זהות המנצחים ידועה, אבל הקהל עדיין מרותק למסך

ספורט מוטורי עשוי להיות משעמם כמו קורס לנהיגה מונעת. FIA, מארגנת סדרת מירוצי פורמולה 1, מבינה זאת ופועלת למען יצירת עניין בענף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פורמולה 1, הגראנד פרי הבלגי. העונה בהקפאה ל-35 יום לפחות

יכול להיות שלא תסכימו איתי, אבל ספורט מוטורי עשוי להיות משעמם כמו קורס לנהיגה מונעת. בסדרת המירוצים המפורסמת ביותר, פורמולה 1, יש מכוניות עטורות כנפיים, שנהיגה בהן לא דומה לנהיגה במכונית רגילה. חלק מהמירוצים נראים כמו מטס צמוד קרקע, כאשר המכוניות חולפות במהירות בזו אחר זו. רק שעון קטן בצד המסך מעיד על כך שנהג מסוים צימצם את הפער שעמד בינו לבין נהג אחר. עקיפות של מכונית אחרת הן נדירות.

המכוניות מיוצרות על ידי יצרני רכב או סדנאות ייעודיות, והן ומכוסות בשמות של ספונסרים. במסיבות העיתונאים, חליפת המירוצים של הנהגים נראית כמו לוח מודעות - שבו אין סנטימטר בלי לוגו של אחת החברות הממנות. סמלים של ספונסרים מופיעים גם על כובע שאותו הנהגים לא מסירים - גם בחלל סגור. כמובן, יש גם סדרות מירוצים מותחות ומעניינות, אבל קשה להימשך לענף ספורט כאשר אינך מכיר את המתחרים, ואת הסיפור שמאחוריהם.

FIA, מארגנת סדרת מירוצי פורמולה 1, הבינה זאת. על מנת למשוך אנשים לענף היא יצרה סדרה עם נטפליקס שמתארת את מאחורי הקלעים של המירוצים. הסדרה, Drive to Survive, זוכה באופן מפתיע להצלחה רבה בשירות הסטרימינג. הסדרה מתארת עונת מירוצים שהגיעה לסיומה. במילים אחרות, זהות המנצחים ידועה. למרות זאת, יוצרי הסדרה מצליחים לייצר מתח סביב סיפורים מעניינים שקשורים למירוצים.

נהגים מהשורה השנייה, כמו דניאל ריקרדו האוסטרלי, נהפכו בזכות הסדרה לכוכבים (שלא יהיה ספק, הלוואי והייתי יכול לנהוג כמו ריקרדו) - וכך גם מנהלי קבוצות, כמו  גונתר שטיינר, שמנהל את קבוצת התחתית האס.

ניסיון נוסף להחזיר את העניין לספורט המוטורי כולל ביטול היתרון הטכני שיש לקבוצות שונות. אחד הדברים שהפכו את פורמולה 1 לפחות מעניינת, הוא הפער העצום בין המכוניות. מרצדס סיימה בשנה שעברה רצף של שבע זכיות באליפות העולם. לפני כן, רד בול זכתה ארבע פעמים ברציפות באליפות זאת. כאשר אין מתח וברור מי ינצח, אין גם עניין. לכן נולד מירוץ שנתי בשם מירוץ האלופים. במסגרת המירוץ, נהגים מסדרות העילית של המירוצים מתחרים זה בזה על מסלול במכוניות זהות.

בנוסף למירוץ זה, יש גם אליפות בין קבוצות לאומיות או אזוריות. עם זאת, בניגוד לשם המפוצץ, לא תמיד המתחרים הם הטובים בתחומם, ופעמים רבות הזוכים במירוץ היו נהגים אלמוניים לגמרי או נהגים ותיקים, ששיא הקריירה שלהם נמצא מאחוריהם. דיוויד קולטהארד הסקוטי היה למשל נהג בולט בפורמולה 1 בין 1997 ל-2008. במירוץ האלופים הוא זכה עשר שנים לאחר מכן.

הניסיונות לקדם את הספורט המוטורי כוללים גם את השקת משחקי הספורט המוטורי הבינלאומיים, שמכונים גם "אולימפיאדת הספורט המוטורי". הם נערכו בראשונה ב-2019 ואמורים להתקיים שוב באוקטובר. הנהגים, ממדינות שונות, מתחרים בשלל ענפי ספורט מוטורי - מכוניות ספורט סגורות (GT4), מכוניות פורמולה 4 חד מושביות ופתוחות, דריפטינג וגם קארטינג.

נבחרות לאומיות רבות השתתפו בתחרויות, ובהן נבחרת ישראלית שכללה את עידו כהן הוותיק ואת ירדן עובד ובן פינטו – שהתחרו בקארטינג. אולי גאווה לאומית תעורר בישראל עניין בספורט מוטורי, כשם שהמשחקים האולימפיים חושפים בפני הקהל הרחב ענפי ספורט כמו טאקוונדו או שיט.

דניאל שמיל

דניאל שמיל | נשאר על הגלגל

כתב רכב ב-TheMarker. לפני חמש שנים עברתי לתחום החינוך (נושא לבלוג אחר), וכעת אני חוזר לאהבות ישנות - מכוניות וכתיבה.

האהבה למכוניות החלה אצלי מאז שאני זוכר את עצמי, אך עם השנים נהפך היחס אליהן לאמביוולנטי - אני עדיין מוקסם מחדשנות ומהתעוזה של חלק מהמכוניות, ונהנה לנהוג בהן, אך מודע היטב לנזק העצום שהן מסבות לחיים שלנו - בזיהום אוויר, בתאונות ובעיקר בצורך העצום בכבישים ובמקומות חניה שרומס את החיים בעיר ואת הטבע.

הבלוג יעסוק בסיפורים על העבר, העתיד ואולי גם ההווה של המכוניות.

גילוי נאות: זהו בלוג עיתונאי, ולא נועד לשרת שום גוף מסחרי, רגולטורי או פוליטי, אלא רק אתכם - הקוראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker