ילדי הזום: הדור הבא בעולם העבודה

הפגיעה בילדים בימינו כפולה - היא יוצרת תחושה נפשית קשה ומונעת מהם לבנות את המסוגלות שלהם להצלחה עתידית ■ אלה הצעדים שצריך לנקוט כבר עכשיו, כדי למנוע את הנזק בהמשך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיעור זום מהבית בתקופת הקורונה
שיעור זום מהבית בתקופת הקורונה. למצולמות אין קשר לכתבהצילום: עופר וקנין

לאורך משבר הקורונה, שנמשך כמעט שנה, מתנהל שיח ציבורי לגבי רמת היעילות והאפקטיביות של למידה מרחוק בבתי הספר, ואודות ההשלכות של הלמידה מרחוק ושל הריחוק החברתי על התלמידים בעתיד.

אחת ההנחות בשיח הזה היא שמדובר בפגיעה אנושה, שאת השפעותיה נראה על אותם תלמידים ברמה ההתפתחותית, הרגשית והחברתית. כמו כן, הנחה זו גורסת כי ההשפעה תהיה ארוכת טווח, כשאותם ילדים ייצאו לשוק העבודה ויתויגו כדור הקורונה, כילדי הזום שבאים לא מוכנים ועתידם נפגע כתוצאה מהשינויים במערך הלימודים בימים אלה.

כאב לי מאד לקרוא את מה שאמר איתי קרויטורו, יו"ר מועצת התלמידים הארצית,  "לשבת שמונה או עשר שעות מול הזום זה לא אנושי ולא מתחבר לגיל ולצרכים הנפשיים שלנו... אנחנו כבר רואים את סימני המצוקה". כלומר הפגיעה בילדי הזום היא כפולה: היא יוצרת תחושה נפשית קשה והיא מונעת מהם לבנות את המסוגלות שלהם להצלחה עתידית. האם יש מה לעשות בעניין? בוודאי.

הפתרון טמון ותלוי בגורמים רבים, ואתייחס כאן לשלושה: למערכת החינוך, למעסיקים ולבני הנוער עצמם.

מערכת החינוך על כלל מוסדותיה ומשאביה, חייבת לחולל שינוי בתפיסת הלמידה; המערכת צריכה להקנות לתלמידים ידע אמיתי, אפקטיבי ומועיל שאינו רק דקלום מתוך ספרים. עליה לדאוג להתפתחות הרגשית ולחוסן הנפשי של תלמידיה.

ילדות לומדות מהבית בתקופת הסגר השניצילום: אייל טואג

יש להמשיך לקדם את תהליכי הדיגיטציה והדאגה למחשב לכל ילד, טיפוח והמשך פיתוח של מודלים היברדיים, הכוללים שילוב למידה מרחוק. בתקופה ייחודית זו, התפתחות אמיתית היא האיזון בין בניית ידע, חשיבה, מיומנויות חיים שונות, כולל התמודדות עם לחצים וכמובן וחיזוק האינטראקציות הבין אישיות.

פרמטר נוסף הוא האחריות של האקדמיה ושוק העבודה. מדובר בשני ענפים שידרשו לפתוח את שעריהם בעתיד לנוער הזה. המעסיקים צריכים להבין כבר עכשיו כי דור הזום הוא דור שצלח תקופה מורכבת כזו, ומגיע עם מיומנויות חשובות של יזמות, חוסן, גמישות ויכולת הסתגלות למצבים משתנים. 

ארגונים צריכים לכוונן ולסגל כבר כיום נורמות וקווים מנחים כדי שיוכלו לתווכם בעתיד לדור זה, להפיק ערך מהאיכויות שלו, מההתנסויות שלו ומהיכולות שפיתח. המעסיקים יכולים לשלב כוחות עם מערכת החינוך כבר כיום, ולסייע בבניית התנסויות מהעולם האמיתי (דרך הזום) שיחזקו את הילדים והנוער ויפתחו בהם תחושות של מסוגלות, חוסן וביטחון.

ולא פחות חשוב מכך, המעסיקים יכולים להעביר מסרים מרגיעים ומכילים לבני ובנות הדור הצעיר של ימינו, לחזק את היותם דור רצוי ומבוקש שיביא ערך אמיתי לשוק העבודה ולאקדמיה.

פרטמר אחרון, ואולי החשוב ביותר, הם הילדים והנוער. על כולנו לחזק אותם ולהעביר מסר שישמרו על ילדותם, על רוח הנעורים, על השובבות, על המרד הקל בהורים ובמערכת. עם זאת, עלינו להתייחס גם לתחושות שלהם, לעודד אותם לשמר קשרים חברתיים ומשפחתיים. מחקרים רבים מראים את הערך של המשפחה ווחברויות דווקא בתקופות מצוקה.

מכיוון שהלימודים בזום מבוססים על זמן מול מסך, על התלמידים למצוא את הזמן לצרוך תוכן לא דיגיטלי. זה הזמן להתנסות בפעילויות חדשות, תחביבים או לגלות רוח יזמית. אפילו להתנדב. טלפון לקשיש בודד פעם בשבוע יכול לגרום לתחושה מרחיבת לב.

אני רוצה לסיים באופטימיות ובאמונה ברוח האדם וברוח הישראלית, שיהפכו את הקערה על פיה. יישום הכלים השלובים הוא נדבך נוסף של יציאה מהקורונה, שכולנו נרצה לראות מאחורינו במטרה להמשיך למחוזות בריאים יותר, תרתי משמע, עבור כולנו, וכמובן עבור הדור הבא של המשק הישראלי - ילדי הזום.

בלה אברהמס

בלה אברהמס | בלה אברהמס

סמנכ"לית קשרי חוץ באינטל וחברת הנהלת אינטל ישראל. במסגרת תפקידה מנהלת את מגוון קשרי החוץ של אינטל ישראל, הכוללים קשרי קהילה בקמפוסים השונים ברחבי הארץ, קשרי ממשל, עיתונות ומדיה, יחסי ציבור, קשרי אקדמיה, תוכניות חינוך ואחריות חברתית.

בעבר מילאה כמהתפקידי מפתח באגף משאבי אנוש, ובין היתר ניהלה את התחום במפעלי אינטל בקרית גת ובירושלים, כולל בשלב הקמת המפעל. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה ותואר שני בפסיכולוגיה חברתית-אירגונית באוניברסיטה העברית. מנחת קבוצות ומאמנת מוסמכת.

בלה בוגרת תוכנית מנהיגות לנשים (של IWF) שהתקיימה בין היתר באוניברסיטאות הארווארד ואינסיאד. מתנדבת כחברת ועד מנהל בעמותת בית הגלגלים והמרכז הישראלי למצויינות בחינוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker