המרוץ לעצמאות כלכלית החל בקבוצת הוואטסאפ

רצינו לייצר מקורות הכנסה בנוסף לשכר שאנחנו רגילים לקבל. כששאלנו את עצמנו באיזו נישת השקעות אנחנו יכולים להשקיע ברמות סיכון מגודרות ומנוהלות, הגענו מהר מאוד למסקנה - נדל"ן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וואטסאפ

בטור הקודם סיפרנו איך שיחה זוגית אי שם בינואר 2014 הביאה אותנו להתעמת עם מציאות של עבודה מסביב לשעון עבור השתכרות נאה אמנם - אך כזו שאינה יכולה לחלץ אותנו מהמרוץ והרדיפה הבלתי פוסקת אחרי הזנב של עלות החיים.

יצאנו מהלילה ההוא עם מצפן, לוחות זמנים והבנה שאנחנו חייבים לשנות את כל ההתנהלות הפיננסית שלנו מן היסוד. היתה אווירה מאוד מיוחדת בלילה ההוא, אבל כלים וידע איך לעשות מה שרצינו לא היו לנו בכלל.

"העשרה זוגית בדרך אל החופש"

בבוקר למחרת קמנו, התלבשנו ורגע לפני שיצאנו לעבודה, הגר פתחה לנו קבוצה בווטאסאפ: "העשרה זוגית בדרך אל החופש", והסבירה שמכאן נתחיל ללמוד איך עושים את מה שהחלטנו בלילה הקודם.

הקבוצה הזאת, הזוגית, שאיננה קשורה לזוטות היומיום, מלווה אותנו עד היום. היא המקום שבו התחלנו לרכז תכני שמיעה, בעיקר, של מצליחנים ששיתפו וחלקו מהידע והניסיון שלהם כיצד הם הגיעו לאן שהגיעו. לא היה לנו כמעט כל ידע בעולמות ההכנסות הפסיביות, אך הרעיון היה מאוד פשוט - נתחיל לחרוש את הרשת, נאתר תכנים שיכולים להיות לנו מועילים ונתחיל ללמוד.

בניין דירות בברלין. נדל"ן מניב כהכנסה פסיביתצילום: Reuters

השיטה: בוחרים את התוכן ומשתפים בוואטסאפ

זמן עודף לא היה לנו. היינו חייבים להנדס מחדש את 24 השעות היומיות. הזמן שאותר למשימה היה ברובו בדרכים לעבודה ובחזרה ממנה ובלילה, אחרי שהבית הולך לישון או שכבר אינו זקוק לנו.

השיטה היתה פשוטה: בוחרים בבוקר תוכן לשמיעה מתוך התכנים בקבוצת הוואטסאפ, וכל אחד מאתנו מקשיב לו בהלוך ובחזור מהעבודה.

בהתחלה, שמענו ישראלים לצד אמריקאים, אבל מהר מאוד הישראלים נשמעו כמו תרגום של האמריקאים - אז הלכנו ישר למקור. שמענו על "תודעה", על "תת מודע", על "החלפת זמן בכסף", על "הבאת ערך לשוק", על "הצורך לשרוף את הספינות שלנו כדי לכבוש את האי", על "נכס ונטל", על "מינוף", על "נפלאות הנדל"ן", על "הכנסות פסיביות", על "התמדה" ועל "מטרות ויעדים ואורך רוח".

בערבים, היינו יושבים יחדיו בסלון עם מחברות ועטים ומשוחחים על מה ששמענו באותו היום. הנייר סופג הכל אז כתבנו את כל מה שהיה נראה לנו נכון. ככל שעברו הימים, התחלנו לזהות מכנים משותפים בין המצליחנים ששמענו ובין התכנים והחומרים שהם העלו לרשתות. יש מתכונים להצלחות והם מבוססים ברובם על האנשים עצמם, על דרך החשיבה שלהם ועל דרך ההתנהלות שלהם. אף אחד מהם לא נולד עם כפית זהב בפה. כולם, אפילו, הגיעו לנקודת תחתית בחיים שלהם שממנה כבר לא היה לאן לרדת. זה עזר לנו לחזק את האמונה שהשינוי שלנו הוא בר השגה.

לצד תכני השמע, התחלנו לרכוש ולקרוא ספרים מאותם עולמות. קל מאוד להתמסר לספר שעוסק בנושאים האלה. הספרים היו עוד מקור ידע, אקדמי יותר, וגם התכנים מצאו את דרכם לתוך ההיגדים והתובנות שלנו.

ככל שהזמן חלף התחילו ההיגדים להסתדר לתובנות שמהן נבנו השיטה והמודל. היינו תמימי דעים, לא נמציא את הגלגל שיביא אותנו ליעדים שלנו. המצאת גלגל מצריכה המון ידע, המון ניסיון ולא פחות מזל. ערים לשלב שלנו בחיים, לקריירות שלנו וללוחות הזמנים שלנו, היה לנו מאוד ברור שנלך על מיקור חוץ, נחפש גלגלים שכבר הומצאו ופועלים היטב לאחרים ונתאים לעצמנו את הרכב הנכון. מכאן התחיל שלב הפיכת ההיגדים למודל עסקי שיוכל להתאים למידותינו.

דירות במנהטןצילום: בלומברג

כך הגענו למסקנה שבשביל להרוויח את הזמן שלנו, עלינו להשקיע בנדל"ן.

כזכור, רצינו לייצר מקורות הכנסה שאינם קשורים להכנסות משכר שאנחנו רגילים לקבל. היה ברור שאין כאן ארוחות חינם. בשביל לעשות כסף צריך להשקיע כסף. בשביל לעשות הרבה כסף נצטרך להשקיע הרבה כסף. כששאלנו את עצמנו באיזו נישת השקעות אנחנו יכולים להשקיע גם כספים שאינם שלנו (בצורת של הלוואות), ברמות סיכון מגודרות ומנוהלות, במקום שהסחורה בו נמצאת בביקוש קשיח כמעט תמיד ובמודל של פסיביות מלאה מצדנו, הגענו מהר מאוד למסקנה - נדל"ן.

השקעות בנדל"ן נותנות מענה טוב מאוד ליעדים שלנו - ניתן להתמנף ולהגדיל את ההון שלנו בכספים שאינם שלנו, ההשקעה היא סולידית ויש בה בטוחות פיזיות אמיתיות. נדל"ן למגורים הוא צורך קיומי בסיסי של המין האנושי, כך שלא צפוי שנישה זאת תיעלם בחמישים השנים הקרובות ואם עושים אותו נכון, הוא יכול להיות אפיק פסיבי לחלוטין.

אחרי שהחלטנו להתמקד בנדל"ן, זיקקנו את את התכנים הנשמעים והנקראים לשני אפיקים מרכזיים - תודעה ונדל"ן. היסודות למודל שלנו נטועים עמוק בשינוי תודעתי עצום שאנחנו צריכים לעבור. ההחלטה לקחת אחריות על הזמן שלנו ועל מקורות ההכנסה שלנו היא החלטה שמחייבת אומץ ועומק תודעתי הכרוכים האחד בשני.

ההבדל הוא באמונה ולא רק בביצוע

אם היינו מנסים לבנות מודל השקעות מבלי להכין לו מצע תודעתי פורה ותחושת אמונה בדרך ובתהליך, אין סיכוי שהיינו מגיעים לתוצאות משמעותיות. מי שמבקש לעשות שינוי גדול כל כך בחייו ולבנות מגדלים, כדאי לו לחפור יסודות עמוקים שיתמכו במגדלים אלה. המשכנו לשמוע ולקרוא חומרים שעוסקים במעטפת המיינדסט והתחלנו להתמקד גם בלימוד אובססיבי של נדל"ן. איך משקיעים; עם מי משקיעים; איפה משקיעים; כמה משקיעים; ועוד המון שאלות שהיינו חייבים להבין כדי לצעוד במעלה הדרך.

גם כאן, הבנו מהר יחסית שהשקעות הנדל"ן שלנו לא תהיינה בארץ. עם כל אהבתינו לארץ הקודש, מגמות הנדל"ן בה ברורות כבר יותר מעשור - מחירים גבוהים, תשואות נמוכות ומיסוי גבוה. כלומר, אם נרצה למקסם את הכספים שלנו, נחפש להשקיע בנדל"ן מעבר לים.

עוד על כך בטור הבא

עמית והגר דרור

עמית והגר דרור | עמית והגר

עמית והגר דרור, הורים לחמישה ילדים, אחרי קריירות ארוכות במערכת הביטחון החליטו לשנות כיוון ולסלול את דרכם לעצמאות כלכלית. השניים פיתחו מודל השקעות שמבוסס כולו על הכנסות פסיביות. כיום הם מלווים יחידים וזוגות בדרך לרווחה כלכלית.

גילוי נאות: כל הפוסטים המובאים בבלוג זה מטרתם להעשיר את הידע של הקוראים, אך הם אינם יכולים להחליף ייעוץ פרטני המתחשב בצרכים הספציפיים של כל אדם ואדם. מוצע כי כל קורא ייוועץ באופן אישי עם אנשי מקצוע, בטרם יקבל החלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker