מי אתם, פזיזים חסרי אחריות שחושבים להצביע לפייגלין?

משה פייגלין צבר קילומטראז' ארוך בפוליטיקה, מאז שהוביל את תנועת זו ארצנו ב-1995, והוא נהיה הרבה יותר מחושב. הוא הבין שהוא צריך לדבר בשפה שיאזינו לו ולהסתיר את רעיונות מדינת ההלכה. זה לא אומר שהם לא נמצאים שם

דן מנו
דן מנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פייגלין באירוע בחירות בבאר שבע, בשבוע שעבר
פייגלין באירוע בחירות בבאר שבע, בשבוע שעברצילום: אליהו הרשקוביץ

מי אתם, פזיזים חסרי אחריות שחושבים להצביע למפלגת זהות של משה פייגלין? פגשתי פעם את פייגלין, הוא מאוד מרשים, מהוקצע ועם הרבה ידע. הוא אוהב לקשקש על שוק חופשי, דמוקרטיה, חירות ועישון קנאביס. כך הוא מצליח לגרום לחולות נודדים שפעם הצביעו למפלגת הגימלאים, ואחר כך ללפיד, לשקול ברצינות לשים את הפתק של זהות. אבל כשנוברים בכתבים שלו, ראיונות שערך וטקסטים של מנהיגות יהודית, רואים שהוא פשיסט מסוכן שחלומו הוא להקים כאן מדינת הלכה.

באתר מנהיגות יהודית, הקבוצה שממנה צמחה מפלגת זהות, היה קיים מסמך שנקרא "טיוטה לעקרונות רעיוניים להצעות חוקי יסוד - החוקה", שנמחק בינתיים. הוא נכתב על ידי פרופ' הלל וייס, יו"ר שוחרי המקדש, דובר ארגון "הסנהדרין החדשה" ומקים אלקנה (כן, שוחרי בית המקדש, יש דבר כזה).

למען ההגינות אציין כי ברישא של הטיוטה נכתב על ידי אליצור סגל כי "לעת עתה זהו המסמך המשוכלל ביותר הנמצא על שולחן הדיונים. עם זאת הוא אינו מייצג את עמדת מנהיגות יהודית ככזאת אלא הצעתה של קבוצה מסוימת מתוכה". סגל הוא עורך אתר מנהיגות יהודית וזה שזוכה מעבירת העלבת עובד ציבור לאחר שפירסם מאמר שבו אמר כי הרב הצבאי הראשי לשעבר הוא "שותף לרצח", "מסייע ושותף לגילוי עריות" ועוד. זו החבורה.

החוקה המוצעת פותחת בכך ששום חוק כנסת, החלטת בית משפט, או מעשה חקיקה במדינת היהודים, אינם יכולים לסתור את תורת משה כפי שנתפרשה בתורה שבעל-פה על ידי חכמי ישראל וכפי שהיא עתידה להתפרש. מדינת הלכה ממש, פסגת השאיפות של הקבוצה הזו היא שמדינת ישראל תתנהל כמו חצר של חסידות קנאית.

לנתינים היהודים, שלא לדבר על הלא יהודים, תהיה אשליה של חירות מוחלטת להתעסק עם ענייני היומיום שלהם, אך בהמשך כתוב שמטרת המדינה היהודית היא להושיב את ישראל על אדמתו ולקיים בה חיים לאומיים מלאים המתמקדים בקיום מצוות התורה ובלימודה, בכינון מרכז החיים הלאומיים בירושלים השלמה, בהר הבית ובבית המקדש שיבנה בחסדי ה', בקרוב בימינו.

בהמשך כתוב שנשיא, או מלך, הנבחרים על ידי העם, יובילו את הממלכה, אך יהיה גם "בית דין גבוה - מוסד תורני עצמאי עליון לפסיקה תורנית ולחוות דעת בעניינים לאומיים, שאינו תלוי בדעת השלטון ונבחר על ידי תלמידי חכמים בשיטה שתקבע על ידי תלמידי החכמים, ללא מעורבות פוליטית וללא מפתח מפלגתי". החוקה מציעה שני בתי נבחרים, כשהעליון הוא הסנאט ויהיה "חייב להתייעץ בבית הדין התורני הגבוה בכל נושא לאומי, או מדיני ובכל החלטה שיש בה הצבעה".

נאמר גם כי המדינה תפעיל צנזורה על הפרהסיה הציבורית, על יצירות אמנות בנושאי מין, סמים ואלימות. עוד נאמר כי "יבוטל שרות בנות בצה"ל כשרות חובה. יבוטל שירות נשים בחיילות השדה בתפקידים קרביים. העסקת נשים בצבא תהיה רק על בסיס אזרחי, או התנדבותי". וגם יש ראשי פרקים בנושאים "הגברת הילודה" ו-"צמצום היתרי ההפלות".

זה פייגלין האמיתי. בעוד שבקמפיין זהות הוא מדבר על חירות הפרט, כלכלה חופשית ו-2019 כשנת הלגליזציה, האמת נמצאת בהצעה הזו לחוקה. זו הרוח. לא במקרה העמוד הזה כבר לא קיים (צילומי מסך במערכת לספקנים). מדובר על חבורה של מטורללים קיצונים שחלומם הוא הקמה של מדינת הלכה ממש, איראן על סטרואידים. מדינה שבה הסמכות העליונה היא בית דין גבוה שנבחר על ידי תלמידי חכמים, שהחוקה כפופה לתורת ישראל.

בראיונות פייגלין מתייחס לדמוקרטיה ככלי טכני לניהול שלטון, או אומר שיהודה הלוי והפלמ"חניק שכבש את הקסטל לא חלמו על מדינה דמוקרטית, אלא על מדינה יהודית, והוא צודק לחלוטין. ואולם, המהות נמצאת בשאלה מה היא מדינה יהודית? האם היא מדינה ליהודים, בית ליהודים שבו אנחנו עם חופשי בארצנו, או שמא מדובר במדינה שבה היהודים עבדים לרבנים ותלמידי חכמים - זו המדינת היהודית של פייגלין.

פייגלין מתוחכם, הוא קלט שיש כ-50 אלף קולות של תומכי לגליזציה שמחפשים בית ומדבר אליהם בקולם. הוא אולי יעזור לשנות את החקיקה בנושא אבל השאיפות שלו גדולות הרבה יותר. הוא לא יסתפק בכניסה לכנסת, הוא אומר מפורשות שהוא רוצה להיות ראש ממשלה בכל הזדמנות וכבר התמודד פעמיים כנגד נתניהו בבחירות לראשות הליכוד. מאז תנועת זו ארצנו שהוביל ב-1995, הוא צבר קילומטראז' ארוך בפוליטיקה ונהיה הרבה יותר מחושב. הוא הבין שהוא צריך לדבר בשפה שיאזינו לו ולהסתיר את רעיונות מדינת ההלכה.

אם אתם אנשי ימין, ליברלים אדוקים, המאמינים בכלכלה חופשית וחירות הפרט - יש מספיק מועמדים שמובילים את הרעיונות האלו בליכוד ובימין החדש. ואם אתם סתם תומכי לגליזציה שמעולם לא התעניינו בפוליטיקה וכל מטרתכם היא הפיכת צריכת הקנאביס לחוקית, גם לכם יש מספיק שגרירים בין המועמדים לכנסת. לא צריך להכניס פשיסט קיצוני לבית הנבחרים כדי שתוכלו לעשן ג'וינט.

דן מנו

דן מנו | דן מנו

איש עסקים, יזם, עורך דין ובוגר MBA של לונדון ביזנס סקול ו-UCLA במנהל עסקים ומימון. מנכ"ל סמיילבוקס מבית פריון נטוורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker