המכוניות הגנוזות של פורשה

דווקא כשתערוכות הרכב מבוטלות, פורשה נותנת הצצה לכמה רעיונות עיצוביים שמעולם לא מימשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טיוטה של מכונית פורשה
טיוטה של מכונית פורשהקרדיט: פורשה

תערוכות הרכב, שהיו האירועים החשובים ביותר בלוח השנה של עולם המכוניות, לא התקיימו מאז ינואר. במקום חשיפה מפוארת בתערוכת ז'נבה, פריז או ניו-יורק, יצרניות הרכב עברו להשיק דגמים חדשים באירועים מקוונים, והן ויתרו כמעט לגמרי על מכוניות שעוצבו במיוחד לתערוכות אלה - מכוניות תצוגה. וכשאין מכוניות תצוגה חדשות לדבר עליהן, פורשה, במהלך יוצא דופן, חושפת מכוניות תצוגה מהעבר, שמעולם לא הציגה. אפשר אולי לקרוא להן 'מכוניות גנוזות'.

נגיע אליהן מיד, אבל לפני כן, מהן בכלל מכוניות תצוגה, ולמה שיצרניות רכב ישקיעו במכוניות שאין להן שום כוונה לייצר? הדבר דומה לבגדים הנראים בלתי לבישים בתצוגת אופנה, ניסיון למשוך תשומת לב, לעורר שיח ואולי גם לחשוף כמה רעיונות עתידיים. 

מכוניות תצוגה, או קונספט בלעז, הן לא סיפור חדש. הראשונה שבהן, ביואיק Y-Job, הוצגה עוד ב-1938, ומאז הן מקשטות את במות התערוכה. לרוב, אלה מכוניות מיוחדות ומרהיבות, שמפזרות מעט אבק כוכבים מסביב למכוניות הנוסעים השגרתיות יותר, שהן מרבית ההיצע של יצרניות הרכב. 

את מכוניות התצוגה אפשר לחלק לשלושה סוגים: יש את הקדימונים - מכוניות שחושפות לראשונה את קווי המתאר של דגמים עתידיים, ונועדו ליצור ציפייה אליהם. רנו, למשל, לא התחשבה בכך שתערוכת פריז בוטלה, וחשפה קדימון לדור הבא של מגאן המשפחתית, שיצא לשוק במהלך השנה הבאה. מכוניות אחרות מיועדות להציג רעיונות כלליים יותר, ולסמן כיוונים עתידיים בהתפתחות המכונית. בשנות החמישים הוצגו מכוניות קונספט שונות שהושפעו ממטוסי סילון, וכיום מעצבים מנסים לדמות דגמים חשמליים ללא תא מנוע (כי מנועי חשמליים לא זקוקים לנפח רב), או מכוניות אוטונומיות שבהן בכלל לא מתוכנן מקום לנהג.

הסוג של השלישי של מכוניות תצוגה הן אלה שמנסות לספר סיפור. לעתים אלה דגמים שהם מחווה למכוניות מפורסמות בעבר, כאלה שניצחו מרוצים או חקוקות בזיכרון של חובבי מכוניות. כמובן שאין זו נוסטלגיה תמימה, אלא ניסיון לקדם מכירות ולשפר תדמית.

המכוניות שפורשה מציגה כעת הן מהסוג הזה - מחוות למכוניות עבר, אלא שהן לא נחשפו לקהל בזמן אמת. אלה בעצם טיוטות, רעיונות שמעצבי החברה פיתחו מאחורי הקלעים. פורשה לא מסבירה מדוע המכוניות, ויש לא פחות מ-12 כאלה משמונה השנים האחרונות, לא הוצגו לקהל. 

פורשה תפרסם בקרוב ספר בשם Porsche Unseen, עם פרטים נרחבים על המכוניות הגנוזות, אך בינתיים - הנה דגמים שצדו את עיני, וסיפורים קטנים עליהם:

פורשה 911 ויז'ן ספארי

פורשה 911 ויז'ן ספארי
פורשה 911 ויז'ן ספאריצילום: פורשה

בסוף שנות ה-70 יצאה פורשה להתחרות במירוץ השטח ראלי מזרח אפריקה, עם פורשה 911, מכונית ספורט שיועדה לכביש. כדי להתמודד עם תנאי הדרך הקשים, המכונית הוגבהה וחוזקה, והתוצאה היתה שילוב מיוחד בין מכונית ספורט לשטח, שנקרא פורשה 911 ספארי. המכונית הרעיונית מ-2012 שפורשה חושפת כעת היא מחווה לאותה ספארי, וכמוה היא פורשה 911 מוגבהת שאולי תוכל להתאים למרוצי שבילים.

פורשה 904 Living Legend

פורשה 904 Living Legend
פורשה 904 Living Legendצילום: פורשה

פולקסווגן, החברה האם של פורשה, ייצרה מכונית ניסיונית בשם XL1, שנועדה להוכיח כי אפשר לנסוע 100 ק"מ על ליטר אחד של סולר (בינתיים, פולקסווגן עברה להתמקד במכוניות חשמליות). פורשה לקחה את המכונית הזו, שהיתה קטנה וקלה במיוחד, וניסתה להפוך אותה למכונית ספורט ולמחווה למנצחת מרוצים מתחילת שנות השישים. מנוע קטן וחזק של אופנוע היה אמור להפוך את ה-904 "אגדה חיה" למכונית מהירה ומיוחדת, אך במציאות היא לא יכולה לזוז לשום מקום. זהו דגם חימר בגודל מלא. העיצוב, עם זאת, בהחלט מסובב ראשים.

פורשה 919 Street

פורשה 919 Street
פורשה 919 Streetצילום: פורשה

המרוצים הקשים ביותר על מסלול הם מרוצי הסיבולת, שנמשכים 6, 12 ולעתים 24 שעות, ובוחנים את האמינות של המכוניות ואת ההתמדה של הנהגים (שמתחלפים, כמובן). טויוטה ניצחה בעונות מרוצי הסיבולת האחרונים, ולפניה פורשה שלטה במרוצים אלה עם ה-919 ההיברידית, דגם שניצח שלוש פעמים במרוץ המפורסם מכולם בלה-מאן. 

מכונית הקונספט הזו נועדה לתאר איך נראית מכונית מרוץ מודרנית בגרסה המותאמת לכביש ציבורי. ל-919 "סטריט" היו יכולים להיות 900 כוחות סוס וביצועים מעולים, אבל רק בתיאוריה - גם במקרה הזה זהו דגם חימר, פסל נאה של מכונית. 

פורשה רנדיינסט

פורשה רנדיינסט
פורשה רנדיינסטצילום: פורשה

דומה שקל יותר להבין מדוע פורשה הסתירה את המכונית הזו. התרגלנו כבר לרכבי שטח מהחברה שפעם היתה מזוהה עם מכוניות ספורט, אבל מיניוואן עלול להיות צעד אחד רחוק מדי. הרנדיינסט, שעוצב ב-2018, מיועד לשישה אנשים, כשהנהג יושב במרכז המכונית. מנועים חשמליים קטנים וסוללה שטוחה בתחתית המכונית אמורים לפנות חלל רב ומהודר לנוסעים, אך לפי התמונות נראה כי בפורשה לא חשבו שהם זקוקים לחלונות. מעצבי פורשה מתייחסים בעיצוב גם לרכבי שירות של קבוצות המרוצים של החברה, אף שאלה יוצרו בכלל בידי פולקסווגן. בכל מקרה, נראה שהדגם הזה, העשוי אף הוא חימר, יישאר בינתיים כרעיון לא ממומש.

דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ותחבורה ב-TheMarker  לשעבר ועיתונאי בכלי תקשורת שונים. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker