פודקאסט, קבוצת פייסבוק או בלוג - היוזמות שיעזרו לכם בעולם העבודה החדש

אילו בחירות אנחנו עושים בחיים שלנו? עד כמה אנחנו מודעים לבחירות ולמשמעויות שלהן? האם אנחנו יכולים לקחת אוויר רגע, לעצור ולחשוב על המרוץ שבו אנחנו חיים?

עמית והגר דרור
עמית והגר דרור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אשה משתמשת במחשב נייד
אשה משתמשת במחשב ניידצילום: Peter Muller / Cultura Creative
עמית והגר דרור
עמית והגר דרור

במאמר הקודם בסדרה הנוכחית, שעוסקת בשוק העבודה, הסברנו על החשיבות שבהשקעות והכנסות פסיביות בשיקולים וביכולת שלנו לקבל את החלטות ובחירות נכונות בקריירה. את המאמר הנוכחי נקדיש לנושא בחירות בחיים שיוכלו להוות את קרש הקפיצה הטוב ביותר למען ההתפתחות האישית.

אחת ההמלצות הראשונות שלנו היא השימוש במידע הדיגיטלי האינסופי שקיים ברשת למטרות לימוד והתפתחות אישית. האג'נדה שלנו מדברת על בניית מקורות להכנסות פסיביות משמעותיות, לא רק בגלל החשש ממחסור בכספים בעת פרישה, אלא גם כמענה לשינויים הבלתי צפויים בשוק העבודה.

בין אם אתם במרחק שני עשורים מגיל פרישה, או צעירים לאחר צבא, יהיה עליכם להתמודד עם שינויים מאוד משמעותיים כבר בעשור הקרוב בעולם העבודה ובטח שלאחריו. כפי שהסברנו באחד המאמרים הקודמים בסדרה, עולם הקביעות נסדק והולך והתחרות בין עובדים על מקומות העבודה הטובים רק עולה. לכן, יש כמה תחומים שכבר היום כדאי לחשוב היטב האם הם מתאימים כמסלול קריירה בתוככי המאה ה-21.

אילו מגמות התחזקו ולמה הן חשובות?

עבודה מרחוק: על פי חברת הייעוץ "מקינזי", בכל הנוגע לעבודה משרדית מול מחשב, נפח של 70% מהעבודה יכול להתבצע מרחוק ללא כל פגיעה בתפוקה. המספרים הללו מאפשרים עבודה של כ-3 ימים מהבית ויומיים מהמשרד. כך שתוכלו לחסוך זמן רב הכרוך ביציאה מהבית, נסיעה למשרד וחזרה הביתה. הזמן, היקר הזה, יחזור אליכם. תנצלו אותו לטובתכם.

העובד המנהל העצמי: בעבר, הלא רחוק, זכורים לנו ארגונים גדולים כקטנים, שבהם המנהלים היו מאוד דומיננטים בעשייה ובתהליכים ופעמים רבות השאירו מרחב צר של שיקול דעת לעובדים. כיום, כמעט בכל תחום התכונות המבוקשות ביותר מהעובד הן יכולת לימוד עצמית ויכולת ניהול עצמית. מופתעים מכך שאין כמעט מקום עבודה שלא אפשר עבודה מהבית? כל זה הוא בבואה של התהליך שהפך כמעט כל עובד למנהל של עצמו, כמובן תחת המנהלים מעליו. דעו לטפח את עצמכם כעובדים מנהלים, התכונה הזאת תסייע לכם בעתיד, בין אם תתקדמו למשרות ניהוליות ובין אם תצאו לדרך עצמאית.

כיצד להיערך בצורה נכונה לשינויים בשוק העבודה?

השקיעו זמן בהתפתחות אישית ומקצועית

אחרי שנים ארוכות שבהן עבדנו כשכירים והיינו שקועים 24/7 במשימות וצורכי הארגון, קל לנו להבין כיום, מקץ ארבע שנים כעצמאיים, שברירת המחדל בקשב של העובד השכיר מופנה רוב היממה לטובת צורכי המעסיק שלו. לא טריוויאלי שאדם יצליח לפנות לעצמו זמן, קשב ומחשבה לאפיק התפתחות אישית ולא רק במובן המקצועי, כדי להתקדם בקריירה.

התפתחות אישית מתחילה בתפישה ומחשבה. אפילו אם "רק" תצליחו להקיף את עצמכם בתכנים של אנשים מצליחנים מעולמות שונים, השאיפות והרצונות שלכם, גם החבויים, יתחילו לקבל רוח גבית. החשיפה לתכנים שאינם קשורים לשגרת היומיום התעסוקתית שלכם היא הכרחית בהתפתחות האישית שלכם.

הקימו לעצמכם נכס דיגיטלי שאותו תטפחו

קבוצת פייסבוק בתחום העניין שלכם, ערוץ יוטיוב, פרופיל אינסטגרם מעורר השראה, פודקאסט בתחום שמסקרן אתכם, אתר אינטרנט שישמש כבלוג עם פוטנציאל עסקי להפקת הכנסות ועוד רעיונות בעולם הדיגיטלי. היוזמות הללו לא בהכרח יבטיחו הכנסה עתידית, אבל הן תסלולנה את הדרך, לכל הפחות, להבנת עולם הנכסים הדיגיטליים והחשיבות הרבה שהוא תופס בכל עסק.

השקיעו במיתוג אישי עצמי

הנכס הדיגיטלי שתקימו יכול להיות גם השקעה בעצמכם בצורה של מיתוג עצמי. כיום הפלטפורמות ברשת הן אינסופיות ובתור מומחים בתחומכם, תוכלו לשתף ידע ותובנות ברשתות החברתיות ובשלל אמצעי המדיה. המיתוג שלכם והערך שתדעו ליצור יבשילו בתהליך אטי וממושך. אל תצפו לקיצורי דרך ולשינויי בזק בחיים. קחו את הטכנולוגיה והקישוריות (אינטרנט) כפלטפורמה מצוינת לספר את הסיפור שלכם ולפזר את הערך שלכם.

בניית קשרים ונטוורקינג

לצד ערך ומיתוג שלכם, כדאי שתשקיעו זמן ומשאבים בטיפוח הנטווריקיג שלכם. ריבוי קשרים מייצר ריבוי הזדמנויות. אנשים שאליהם תהיו קשורים, שידעו גם להיות ממליצים תומכים שלכם ושל הערך שבחרתם לחלק, יוכלו להוות את המקפצה האמיתית בקריירה שלכם. הקיפו את עצמכם באנשים שיכולים להוות עבורכם דוגמה והשראה, אנשים בעלי ניסיון בתחום שלכם, או בתחומים שאתם שואפים להתפתח אליהם.

בעולם עבודה מופרע קבלת ההחלטות והניהול האישי הם הכל

במאמר זה מסתיימים להם 5 מאמרים שדנו ועסקו בשוק העבודה, פחדים, מעבר ממעמד של שכיר לעצמאי. אם עולם העבודה, בעבר הלא רחוק, איפשר לנו להיכנס למקום עבודה בגיל 21, לאחר השחרור, ולצאת ממנו בגיל פרישה כמעט ללא חששות כלכליים ועם מנגנוני ביטחון סוציאליים, אז כל זה, לא רק שלא קיים יותר, אלא התהפך לחלוטין.

הניהול והשליטה העצמית, ההחלטות שתקבלו עבורכם, ישפיעו גם על המשפחות שלכם. מצד אחד ההזדמנויות כיום גדולות הרבה יותר, מהעבר השני נדרש מהעובד, או מהעצמאי, להיות אוטודידקט, תחרותי ומקצוען הרבה יותר מפעם. אף פעם לא מאוחר להתחיל להסתכל לעתיד בעיניים ולקחת עליו אחריות.

עמית והגר דרור

עמית והגר דרור | עמית והגר

עמית והגר דרור, הורים לחמישה ילדים, אחרי קריירות ארוכות במערכת הביטחון החליטו לשנות כיוון ולסלול את דרכם לעצמאות כלכלית. השניים פיתחו מודל השקעות שמבוסס כולו על הכנסות פסיביות. כיום הם מלווים יחידים וזוגות בדרך לרווחה כלכלית.

גילוי נאות: כל הפוסטים המובאים בבלוג זה מטרתם להעשיר את הידע של הקוראים, אך הם אינם יכולים להחליף ייעוץ פרטני המתחשב בצרכים הספציפיים של כל אדם ואדם. מוצע כי כל קורא ייוועץ באופן אישי עם אנשי מקצוע, בטרם יקבל החלטות.

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"