לדבר על חדשנות זה קל. אבל אנחנו גם יישמנו - כך עשינו זאת

לרוב, אנשים משנים את חייהם בצורה דרסטית בגלל אילוץ. מעטים נוטלים את ההגה לפני שהמציאות מאלצת אותם ליטול אותו. ברירת המחדל של החיים היא להגביר את העונג ולמזער את הכאב. אחלה ברירת מחדל, אבל תוצר הלוואי שלה הוא התבצרות בהרגלים ובאזורי הנוחות

עמית והגר דרור
עמית והגר דרור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרפים בטלפון ובמחשב
צילום: Madrolly / iStockphoto via Getty Images IL
עמית והגר דרור
עמית והגר דרור

במאמרים הקודמים כתבנו על מהי חדשנות, מדוע היא תכונה שחייבים לאמץ בימינו והבאנו שלל דוגמאות כלליות למקומות שבהם שניתן לאפשר לה לחלחל לחיינו - האישיים, הזוגיים, המשפחתיים, העסקיים. בטור הנוכחי ננסה לתאר מהלכים של חדשנות שאימצנו ולעתים נאלצנו להטמיע בחיינו כדי להביא את עצמנו למחוזות גבוהים יותר וטובים לנו יותר.

לחשב מסלול מחדש מבלי שטעינו במסלול הקודם: אנחנו יצאנו לפני יותר משבע שנים למהלך משנה חיים, בעקבות החלטה זוגית שנשענה על חזון ודמיון. לרוב, אנשים משנים את חייהם בצורה דרסטית בגלל אילוץ, טראומה, אסון, מחלה ועוד. מעטים נוטלים את ההגה לפני שהמציאות מאלצת אותם ליטול אותו. ברירת המחדל של החיים היא להגביר את העונג ולמזער את הכאב. אחלה ברירת מחדל, אבל תוצר הלוואי שלה, לרוב, הוא התבצרות בהרגלים ובאזורי הנוחות. התבצרות במבצר שבנינו סביבנו היא כדור שינה לחדשנות. אנחנו בחרנו לצאת ממבצר חמים של פרנסה וביטחון תעסוקתי למחוזות לא נודעים.

לא מוכרים ערך, אלא מחלקים אותו בחינם: לא פעם כתבנו על ההשוואה בין מכירת זמן (מה שרוב האנשים עושים) לבין מכירת ערך (מה שיותר מורכב לעשות). כתבנו שמכירת זמן בצורה של משכורת מייצרת תקרת זכוכית ליכולת ההשתכרות שלנו, ואילו מכירת ערך הופכת את ההשתכרות לבעלת פוטנציאל הכנסות גבוה מאוד. בדרך שעשינו כדי לזכות בחזרה בזמן שלנו, יצרנו מודל השקעות שהצלחנו לדייק שוב ושוב, והוא שהביא אותנו להגיע ליעדים הפיננסיים שלנו. המודל הזה והידע הרב שצברנו התגלו כבעלי ערך לאנשים רבים שביקשו ומבקשים לעשות מהלכים דומים לשלנו ונוצר ביקוש לערך זה.

הכי טבעי היה למכור את הערך במודל של פגישות ייעוץ "רגילות", כי ככה כולם עושים. אנחנו החלטנו דווקא לחלק את הערך שלנו בחינם, בניגוד לעצות מהרבה "מומחים" שהסבירו לנו שאנחנו יכולים להרוויח הרבה כסף ממכירת הערך שלנו. כך, אנחנו יוצרים סביבנו קהילה גדולה שנבנית על קבלת הערך והכרת תודה ללא תשלום וללא דמי מנוי. הקהילה הזאת מבינה שהבאנו למגרש רוח חדשנית ואנחנו זוכים ממנה לתמיכה ופרגון יוצאים מהכלל.

