חוק שיגן על בטיחות המנופאים כבר יש. ומה עם אכיפה?

על אף יישום החוק והדרישות החדשות, במבחן התוצאה רוב המעסיקים שהיו בעלי עבר בעייתי בשמירה על זכויות העובדים ועל בטיחותם – קיבלו רישיון ייעודי כחברות כוח אדם לאספקת מנופאים. זה רק עניין של זמן עד שתתרחש התאונה הבאה

דן ורשבסקי
דן ורשבסקי
מנוף באתר בנייה
מנוף באתר בנייהצילום: אייל טואג

היזהרו כשאתם עוברים מתחת למנוף! אחד מכל שלושה מנופים מופעל על ידי מנופאי שאופן העסקתו עלול לסכן את הפעלת המנוף. תנו לי לספר לכם בקצרה איך הגענו למציאות המסוכנת הזו ואיך בכמה צעדים פשוטים ניתן היה למנוע זאת.

נקודת המפנה החלה לפני כמה שנים, כשהמנופאים התאגדו. היה לנו ברור שלא נכון למקד את הדרישות שלנו רק בשיפור שכר המנופאים, היות שנושא הבטיחות לא נתן לנו מנוח. ולכן דרשנו וקיבלנו בהסכם המנופאים סעיפים רבים העוסקים בבטיחות, ואנו עובדים עד היום מול גורמים רבים להוציאם לפועל.

מעבר לכך, ידענו שאחד האתגרים הגדולים הוא לארגן מחדש את אופן העסקת המנופאים באתרי הבנייה. למה זה חשוב? בגלל האופי המיוחד של העבודה באתרי הבנייה, המנופאי עובר באופן תקופתי מאתר לאתר. בהתאם לכך, רוב המנופאים הועסקו עד לאחרונה על ידי חברות כוח אדם, כשכל חברת כוח אדם יכלה לספק מנופאי לאתר בנייה.

ולמה זה היה בעייתי? בגלל שעבודה באתרי בנייה דורשת היכרות עם אופי העבודה בענף, באתרי הבנייה, ועם עבודת המנופאי. ללא היכרות זו, חסרה לחברת כוח האדם היכולת לוודא כי המנופאי שהוא שולח מיומן ומוכשר כראוי לעבודת המנופאי, אין לה יכולת לוודא שהאתר עומד בדרישות בטיחות בסיסיות להפעלת המנוף, אין לה יכולת להנחות את המנופאי כיצד לפעול במקרי בטיחות מורכבים, ובעיקר אין שום תמריץ לחברת כוח האדם להגן על המנופאי, שנתון תחת לחצים בלתי פוסקים לבצע משימות בעלות סיכון של ממש לשוהים באתר ובסביבתו.

על כן, הועבר בכנסת ב-31 בדצמבר 2018 חוק המסדיר את העסקת המנופאים דרך חברות כוח אדם ייעודיות, שכל עיסוקן המותר הוא העסקת מנופאים. קיווינו שיישום החוק יביא לשינוי משמעותי בענף. ואכן, משרד העבודה הגדיר רישיון ייעודי לחברות כוח אדם לאספקת מנופאים, כשבנוסף לדרישות רישוי סטנדרטיות, הוגדרו דרישות בטיחות ייחודיות. תהליך זה היה אמור להביא לכך שרוב החברות המקבלות את הרישיון הייעודי  יהיו מקצועיות ויקפידו על הבטיחות ועל זכויות המנופאים.

אבל כפי שקורה במקרים רבים - כשאין אכיפה החוק נותר אות מתה. לפני החוק היו בשוק כ-15 חברות כוח אדם פעילות; אחריו קפץ המספר לכ-60. על אף יישום החוק והדרישות החדשות, במבחן התוצאה רוב המעסיקים שהיו בעלי עבר בעייתי בשמירה על זכויות העובדים ועל בטיחותם – קיבלו רישיון ייעודי כחברות כוח אדם לאספקת מנופאים, כך שבפועל כמעט כל השחקנים המורכבים בתחום ממשיכים לספק מנופאים ולקיים הפרות רבות כלפיהם.

קריסת מנוף ברמת גן, 2017
קריסת מנוף ברמת גן, 2017צילום: תומר אפלבאום

על אף שלל עדויות על ההפרות, לפני יישום החוק ולאחריו, התחושה בשטח היא שלא קיימת אכיפה אפקטיבית כנגד מפרי החוק, כך שחברות בעלות רישיון ממשיכות להפר את החוק ללא הרף ולהוות סיכון לשלום הציבור. דוגמאות? בבקשה:

1. העסקה שרשורית: בחוק החדש נאסרה העסקה שרשורית (לחברות כוח אדם אסור למסור עבודה לחברה אחרת, אלא רק להעסיק מנופאים באופן ישיר), אולם בפועל, ישנם מקרים רבים של העסקה שרשורית, שמשמעה התחמקות מדרישות החוק ותכליתו.

2. תשלום בשחור: גם כיום מנופאים רבים מקבלים את שכרם בשחור מהמעסיקים. מעבר לעניין של תשלום המס, עצם השיטה מלמדת על העסקת מנופאים הרבה מעבר לשעות העבודה המותרות בחוק, ומעמידה את המנופאי בין הפטיש לסדן בגלל לחצי המעסיקים לעבוד עוד ועוד שעות.

3. התעלמות גורפת מחוק שעות עבודה ומנוחה: חברות כוח האדם  הבעייתיות משתפות פעולה עם הקבלנים, מתעלמות מהחוק ומכריחות את המנופאים לעבוד שעות רבות. כשמדובר בתפעול כלי בעל כושר הרמה של 12 טון, מגובה של 60 מטרים - המשמעות ברורה.

מציאות זו, שבה אין אכיפה אפקטיבית, מעניקה לגיטימציה לתרבות בעייתית. הפתרון צריך לבוא מכיוון מינהל הסדרה ואכיפה במשרד העבודה, שצריך לנקוט ביד קשה כלפי אלו המפירים את החוק. זה רק עניין של זמן עד שתתרחש התאונה הבאה שבה יהיה מעורב מנופאי שסופק על ידי חברת כוח אדם עם רישיון ייעודי, שניתן כמעט ללא פיקוח ואכיפה מצד מינהל הסדרה.

במקביל, יש לבצע עבודת אכיפה על מזמיני השירות, בכדי שאלו יבדקו שכללי הבטיחות מתקיימים באתרים שלהם, וכי זכויותיו המלאות של המנופאי המסופק להם אכן נשמרות.

למרות שעד כה האכיפה היתה חלקית ולא סיפקה את ההרתעה הנדרשת, ועד המנופאים דוחף לכיוון שילוב כוחות בין מינהל הסדרה ואכיפה והגורמים הרלוונטיים האחרים, כדי להביא ליצירת ההרתעה הנדרשת ונקודת המפנה בענף.

דן ורשבסקי

דן ורשבסקי | |דן ורשבסקי

יו"ר ועד ארצי מפעילי עגורן צריח. בן 38, גר בלוד, נשוי ואב לתאומים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker