הלינקדאין שלי מפוצץ בהצעות. אם בא לי אני יכול לשפר את השכר פי שניים ביום אחד

מה הסיבה העיקרית למרמור של אנשים מבוגרים, לאן לנסוע אחרי שמפטרים אותך ואיפה לשבת במשרד כדי לא להתחרפן מהרעש ■ הטוקבקים הנבחרים של השבוע באתר TheMarker

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"השכר שלי עלה ב-70% בחודשיים האחרונים"
"השכר שלי עלה ב-70% בחודשיים האחרונים"צילום: 13_Phunkod / Shutterstock.com

תגובות לכתבה: הפיטורים בהיי־טק הם הגול העצמי של היסטריית הגיוסים והצמיחה המהירה

>>מפונקים כאלה

״הוא נוטל אחריות על ההתרחבות המהירה מדי של החברה, מציע תמיכה במי שנפגע - פיצויים, עזרה בקבלת אשרה, הוצאות בריאות וייעוץ קריירה. אפילו הפיטורים בהיי-טק סבבה. בקיצוצים בחברה שלי אמרו לי יאללה ביי, אל תגיע מחר.

>> קיטאי

זה רק מחזק את הטענה שהבועה של השנים האחרונות לא הייתה בת קיימא, ולפיכך אין שום משבר בהיי-טק, הוא פשוט חוזר לגודלו הטבעי והיציב. המשבר היה בשנים האחרונות בזבוז טאלנט וכסף על חברות אוויר, תודה לאל שהתקופה החשוכה הזו הסתיימה.

>> עידו43
אולי די עם הפייק? הלינקדאין שלי מפוצץ בהצעות כמו שבחיים לא היה, אם בא לי אני יכול לשפר את השכר פי שניים ביום אחד!! אין משבר, יש פיטורים מינוריים כמו שתמיד היו.

תגובות לכתבה: מי ינצח במאבק על החזרת העבודה למשרד - העובדים, או המעסיקים?

>> מהנדסת תוכנה
מעניין שאף אחד לא מדבר על האופן ספייס בהקשר של עבודה מהבית, וחבל שמנכ״ל סימילרווב לא מנסה בעצמו לשבת שם ולכתוב קוד בלי להתחרפן מהרעש. פעם מתכנתים היו יושבים בחדרים לפי צוותים - סידור מושלם שאיפשר שקט כשצריך עם תקשורת רלוונטית. בשביל לקשקש היה את המטבח. האופן ספייס מתאים לעסקני היי-טק, והם גם שמחים להגיע למשרד.

>> תגובה לתגובה
הלה
אתמול הייתי במשרד במקרה. "אפשר להפסיק את המוזיקה ברקע?", שאלתי את טלי משיווק. "לא, זה מפריע לנו השקט". אז לקחתי את עצמי לפינה הכי מרוחקת, והתחלתי לעבוד. הרעש של שיחות שפוגעות בריכוז בהחלט פוגע במוטיבציה לחזור למשרד. כן, זה אופן ספייס - מי שמכיר עבודה של הנדסת תוכנה יודע כמה התגובה שלך היא בחזקת "המלצת מערכת!"

תגובה לכתבה: מוביט משיקה מודל חדש: תשלום תמורת שימוש באפליקציה ללא פרסומות

>>כל הכבוד. אשלם בשמחה!
נמאס לי לקבל זבל בחינם. כל הטוב החינמי הזה בטלפונים ממומן מזה שמוכרים אותי למפרסמים. במקום שהתוכנה תעבוד בשבילי, אני עובד בשבילה. פרסומת פה ועוד פרסומת שם, ובוא תירשם לניוזלטר, ופתאום גוגל יודעים על כל מילה שיצאה לי מהפה בהיסח הדעת. תנו לי לשלם 6 שקלים בחודש ושהטלפון המחורבן יפסיק לנהל לי את החיים.

"צריך להיות הוגנים ולומר שיש דרגות שונות של פתיחות בחברה הזאת"צילום: אייל טואג

תגובות לכתבה: התוכנית שמכשירה נשים לעבודה באפל ואנבידיה ישירות מהסמינרים החרדיים

>> מישקפופר
כשאשתי סיפרה שמפלים נשים לעומת גברים, הגבתי כך: יקירתי, המעסיקים אוהבים עובדים זולים, אף אחד לא ייקח גבר כדי לשלם לו יותר בכוונה. אני גם רואה זאת במגדלי עסקים בבני ברק. מאות חרדיות יוצאות בצעד נמרץ לעבוד בהם.

>> איפשהו
אצלנו בחברה החרדיות סגורות בחדר משלהן ולא באות במגע עם אף אחד. לא כולן, צריך להיות הוגנים ולומר שיש דרגות שונות של פתיחות בחברה הזאת, ואחת מהן עובדת רגיל עם כולם (אולי היא סתם דתייה, קשה לי להבדיל), אבל 90% מהן. די הזוי אבל זה המצב :)

תגובה לכתבה: באותו בניין, על דירה דומה - משפחה אחת משלמת 1,200 שקל יותר בחודש

>> יהושע
אני משכיר את דירתי קרוב לעשור לאותם דיירים. למעט שתי העלאות קטנות, לא העליתי את שכר הדירה וברור לי לגמרי שהוא נמוך מהממוצע באזור. הדירה במצב מצוין (הדיירים קיבלו אותה ישר מהקבלן) אנו דואגים לתחזקה באופן שוטף (ואף לשדרגה מעת לעת). כמי שחי בחו"ל אני לא מבין את התרבות של משכירי הדירות בארץ. אני לא מרגיש פראייר, אלא כמי שזכה בדיירים נהדרים שהפכו להיות כמו משפחה עבורי. יש כאן אינטרס משותף - הם מעוניינים להישאר ואני מעוניין שיישארו וישמרו על הדירה היטב. ומבחינת שכר הדירה - טוב לי בחלקי ואיני מבין את עליות המחירים הבלתי הגיוניות האלה (ולא מרגיש נוח לבקש סכומים כאלה).

"הסיבה העיקרית למרמור של אנשים מבוגרים היא נישואים"צילום: מורי חן

תגובות לכתבה: "זה מתפשט כמו רעל והורס צוותים שלמים": מה עושים עם העובדים הממורמרים?

>> יטרם
לפני 30 שנה היה מנהל חברה ועוזר מנכ"ל מנהל הנדסה. מאז התפתחו תפקידי קשקוש בלבוש מגייסים, מנהלי כ"א ועוד כל מיני תפקידים, שסידרו לנשים בארגון לקחו כל מיני מאבחנות פסיכוטכניות בגרוש, והפכו אותן לחשובות - והמערכות הסתבכו והסתבכו.

עבדתי בארגון גדול לפני 30 שנה. הייתי דופק על הדלת של המנכ"ל ונכנס לשיחה. היום לקחו מנכ"ל ומינו לו 20 אנשים שאתה צריך לדבר איתם כדי לקבוע שיחה. ומה יוצא? מרמור. כי בדרך יש מלא דיסאינפורמציה. המעסיק הישראלי לא רוצה עובד אלא עבד. תעבוד ואל תתלונן כי חרב הפיטורין תרד על ראשך ואז.. הגיעה הברכה שנקראת קורונה. העובד הישראלי למד להכיר בחשיבותו ובמעמדו וב"אל תאיים עלי בפיטורים כי אני אמצא עבודה נוחה וטובה יותר", ולכן היום מגייסי כוח אדם מחפשים מי מועמד לפיטורים אצל השכן, ולוקחים אותו לעבודה. בקיצור, העובד נהיה חזק סוף סוף.

>> מוצטפא שמטרלינג
הסיבה העיקרית למרמור של אנשים מבוגרים היא נישואים. היות ומדובר במסגרת שמנוגדת לטבע האנושי, הן של גברים והן של נשים, מרבית האנשים הנשואים חיים בסבל פסיכולוגי מתמיד ולכן אין להם משקל מאזן כנגד כעסים במקום העבודה. בנוסף, נישואים מובילים לרוב להורות, וההורות מטילה על הנשאים עול כלכלי ומתח נפשי שהופך את כל מגדל הקלפים הרעוע לחלוטין. הטרגדיה היא שבמקום להזהיר את הציבור מפני הזוגיות, כדי שאנשים באמת יסכימו לחיות אך ורק עם מי שמתאים להם בצורה יוצאת דופן, לא רק שהחברה מעודדת אנשים להיות בזוגיות, אלא שאם כבר מישהו הצליח להתגרש ולצאת מזה בשלום מבחינה נפשית וכלכלית, כולם עומדים בתור כדי לשדך לו מישהו או מישהי חדשים!!!

>> תגובה לתגובה
נעה222
חרטוט נאה כתבת פה שמעיד בעיקר עליך, אבל לא הייתה ולא תהיה לי קולגה ממורמרת כמו הבחורה בת ה-22, רווקה ועוד גרה עם ההורים, שכל בוקר רק הגיעה למשרד וכבר נאנחה וסיפרה לכולנו באריכות כמה היא עייפה ומסכנה, ולא סיימה את נאום המסכנות עד סוף יום העבודה.

"נסענו לשלושה שבועות ליפן. חזרתי בן אדם אחר. רגועה, נינוחה"צילום: בלומברג

תגובות לכתבה: "בהתחלה הרגשתי הכי טיפש בחדר. היום אני לא מפסיק לקבל הצעות עבודה"

>> שושן
פיטרו אותי. אחרי 19 שנים. במשך שעה הייתי המומה. שבוע קודם קיבלתי 10,000 שקל בונוס הצטיינות. אחרי שעה צילצלתי לבת שלי שהייתה בדרך למזרח. נסעתי ליפן השארתי אותם להכין תקציב לבד. הודעתי שכל שיחה איתי מרחוק אני אקזז את יום החופשה. גם לי מגיע שקט. נסענו לשלושה שבועות ליפן. חזרתי בן אדם אחר. רגועה, נינוחה, לא אכפת היה לי אם שילמו על חומרי הגלם או לא. המכונות עמדו כי לא שיחררו חלקי חילוף בזמן. המשכתי הלאה. עשו לי טובה גדולה.

>> שועל קרבות ותיק
אני בתחום יותר מ-20 שנה, מקבל הצעות ברמה של חמש בשעה. אם אחפור לעומק אז אולי אתאים רק ל-1% מהם (מה לעשות שרוב המשרות מיועדות לשיבוט בצורה זו או אחרת של מי שאייש אותן לאחרונה). אז מה יאמר מי שאינו מפתח? תכלס, היי-טק זה פיתוח תוכנה ואני ממש לא מזלזל ב-DevOps או תמיכה.

תגובה לכתבה: פרופ' ליאו ליידרמן: "לא נתפלא אם עליית מחירי הדירות תימשך גם ב–2023, אם כי בקצב מהיר פחות"

>> תכלס
פירסמתי מודעת מכירת דירה יד שנייה בחרוזים רמת גן. תוך שבוע וחצי נמכרה. הראשון שראה - לקח, והיה מספיק חכם לסגור במהירות האפשרית. הורדתי לו כמה אלפי שקלים מתוך רצון לחסוך את טיילת המבקרים והערכה לאדם שמבין את השוק ויודע איך להשיג מה הוא רוצה. שאפו!

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?