רוכבים על טכנולוגיה: דווקא חדשנות וטכנולוגיה זה המובן מאליו. אמרנו טכנולוגיה, ברור שבטכנולוגיה מסתתרת החדשנות ה"רגילה". אנחנו מבינים את זה והולכים ללמד את עצמנו טכנולוגיות שיעזרו לשני אנשים להגיע לקהלים הולכים וגדלים במינימום זמן ובמקסימום זמינות, אנחנו בחיפוש מתמיד אחרי הטכנולוגיות שיעזרו לנו. זה לא אומר שאנחנו צריכים להיות טכנולוגיים, לכתוב קוד או להיות מומחי הקצה בכל טכנולוגיה רלוונטית. זה כן אומר להיות סקרנים ולחפש טכנולוגיות, ויותר מזה - אנשים שהם מומחי התוכן של הטכנולוגיות האלה ולשכור את שירותיהם. בתוך סדר היום שלנו אנחנו מקצים זמן לקריאה, שמיעה, למידה של טכנולוגיות ואנשים שיוכלו לסייע לנו. כשמוצאים כאלה, פשוט שוכרים את שירותיהם ומטמיעים אותם בתוך המיזם שלנו. אנחנו נשארים הזוג בפרונט. מאחורי הקלעים יכולים לעבוד לא מעט טכנולוגים ייעודיים.

מחכים לכישלונות: אולי זה לא כל כך פופולרי להגיד את זה או לדבר על זה, אבל כישלונות בחיים בכלל ובכל דרך יזמית בפרט הם דבר מובנה בתהליך. להצליח זו תחושה עילאית. זה מחזק את שרירי הפנים (מרוב חיוכים), זה מחזק את שרירי האגו ולעתים זה מחזק גם את חשבון הבנק. כולם רוצים להצליח כל הזמן. אבל דווקא המעידות והכישלונות שמסיטים את קצב ההצלחה, הם אלה שגורמים לנו לבחון את עצמנו, את המודל שלנו, את השותפויות העסקיות שלנו ואת הערכים שלנו.

היזם שהוא גם הלקוח: אחד מהכללים שלנו הוא לבחון את ההשקעות הפוטנציאליות בכלים ובמתודות שפיתחנו, לאחר מכן, אם עברו את הבדיקות שלנו, אנחנו משקיעים בהם בעצמנו את הכספים שלנו, ורק בשלב האחרון, ובהמשך ישיר לסעיף הקודם, נוכל להציע לקהילה שלנו לבוא להתרשם ולשפוט את ההשקעה. כך, ככל שעובר הזמן אנחנו נמצאים בעוד ועוד השקעות כשמסביבנו גם משקיעים מקרב הקהילה שלנו. בצורה כזאת אנחנו מביעים אמון חוזר בחברות שאיתן אנחנו משקיעים, ובמקביל אנחנו נמצאים בהשקעות ביחד עם האנשים שבאו לקבל מאיתנו ערך.

ותודה לקורונה: אנחנו נהגנו להיפגש עם הקהילה שלנו בכנסים פרונטליים (זוכרים את זה?) כמעט מדי שבוע. בתחילת מארס 2020 עשינו את הכנס הפיזי האחרון שלנו. יותר מ-100 איש נדחקו לאולם הרצאות כשברקע, בטלוויזיה, ראש הממשלה מלמד את עם ישראל איך להתעטש למרפק. בדרך הביתה מהכנס היה ברור לשנינו שזה הכנס הפרונטלי האחרון. האם בזה נפסיק את הקשר עם הקהילה שלנו? ברור שלא. שלושה ימים לאחר מכן כבר העברנו את כל המערך לכנסים אינטרנטיים שהפכו את החיים של כולם להרבה יותר פשוטים. וכך, ברגע של חדשנות, העברנו את כל העסק שלנו מכנסים פרונטליים, יקרים, ארוכים ועם קיבולת קהל מוגבלת, לכנסים אינטרנטיים, זולים, נגישים וזמינים לקהל שלנו בכל שעות היממה.

אז חדשנות זה שם המשחק.

עמית והגר דרור

עמית והגר דרור | עמית והגר

עמית והגר דרור, הורים לחמישה ילדים, אחרי קריירות ארוכות במערכת הביטחון החליטו לשנות כיוון ולסלול את דרכם לעצמאות כלכלית. השניים פיתחו מודל השקעות שמבוסס כולו על הכנסות פסיביות. כיום הם מלווים יחידים וזוגות בדרך לרווחה כלכלית.

גילוי נאות: כל הפוסטים המובאים בבלוג זה מטרתם להעשיר את הידע של הקוראים, אך הם אינם יכולים להחליף ייעוץ פרטני המתחשב בצרכים הספציפיים של כל אדם ואדם. מוצע כי כל קורא ייוועץ באופן אישי עם אנשי מקצוע, בטרם יקבל החלטות.

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב