הסיפור שלנו נושא כנפיים - וזוגות מגיעים כדי לשמוע אותו

כמעט מדי ערב היו מגיעים אלינו זוגות כדי לשמוע על מודל ההשקעות שלנו, עד שסטורי אחד באינסטגרם שינה את התמונה ■ הפרק האחרון בסיפור שלנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיחת זום מרובת משתתפים

בטור הקודם סיפרנו איך יצאנו לדרך עם השקעות של 100 אלף דולר ששימשו עבורנו "הוכחת היתכנות", שאחריהן הסטנו את כל ההון העצמי שלנו וכספים נוספים ממקורות שפשוט לא עבדו בשבילנו עבור רכישת עוד "פרות" במודל הרפת. נטלנו הלוואות רבות בריבית נמוכה ככל האפשר ואותן השקענו באפיקים אלטרנטיביים, בעיקר בנדל"ן.

בתחילת המסע יצאנו להשבת הזמן האבוד שלנו, ובתהליך זה הזמן והאנרגיות שלנו הופנו לאיתור וגיוס הון לטובת עוד השקעות, לאיתור וסינון קפדני של הגופים שעמם נרצה להשקיע.

בכל פעם שחזרו כספים מהשקעות הם הופנו להשקעות חדשות, ושוב להגדלת ההון העצמי. הדרך שלנו לוותה בלקיחת סיכונים מחושבים, הקדשנו זמן רב לבחירת ההשקעות.


מי הם ה"רפתנים" שלנו

מודל ההשקעות שבנינו נועד להגדיל לנו את ההון העצמי בשנים הראשונות, ולאחר הגעה ליעד מסוים הוא צריך להתחיל לייצר תזרים של הכנסות פסיביות. כלומר, בשנים הראשונות התמקדנו בעיקר בהשקעות יזמיות במטרה לייצר רווחי הון גבוהים יותר.

כוסות ייןצילום: Teo Ortega Dreamstime.com

לצד הגדלת ההון, המודל גם צריך להגן על ההון המושקע. הכוונה היא שאנחנו חייבים לגדר ולנהל את סיכוני וסיכוי ההשקעות בצורה מיטבית. השמירה על הקרן חשובה מהרווחים עצמם. נשאף למקסום רווחים אבל בהתניות ברורות.

המשמעות היא שקצב גידול ההון יואט לא פעם בשל בחירת השקעות ומסלולי השקעות בטוחים יותר, שמשיאים תשואה נמוכה יותר.

על המאזניים האלה של הגנה על הכסף מחד והגדלת הכסף מאידך, אנחנו בוחנים את ההשקעות במודל. ה"הגנה" תקבל משקל יתר מבין השתיים.

כזכור, ניסינו למצוא חברות וקרנות שנוכל להשקיע אתן בנדל"ן בחו"ל, ובעזרת הניסיון והמקצועיות שלהן לייצר לנו השקעות טובות שיגדילו לנו את ההון וגם יצרו לנו תזרים מזומנים. לא נסקור כאן את כל המאפיינים שחיפשנו אצל השחקנים האלה, אך נזכיר בקצרה שלושה מהם.

הראשון, הוא הוותק של החברה בזירת הנדל"ן שבה היא מתמחה. נחפש את בוגרי "מלחמת 2008" - הכוונה כמובן למשבר הנדל"ן העולמי שפרץ בסוף 2008, וגרר אחריו את כל העולם למשבר כלכלי חמור. נרצה ללכת עם שחקנים שהיו שם ושרדו את המשבר.

השני הוא השקעה של השחקן מכספו בעסקה שבה הוא מציע לנו להשקיע. שחקן שפועל הרבה שנים, צולח משברים וצומח לאורך זמן, יודע הכי טוב לצפות את תוצאות העסקות שלו. כשהוא משקיע מהונו העצמי בעסקה - לנו המשקיעים בשותפות זה נותן עוד שכבת ביטחון.

השלישי הוא בחירת השותף המקומי - מיהו הגורם שנועל את המגפיים בשטח, הגורם שמאתר עסקות, בוחן אותן, רוכש אותן, מנהל אותן, משביח אותן ומוכר אותן. הזהות שלו, הניסיון המוכח שלו, האיתנות הפיננסית שלו, הם דברים חשובים ביותר בבואנו לבחון יחס סיכוי/סיכון בעסקות מסוג זה.

כך בנינו עוד ועוד מעגלי אבטחה להשקעות שלנו, שאת רובם לא נפרט כאן מפאת קוצר היריעה, אך נאמר שלכל השקעה, מוצלחת וגם פחות מוצלחת ביצענו תחקירים כדי לאתר חולשות במודל עצמו.

כישלונות הם חלק מהמשחק

היו לנו כמה השקעות שלא התקדמו לפי התוכנית העסקית. מחלקן הצלחנו לצאת בזמן ולמזער את נזקיהן - ומחלקן לא. השיא היה שורת השקעות שביצענו במתווה מסוים, תוך חריגה ברורה מהמודל שפיתחנו.

החריגה הזאת גרמה לנו לסחוב ו"לדמם" שלוש שנים באותן השקעות. בעקבות החריגה מהמודל שפיתחנו, נאלצנו למחוק את כולן ולרשום הפסד כספי לא מבוטל. הלקחים והמסקנות שלמדנו מעסקות אלה סייעו לנו מאוד לזקק עוד את המודל שלנו.

חשוב לנו להדגיש שהדרך, ובטח דרך של השקעות, לא תמיד סוגה בשושנים. לעתים יש בה דרדרים, אבנים וסלעים. זה חלק מחוקי המשחק. אם הכישלון מוכל ומלמד - אז אפשר לצמוח ממנו. אם הפחד מכישלון משתק, אז כנראה שעדיף לא לצאת בכלל לדרך. לא כל דרך מתאימה לכל אחד.

אחרים שומעים על הסיפור שלנו ומגיעים כדי להקשיב

לאחר כארבע שנים מאז שיצאנו לדרך המיוחדת שבחרנו, התחיל הסיפור שלנו לעשות לו כנפיים. הסיפור על זוג שיצר לו מציאות קוסמת לרבים. אחרי הכל, מי לא רוצה לבנות לעצמו מנגנון השקעות שמכניס כספים בצורה פסיבית שאינה מצריכה התעסקות?

הרגשנו שהחלה התעניינות. היינו מקבלים טלפונים, מיילים, מסנג'רים של זוגות ויחידים שרצו לבוא ולשמוע את הסיפור שלנו. מופתעים ומוחמאים מהעניין שזה יצר שמחנו לספר ולחלוק במידע שכבר צברנו. כך, ובלי לשים לב, לאור בקשת הקהל לבוא ולשמוע את הסיפור ולהתייעץ בנושאים דומים, פתחנו את ביתנו לכל מי שרצה לבוא.

כמעט מדי ערב, היו מגיעים אלינו זוגות ויחידים מכל הארץ לשמוע ולהתייעץ. היה בזה משהו קסום ומוזר. כמעט כל ערב בשעה 21:00 נשמעה דפיקה בדלת, והזוג התורן, שתיאם הגעתו אלינו מבעוד מועד, ניצב מבויש מעט בכניסה, לעתים עם בקבוק יין, לעיתים עם בונבוניירה שקנו בחנות הנוחות בתחנת הדלק בדרך אלינו, ולעיתים בידיים ריקות. הענקנו לכולם הסברים וידע בהנאה ובאהבה רבה.

ברוב הפעמים לא זכרנו את שמותיהם של המבקרים בהגיעם, אבל זה לא חשוב. מהר מאוד התיישבנו בסלון שלנו. הם סיפרו קצת על עצמם, אבל בעיקר רצו לשמוע אותנו, את הסיפור שלנו.

כך, ערב ערב אנחנו מוצאים את עצמנו מספרים שוב ושוב את הסיפור שלנו. איך יצאנו לדרך, איך למדנו, איך טיפלנו בפחדים, איך קפצנו למים, איפה הצלחנו ואיפה נכשלנו. והאורחים יושבים, שואלים, מסתקרנים, מהנהנים, מקשים בשאלות, מנסים להבין איך הם יכולים לעשות דברים דומים. השיחות קולחות, לעתים נוצרת כימיה מדהימה, לעיתים, אחרי זמן קצר ברור לנו שהאורחים שלנו לא יוכלו לצאת למסע דומה ממיליון סיבות, לעיתים השיחות הפכו לסוג של "טיפול זוגי".

הרגיש לנו נוח מאוד לחלק את הידע שצברנו לכל מי שמעוניין. מצאנו את עצמנו כסוג של מורה הנבוכים שהיה חסר לנו בדרך שלנו. החלטנו שאת הידע שלנו נספר ונפיץ ללא עלות. מי שרוצה לשמוע וללמוד, מוזמן. החלטנו גם באותה נשימה שלא נעסוק בשכנוע או ויכוח למה המודל שלנו נכון. לא היינו במקום של למכור את הקונספט, היינו, ונשארנו במקום של חלוקת הקונספט.

הסטורי באינסטרגם שהביא לנו חשיפה תקשורתית רחבה

חברה טובה, שישבה אתנו בבוקר אחד ביוני 2019 בבית קפה, העלתה לסטורי שלה תמונה שלנו ומתחתיה כתבה כמה מלים עלינו ועל עשייתנו. הסטורי הזה נחת אצל עורכת שבועון נפוץ שזיהתה סיפור מעניין. הכתבה שפורסמה עלינו הובילה לחשיפה תקשורתית גבוהה שגררה מבול עצום של פניות אלינו. יומן הפגישות שלנו התמלא תוך כמה ימים כמעט שנה קדימה.

נדהמים מהאפקט ומהביקוש הרב מצאנו את עצמנו משכללים ומשפרים את הפגישות אתנו. ה"סלון" נסגר, הקצאנו מועדים של נתינה ושיתוף ידע עם כל מי שיבקש ועברנו לפגישות קצובות בזמנים בסקייפ (בימים ש"זום" עוד היתה אפליקציה מחתרתית).

כבר כמעט שלוש שנים שאנחנו עוזרים לאנשים לעשות מהלכים קטנים וגדולים שיכולים לשפר את מצבם הכלכלי ולמקסם כספים גלויים ו"סמויים" שיש כמעט לכולנו.פגשנו יותר מ-2,000 זוגות ויחידים, ואין לנו כוונה להפסיק. זה עושה לנו טוב.

סדרת הפוסטים הבאה שלנו תעסוק בשוק התעסוקה, לבטים של יציאה לעצמאות והתפתחות אישית מקצועית, שהן גם תחנות בדרך למימוש עצמי והגשמה.

עמית והגר דרור

עמית והגר דרור | עמית והגר

עמית והגר דרור, הורים לחמישה ילדים, אחרי קריירות ארוכות במערכת הביטחון החליטו לשנות כיוון ולסלול את דרכם לעצמאות כלכלית. השניים פיתחו מודל השקעות שמבוסס כולו על הכנסות פסיביות. כיום הם מלווים יחידים וזוגות בדרך לרווחה כלכלית.

גילוי נאות: כל הפוסטים המובאים בבלוג זה מטרתם להעשיר את הידע של הקוראים, אך הם אינם יכולים להחליף ייעוץ פרטני המתחשב בצרכים הספציפיים של כל אדם ואדם. מוצע כי כל קורא ייוועץ באופן אישי עם אנשי מקצוע, בטרם יקבל החלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker