות חשמליות, פורמולה E. זו סדרה של מרוצים במכוניות מסלול חד מושביות, שנועדה להיות המתחרה החדשנית של פורמולה 1 הוותיקה. בעונות הראשונות הנהגים היו צריכים להחליף מכונית באמצע המרוץ, אחרי שהסוללה אזלה. כיום, עם השיפור בסוללות, הדבר אינו נדרש, אך עדיין מדובר במרוצים קצרים למדי - פחות מ-150 ק"מ.

המכוניות החשמליות יגיעו בקרוב גם למרוץ דקאר. אאודי הודיעה כי המתחרה שלה במרוץ של 2022 תונע בחשמל, אך יהיה לה גם מנוע בנזין לטעינה וגיבוי. עם זאת, מכוניות חשמליות "מלאות", ללא מנוע חשמלי, כבר התחרו בדקאר בעבר.

זוכרים את המסע בין בייג'ין לפריז? גם הוא שוחזר עם מכוניות חשמליות, פחות או יותר. היצרנית הסינית Aiways ערכה מסע של כ-14 אלף ק"מ בין שיאן בסין לפרנקפורט בגרמניה.

ולבסוף, צריך לומר - המסעות והאתגרים עוזרים למכוניות ולאופנועים חשמליים להפוך ללגיטימיים ואולי אף לנחשקים בקרב חובבי רכיבה ונהיגה, אך טווח הנסיעה של חשמליות כבר מספק לגמרי את מי שנוסע בעיר ובפרברים, והוא רק ילך וישתפר.

דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ותחבורה ב-TheMarker  לשעבר ועיתונאי בכלי תקשורת שונים. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker