לא רוצות להיות תלויות באינטל: יצרניות הרכב מפתחות נהיגה אוטונומית בעצמן

יצרני המכוניות הגדולות למדו מהטעויות של יצרניות המחשבים בשנות ה-80, ורוצים לשלוט על המערכות החשובות ביותר בדגמים העתידיים שלהם. העובדה שחברות נוספות שאינן מתחום הרכב נמצאות במרוץ לרכב האוטונומי - יצרה שני מחנות מנוגדים

דניאל שמיל
דניאל שמיל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רכב אוטונומי
דניאל שמיל
דניאל שמיל

השאלה החשובה ביותר בקניית מחשב חדש היא, עדיין, איזה מעבד יש לו. רק אחר כך שואלים איזה מותג מתנוסס עליו. במשך שנים היו יצרניות המחשבים תלויות באינטל ובקצב ההתקדמות שלה בפיתוח מעבדים. אבל, כאשר המחשבים איבדו את מעמדם ככלי הדיגיטלי המרכזי בחיינו, גם קרנה של אינטל ירד.

החברה שמרה על מעמדה כספקית המעבדים המרכזית למחשבים, אך לא הצליחה לחדור לשוק הטלפונים החכמים, הטאבלטים או השעונים החכמים. זה הרקע להסבר מדוע בוצעה רכישת הענק של מובילאיי באמצע העשור הקודם. אינטל זיהתה שוק עצום וחשוב למעבדים, ולא היתה יכולה להרשות לעצמה להישאר מחוץ לא.

השוק הזה הוא כלי הרכב האוטונומיים, שהעיקר בהם לא יהיו המצלמות, הרדאר והחיישנים השונים, אלא המעבדים והאלגוריתמיקה שתפעיל אותם. מי שישלוט במערכות האלה, יחזיק את המפתח לנהיגה אוטונומית. עם רכישת מובילאיי, נראה היה שאינטל רכשה את המפתח הזה. החברה הכריזה על תוכניות מרחיקות לכת לציי רכב אוטונומיים שייכנסו לשירות כבר ב-2020, ועל שיתופי פעולה עם יצרני רכב.

אחד מאותם שיתופי פעולה היה עם פולקסווגן. מובילאיי תיכננה ניסוי ברובו-טקסי, מוניות אוטונומיות, במסגרתו ינועו רכבי היסעים חשמליים של MOIA, חטיבת שיתוף הנסיעות של פולקסווגן, ברחובות תל אביב. אולם, בתוכניות שפירסמה מובילאיי ביריד הניידות שמתקיים בימים אלה במינכן, שמה של פולקסווגן נעדר.

הניסוי שיתקיים בת"א ובגרמניה ייערך ללא שיתוף פעולה של יצרניות רכב גדולות. ניו, יצרניות המכוניות החשמליות הסיניות, תספק את כלי הרכב, אך לא מוגדרת כשותפה בניסוי. במקום מיניבוסים מרווחים, כפי שתוכנן בתחילה, מובילאיי תשתמש ברכבי שטח שתוכננו לשמש במקור כמכוניות פרטיות.

השותפות בניסוי יהיו חברת ההשכרת הרכב סיקסט, וגם החברה הבת של מובילאיי, מוביט, שתנהל את המידע וההזמנות ושמה יתנוסס על שירות ההיסעים האוטונומי. לניסוי אחר של מובילאיי, שבו ייסעו שאטלים אוטונומיים, חברה היצרנית הצרפתית Lohr, שההתמחות העיקרית שלה היא בכלל ייצור מוביליות לכלי רכב.

כמו למסיבה שבה בני זוג גרושים מגיעים עם הפרטנר החדש שלהם, גם פולקסווגן הכריזה על ניסויים בנהיגה אוטונומית בתערוכת מינכן, אלא שהוא ייערך בעזרת החברה הבת ארגו (Argo). פולקסווגן רוצה אף היא להפעיל רובו-טקסי חשמלית, והניסוי שלה יחל בגרמניה ב-2025.

פולקסווגן אינה היחידה שמפתחת טכנולוגיית נהיגה אוטונומית בעצמה, כך עושות גם ג'נרל מוטורס עם החברה הבת Cruise, טויוטה, יונדאי וכמובן טסלה. השותפה של פולקסווגן בחברת ארגו היא יצרנית רכב גדולה אחרת: פורד. 

לצד מובילאיי, חברות נוספות שאינן מתחום הרכב נמצאות במרוץ המתארך והולך לנהיגה אוטונומית. חברות מוכרות כמו Waymo של גוגל, אפל, וגם אורורה, דידי הסינית, Zoox שנרכשה בידי אמזון, ואחרות מנסות לרשום הישגים בתחום הנהיגה האוטונומית. מרביתן לא משתפות פעולה עם יצרניות רכב, אלא פשוט רוכשות מכוניות שמשמשות פלטפורמה לניסויי הנהיגה האוטונומית שלהן.

נראה כי ייצור מכונית, קצת כמו ייצור טלפון או טאבלט, יהיה החלק הפשוט יותר בתהליך, ומובילאיי תוכל למשל לבחור בספק כמו פוקסקון שייצר עבורה מכוניות חשמליות ואוטונומיות. יש יצרניות רכב רבות שיושבות על הגדר, ולא משקיעות בפיתוח טכנולוגיה אוטונומית בעצמן. אולי הן יבחרו לרכוש אותה או לשתף פעולה עם מובילאיי או יצרניות אחרות.

יצרני המכוניות הגדולות, כך נראה, למדו מהטעויות של יצרניות המחשבים בשנות ה-80, ורוצים לשלוט על המערכות החשובות ביותר בדגמים העתידיים שלהם. זאת גם הסיבה שיצרניות רכב נכנסות לייצור סוללות בעצמן, עוד רכיב הכרחי במכוניות הבאות שלהן. 

מובילאיי וחברות טכנולוגיה נוספות אולי לא יהיו שותפות של יצרניות הרכב הוותיקות, אלא מתחרות שלהן בדרך לנהיגה אוטונומית. בתוך האקו סיסטם החדש שנוצר סביב הנהיגה האוטונומית, שבו נמצאות חברות טכנולוגיה, אפליקציות לניידות ויצרניות הרכב הוותיקות, נוצרים שני מחנות מנוגדים.

דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ב-TheMarker. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker