יבואני הרכב מאיימים בעליית מחירים, אבל אתם יכולים לחכות

האם באמת כדאי לקנות מכונית חדשה בסוף השנה? והאם המחירים באמת יעלו? כמו במקרים רבים, התשובה היא - תלוי

דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פולקסווגן גולף
פולקסווגן גולף, תגיע לישראל בשנה הבאהקרדיט: פולקסווגן

בין המבצעים הרבים של בלאק פריידי, יום הרווקים הסיני ושאר פסטיבלי בזבוז הכספים, מופיעות באחרונה גם פרסומות רבות למבצעי רכב. אולם ההבטחה בהם שונה ופחות מפתה. במקום לספר על הנחות ומבצעים, הפרסומות מכריזות: "קנו עכשיו, לפני עליית המחיר בינואר". למעשה, זה נשמע יותר כמו איום מפיתוי פרסומי.

אבל האם באמת כדאי לקנות מכונית חדשה בסוף השנה? והאם המחירים באמת יעלו? כמו במקרים רבים, התשובה היא - תלוי. 

לפני הרבה שנים בוטלה בישראל "שנת המודל". היתה זו המצאה מקומית שהתבססה על מספר השלדה של המכוניות שהגיעו לארץ. לעתים, יצרני הרכב שינו את מספר השלדה לפי בקשת היבואנים, כך שמכוניות נמכרו בארץ זמן רב אחרי שיוצרו.

כבר ב-2008 הוחלפה שנת המודל בשיטת רישום אחרת, שהתבססה על תארייך הייצור של המכונית ועל המועד שבו "עלתה על הכביש", כלומר, השימוש בה החל באמת. היבואנים יכולים היו למכור מכונית עד שנה מיום ייצורה, וברישיון הרכב נרשם חודש העלייה על הכביש, ולא שנת מודל. 

כך, במקום לשאול מאיזו שנה המכונית, אפשר היה לחשב את גילה בחודשים. הכוונה היתה שזה ישפיע גם על המחירון, שיהפוך לרציף ללא קפיצות שווי בכל שנה. במשרד התחבורה קיוו אז כי מדי חודש תאבד מכונית משומשת שברי אחוזי מערכה, אך בפועל שוק הרכב היה פחות רציונלי משקיוו במשרד התחבורה, ובמקום גיל רציף - ניתנה משמעות רבה לשנה שבה עלתה המכונית על הכביש.

כך, מכונית שתעלה על הכביש בינואר תהיה שווה, כמשומשת, יותר מ-10% ממכונית זהה שעלתה על הכביש בדצמבר, גם אם יוצרו זו לצד זו. לכן, כדאי לבקש שהמכונית שתקנו כעת תעלה על הכביש רק בינואר.

יונדאי i20, תגיע לישראל בשנה הבאהצילום: יונדאי

אבל לעתים היבואן מאוד מעוניין שהמכונית תעלה לכביש כבר עכשיו. משרד התחבורה מאפשר ליבואנים למכור מכונית 15 חודשים אחרי שיוצרה (תוספת של שלושה חודשים לחוק המקורי, שלה זכו היבואנים בשל משבר הקורונה). אם תקופה זו עומדת להסתיים, היבואן יעדיף למכור את המכונית בהנחה גדולה ולא לרשום אותה על שמו, אחרת יצטרך למכור אותה כמשומשת ("יד ראשונה, 0 ק"מ") , תוך ירידת ערך ניכרת. מכוניות כאלה אמנם עמדו בנמל זמן רב, אבל בהנחה המתאימה אפשר בהחלט לקנות אותן. גודל ההנחה תלוי במכונית, אבל 15% תהיה התחלה טובה.

המחירון הוא רק הבסיס

באשר להתייקרות בינואר, מחזור המכירות של יבואני הרכב, ששיאו בתחילת השנה, לא מעודד אותם להוריד מחירים או לצאת במבצעי מכירות דווקא בינואר. הרבה יבואנים מוציאים מחירונים חדשים, שלעתים מגלמים שינויים בשערי מטבע או התייקרות של הדגמים המיובאים, וכך המחירים עולים במעט. עם זאת, כל מחירון הוא רק בסיס למבצעים, הנחות ולמשא ומתן עם הלקוחות.

יש מכוניות ששינוי המחיר שלהן יהיה דרמטי יותר. בינואר הקרוב צפוי גם שינוי במיסוי על המכוניות החדשות. נוסחת המיסוי הירוק, שלפיה מופחת מיסוי הרכב בהתאם לנתוני הזיהום של מכוניות חדשות, משתנה. כמה דגמים עלולים להתייקר באלפי שקלים בשל שינוי הנוסחה. ייתכן גם כי כמה מכוניות היברידיות לא יזכו למיסוי מופחת (45% לעומת 83% למכוניות בנזין ודיזל), כי לא יצליחו להשתייך לקבוצת הזיהום השנייה. ככל הנראה, מדובר בדגמים מעטים, ויבואני הרכב הצטיידו במלאי גדול שלהם, שיספיק גם לינואר. 

יש גם דגמים שהשינוי בהם יהיה גדול יותר משינוי שנת הרישום במחירון - כמה דגמים פופולריים כמו יונדאי טוסון ו-i20, פולקסווגן גולף, דאצ'יה לוגאן, סיאט ליאון וקיה ספורטאז' צפויות להיות מוחלפות בשנה הבאה בדגמים חדשים לגמרי שצפויים להיות טובים בהרבה. דגמים אחרים, כמו יונדאי i30 ופג'ו 3008 עברו "מתיחת פנים" עם עדכוני עיצוב. במקרים כאלה, כדאי לחכות לדגם החדש או המחודש, ואם אתם בכל זאת קונים את הדגם היוצא - ודאו שזה במחיר סוף עונה. 

בשורה התחתונה, לא כדאי להילחץ. לא צפויה עליית מחירים משמעותית. ואם אתם קונים עכשיו, אל תסתפקו ב"מחירי 2020", יש בהחלט מקום למו"מ. ואם היבואנים בכל זאת מבקשים שרישום המכונית יהיה השנה - ההנחה צריכה להיות ניכרת. 

דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ותחבורה ב-TheMarker  לשעבר ועיתונאי בכלי תקשורת שונים. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker