שיאים לא שימושיים: החשמליות שמותירות אבק למכוניות הבנזין

הפחתת זיהום אוויר או חיסכון בעלויות האנרגיה זה בונוס נחמד, אבל אם המכוניות החשמליות יהיו מהירות, מעוצבות וגאדג'טיות, יש להן סיכוי גבוה לחדור לשוק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טסלה מודל 3. הנמכרת ביותרקרדיט: /אי־פי
דניאל שמיל

הניסיון הראשון של פורד בעת האחרונה לייצר מכונית חשמלית היתה גרסה חשמלית לפורד פוקוס. המכונית היתה מעין פיילוט, ויוצרה בסדרות מוגבלות, אבל לימדה את פורד בעיקר מה הקהל לא רוצה - משפחתית חסכונית והגיונית עם הנעה חשמלית. זה פשוט לא היה מספיק.

הדגם הראשון של טסלה, לעומת זאת, היה מכונית ספורט דו-מושבית, וגם כשהחלה החברה לייצר מכוניות נוסעים, הן היו אטרקטיביות ומעניינות, ולא עוד מכונית, רק עם הנעה חשמלית. פורד הבינה זאת והציגה מאז את רכב פנאי חשמלי תחת השם מוסטנג, וגרסה חשמלית ורבת יכולת לטנדר שלה, F150.

הפחתת זיהום אוויר או חיסכון בעלויות האנרגיה זה בונוס נחמד, אבל אם המכוניות החשמליות יהיו מהירות, מעוצבות וגאדג'טיות, יש להן סיכוי גבוה לחדור לשוק.

בשבוע שעבר הצגתי שיאים שימושיים - הטווח הארוך או הטעינה המהירה, הפעם נראה כמה שיאים שהופכים את המכונית החשמלית למעניינת יותר, לאו דווקא שימושית יותר.

הזינוק המהיר ביותר 

במכונית חשמלית הכוח זמין מיד עם היציאה לדרך, והמנוע לא צריך לצבור סל"ד כדי להגיע לשיאי הספק ומומנט. זה מאפשר למכוניות חשמליות לזנק מהר, וגם חשמליות 'פשוטות', מזנקות מהר יותר ממכוניות ספורט של ממש.

פרארי F8 טריבוטו, מכונית-על עם מנוע (בנזין) מרכזי מזנקת למאה קמ"ש תוך 2.9 שניות, וטסלה מכוונת לנתון דומה - עם טנדר. לעומת זאת, מכונית הסאלון הגדולה של טסלה, מודל S, מזנקת למאה קמ"ש בגרסת הביצועים שלה, פלייד, תוך 2.1 שניות בלבד. הרודסטר העתידית, שתיוצר ב-2022 לכל המוקדם, אמורה כבר לזנק למאה קמ"ש בפחות משתי שניות. למעשה, יש מכונית שעושה זאת כבר היום - רימאק נברה (Nevera), מכונית על קרואטית חשמלית, עם 1,914 כ"ס. המחיר שלה הוא שני מיליון יורו.

רימאק נברה

המכונית החשמלית של אספארק, אוול (Owl), תזנק למאה קמ"ש תוך 1.74 שניות, והייצור שלה היה אמור להתחיל בשנה שעברה, אך טרם החל.

ההקפה המהירה ביותר של הנירבורגרינג

אבל מהירות בקו ישר היא לא הכל. מכונית ספורט טובה נמדדת בעיקר בפניות. הדרך של יצרני הרכב להוכיח זאת היא לנסות לשבור שיאי הקפה על מסלולי מרוצים מפורסמים, וכנראה שהמוכר שבהם הוא הנירבורגרינג שבמערב גרמניה.

מדובר במסלול שהתוואי שלו נהפך לסטיקר שמודבק גם על מכוניות ישראליות שמעולם לא ביקרו בו, ומכונה גם "הגיהנום הירוק". זהו מסלול ארוך יחסית (כמעט 21 ק"מ) עם המון פניות - 154 מהן ליתר דיוק. לכן, הוא משמש כמעין בנצ'מרק למדידת הביצועים של מכוניות. בשיאי הקפת המסלול מחזיקות, כמובן, מכוניות מרוץ, אך גם מכוניות סדרתיות מקיפות אותו כדי ליהפך ל'רכב השטח המהיר ביותר מסביב לרינג' או 'המכונית המהירה ביותר עם הנעה קדמית מסביב לרינג'.

השיא של מכונית מרוץ הוא של פורשה 919, שעומד על 5:19 דקות, ואילו השיא למכונית חשמלית נקבע בתחילת ספטמבר, בידי טסלה מודל S פלייד. המכונית הקיפה את המסלול ב-7:35 דקות, מהר יותר מב.מ.וו M5, אך לאט יותר ממכוניות ספורט רבות עם מנוע בנזין ואפילו מהקרוסאובר המהיר ביותר - פורשה קאיין טורבו GT. אפשר להסביר זאת במשקל הגבוה של הטסלה, וכנראה שבעתיד עוד נראה את השיא נשבר.

טסלה מודל S מקיפה את הנירברגרינג

בין המכוניות החשמליות הלא-סדרתיות, מחזיקת הכתר היא פולקסווגן ID R, מכונית מרוץ שתוכננה להשתתף במירוצי Hill Climb. זמן ההקפה שלה הוא 6:05 דקות בלבד, אחד הזמנים הטובים שנמדדו מסביב למסלול. עם זאת, המכונית של פולקסווגן לא תוכננה לשימוש יומיומי, וטווח הנסיעה בה הוא כמה עשרות ק"מ לכל היותר.

כושר הגרירה הרב ביותר

המכונית הנמכרת ביותר בארה"ב היא בכלל לא מכונית, היא טנדר - מדובר בפורד F150. הלקוחות של הטנדרים בארה"ב נחשבים לשמרנים ביותר, ואפילו החלפת "הארגז" של הפורד לאלומיניום עוררה ביקורת רבה. איך אפשר יהיה לשכנע אותם לנטוש מנועי בעירה פנימית לטובת הנעה חשמלית?

אחת הדרכים לעשות זאת היא להוכיח שלטנדרים החשמליים יש יכולות גבוהות יותר משל הטנדרים מונעי הדיזל והבנזין, למשל, בכושר הגרירה שלהם. אילון מאסק עשה זאת על הבמה בהצגת הטנדר העתידי שלו, סייברטראק, כשהראה איך הוא מנצח את פורד F150 בתחרות משיכת חבל.

תחרות הגרירה של פורד

פורד F150 מסוגל לגרור, בגרסתו החזקה ביותר, 5.2 טון. בכך, הוא עולה על הטנדר החשמלי הראשון שנכנס לייצור - ריביאן, שיכול לגרור "רק" 4.989 טון. לפורד יש טנדר חשמלי משלה, F150 לייטנינג, עם כושר גרירה של 4.5 טון.

אבל יש גם טנדרים חשמליים שיכולים לגרור אף יותר. טסלה סייברטראק ימשוך אחריו 6.35 טון וסטארט-אפ בשם אטליס הציג טנדר שיכול לגרור 15.9 טון. עם זאת, שני הדגמים האלה עדיין לא מיוצרים. הטנדר של טסלה יעלה על הפס הייצור רק בשנה הבאה לכל המוקדם, ואטליס טוענת כי תתחיל לייצר בסוף 2022, אך הניסיון עם חברת סטארט-אפ כאלה מוכיח שהן נוטות שלא לעמוד בתאריכי יעד וחלקן אף לא מגיעות לייצור סדרתי. 

המכוניות החשמליות הזולות והיקרות ביותר

הזכרתי קודם את מכונית העל של רימאק, שעולה שני מיליון יורו, אבל היא לא החשמלית היקרה ביותר שנמכרה. ה-Owl של אספארק, מכונית-על יפנית-איטלקית, צפויה לעלות 3.5 מיליון דולר. בינתיים, החברה ייצרה רק מכונית אחת מדגם זה, אבטיפוס.

אספארק Owl. היקרה ביותר

קל יותר להכתיר את המכונית החשמלית הזולה ביותר, אך קודם צריך להבין מהי מכונית. לא מדובר בכלי רכב קל או קוודרוסייקל, אלא במכונית של ממש שאיתה אפשר לנסוע גם בכבישים מהירים. 

דאצ'יה ספרינג, מכונית מיני חשמלית, נמכרת ב-18 אלף יורו בהולנד, וכך היא זוכה בתואר החשמלית הזולה בעולם.  עם זאת, המחיר הזול מושג גם בעזרת סוללה קטנה וטווח נסיעה מצומצם - 225 ק"מ על הנייר, כנראה שהרבה פחות בחיים האמיתיים.

דאצ'יה ספרינג. הזולה ביותר

החשמלית הנמכרת בעולם

ונסיים במכונית החשמלית המצליחה בעולם, המוכרת גם בישראל, זו טסלה מודל 3. ב-2020 נמכרו 365 אלף יחידות שלה, פער גדול מהמקום השני ששייך לוולינג הסינית, שמכרה 119 אלף מכוניות מהמיניוואן הקטן שלה. למקום השלישי הגיעה רנו, עם הזואי, הנמכרת אף היא בישראל, עם 100 אלף מכוניות. 

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ב-TheMarker. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker