יודעים הכל על השקעות של אחרים אבל אתם עדיין מחוץ למשחק? הזמן שלכם אוזל

רבים צורכים תכנים על השקעות, אבל לא יוצאים לדרך ■ המצב שקול לחקלאי שזורע במשך שנים, אבל לא חוזר לקצור את היבול ■ אם דוחים יותר מדי את היישום - ייתכן שהמסע לא יתחיל לעולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
היציאה לדרך מאפשרת גם לעשות טעויות - ומהן ללמודקרדיט: Steven Senne/אי־פי
עמית והגר דרור

אנשים שקראו את סדרת המאמרים שלנו "סיפורים מהחיים", נהנו מהצצה, תחת שמות בדויים, לחיים של אנשים שבעבר היו במצב דומה לשלהם. במקרה אחד, בני זוג החליטו לנצל את הרווח שהם הכניסו במכירת הדירה לטובת שיעור בהשקעות לילדים; ובמקרה אחר, זוג היי-טקיסטים שחלמו להשקיע כבר שנים רבות הצליחו לעשות זאת בחסות הקורונה. במאמר נוסף, תיארנו את סיפורה של הרווקה שהצליחה לייצר הכנסה פסיבית ממשכורת של 11 אלף שקל בחודש.

ברבים התעוררה הזדהות עם הסיפורים והמקרים שתוארו, אך לחלקם היה חסר מעט פרקטיקה ויישום - שמאפיינים מאמרים רבים שכתבנו. החלטנו להקדיש את המאמר האחרון והמסכם בסדרה לאותם קוראים. אז מהם הדברים שלמדנו מהמסע של זוגות ואנשים שפגשנו?

להתגבר על המחסום שנעצר בצריכת תכנים בלבד. עם השנים הבנו ושמענו שמרבית האנשים שלא יוצאים לדרך, נעצרים בשלב הלימוד וצריכת התכנים. למרבה ההפתעה, אנשים לא נעצרים בגלל שההשקעות שלהם לא הניבו פירות. המצב שקול לחקלאי שזורע וזורע במשך שנים, אבל לא חוזר לשדה כדי לקצור את היבול. אם דוחים יותר מדי את היישום, ייתכן שהמסע לא יתחיל לעולם. היציאה לדרך מאפשרת גם לעשות טעויות - ומהן ללמוד.

כשמדובר במשפחה, שני בני הזוג צריכים להיות במצב תודעתי ותפישתי זהה ככל שניתןצילום: בלומברג

עדיף להתחיל בקטן מאשר לא להתחיל בכלל. גם אם הפחד משתק, הוא הרבה פחות משמעותי, בסכומי כסף קטנים. יתרה מכך, גם אם התחלנו עם הפקדה קטנה לקופת גמל או פוליסת חיסכון ופגשנו משבר בשווקים, זו דווקא הזדמנות. אם המשבר הגיע בתחילת הדרך, מרבית הכסף שלנו עדיין מחוץ למעגל ההשקעות - וכך נוכל להנות מהיתרונות של שוק מתאושש.

ללא סביבה תומכת, המסע יותר מאתגר. האנשים שיצאו לדרך ועשו שינוי בתפישה הכלכלית שלהם, כמעט תמיד נעזרו במעגל נוסף שתמך. לעתים קרובות, דווקא המעגלים הקרובים - משפחה וחברים - מתגלים כגורמים בולמים ולא ככאלה המסייעים מתוך ניסיון וידע. היעזרות ביועצים או באנשים שעשו מהלכים דומים היא קריטית להצלחת המהלך.

התפתחות אישית והשקעות צריכות להתרחש בשלבים. שינוי תודעה ותפישה הוא הדרגתי. והוא כולל יישום וצריכה של תכנים נוספים במקביל. חשוב להמשיך ללמוד ולהתפתח ללא הפסקה.

שינוי תודעתי תפישתי זוגי הוא מכפיל. כשמדובר במשפחה, שני בני הזוג צריכים להיות במצב תודעתי ותפישתי זהה ככל שניתן, אחרת המהלכים לא יתגבשו לכדי תוכנית פעולה.

הביטחון הכלכלי ושאיפה לעצמאות כלכלית מעצימים את הזוגיות. התגייסות למטרה משותפת שמכוונת לזמן הפנוי שלנו, היא תהליך זוגי משותף שמקרין ביטחון לכל הבית. הצלחה בהשקעות תפנה את שני בני הזוג להגשים את עצמם.

שינוי תפישה בין־דורי. הגשמת יעדים ומטרות עבור עצמכם לא רק תסייע לכם, אלא לחשובים לכם מכל - הילדים שלכם. אותנו איש לא לימד על כסף, לא לימדו כך גם את מרבית האנשים שפגשנו. אבל ברגע שתקטעו את המעגל הזה עבור עצמכם, יהיה שינוי גם עבור הילדים שלכם וכנראה שעבור הבנים והבנות שלהם. זה כמובן תלוי ברצון שלכם לשתף איתם את הידע, ואנחנו מאמינים שיהיה כזה. ככה השינוי הוא לדורי דורות.

יחידים, זוגות, משפחות, הגדירו יום אחד בשבוע שבו אתם יושבים בערב על התוכניות הכלכליות שלכם. העשירו את עצמכם בתכנים וידע, אבל התחילו ליישם, לפחות במנות קטנות.

עמית והגר דרור | עמית והגר

עמית והגר דרור, הורים לחמישה ילדים, אחרי קריירות ארוכות במערכת הביטחון החליטו לשנות כיוון ולסלול את דרכם לעצמאות כלכלית. השניים פיתחו מודל השקעות שמבוסס כולו על הכנסות פסיביות. כיום הם מלווים יחידים וזוגות בדרך לרווחה כלכלית.

גילוי נאות: כל הפוסטים המובאים בבלוג זה מטרתם להעשיר את הידע של הקוראים, אך הם אינם יכולים להחליף ייעוץ פרטני המתחשב בצרכים הספציפיים של כל אדם ואדם. מוצע כי כל קורא ייוועץ באופן אישי עם אנשי מקצוע, בטרם יקבל החלטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker