יאיר נתניהו על המפגינים: "אני מראה את החייזרים האלה לאבא שלי, זה מצחיק אותו"

המשעממים החדשים | יאיר נתניהו בראיון לרדיו גלי ישראל: "זה מבדר אותו (את רה"מ נתניהו), זה אפילו נותן לו קצת כוח"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר נתניהו
יאיר נתניהו, ב-2018. "נראה שלא היה מקום להתערב בשיקול דעתו של בית משפט השלום במתן פסק הדין", כתבו השופטיםצילום: מוטי מילרוד
TheMarker

"אבא שלי אדם חזק. הוא רואה את המראות כולנו רואים, את החייזרים האלה בהפגנות, זה מצחיק אותו, זה כמו בידור", כך אמר היום יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, בראיון לתחנת הרדיו גלי ישראל. "אני מראה לו לפעמים קטעים נבחרים מההפגנות, אני משתדל לא דברים גסים מדי מההפגנות, זה מבדר אותו, זה אפילו נותן לו קצת כוח".

דבריו של יאיר נתניהו בראיון פורסמו גם בטוויטר של גלי ישראל אך לאחר זמן קצר, הציוץ הוסר מהרשת.

בהמשך, פירסם יאיר נתניהו "הבהרה" לדבריו: "כשדיברתי על "חייזרים" ב״הפגנות״ השמאל בירושלים, התכוונתי לאלה שמתחפשים לחייזרים ועב״מים, אלה שמתפשטים, אלה שמתחפשים לאיברי מין, אלה שמניפים שלטים עם גסויות, אלה ששמים סיר ספגטי על הראש או אלה שמתחפשים לספיידרמן. יש יותר מדי כאלה וזה מצחיק. כל היתר בכלל לא מצחיק - ההסתה".

אתמול הורה בית משפט השלום בירושלים לבנו של ראש הממשלה להסיר ציוץ בטוויטר שבו קרא להגיע לבתיהם של כמה ממובילי המחאה נגד בנימין נתניהו, לצד פרטיהם האישיים. השופטת הורתה לו גם "להימנע מהטרדת המבקשים בכל צורה ודרך" למשך חצי שנה. נתניהו זומן ביום שישי לדיון בעקבות בקשה שהגישו הפעילים, חברי הוועד המנהל של עמותת "חוזה חדש", למתן צו למניעת הטרדה מאיימת, אך התבשר הבוקר כי הוא קיבל פטור מהגעה לדיון.

"יאיר נתניהו הפיץ את פרטינו וקרא לכנופיות שלו לעשות בנו שפטים", אמר בדיון עו"ד גונן בן יצחק, אחד העותרים נגד נתניהו. הוא הוסיף כי הוא מקבל איומים על חייו ועל חיי משפחתו בעקבות פרסומיו של נתניהו. "יש פה ניסיון לשלוח כנופיות אלימות שכבר הלכו והכו מפגינים, וחלקם נמצאים מחוץ לבית המשפט וקוראים קריאות גנאי", אמר.

סגנית נשיאת בית משפט השלום בירושלים, דורית פיינשטיין, קבעה כי פרסום כתובותיהם של השלושה מהווה הטרדה מאיימת. "הפרסום נשוא בקשה זו בהחלט עשוי לפגוע בשלוות חייהם ופרטיותם של המבקשים", קבעה השופטת פיינשטיין. "המשיב היה אדיש לאפשרות זו, שעה שראה כי חלק מהעוקבים אחריו בטוויטר קוראים למעשים אלימים ולא גינה זאת בתגובה לעוקבים, לא הסיר את הציוץ כשגילה שהוא מעורר תגובות מדאיגות", היא הוסיפה, "לא די בכך שבא כוחו יטען בדיון כי המשיב מתנגד לכל אלימות, אך לא יידע להסביר מדוע המשיב לא הסיר את הציוץ מיד כשראה את התגובות הקשות".

עוד הוסיפה השופטת כי ספק אם דין הפגנה מול בתי מארגני הפגנות כדין הפגנות מול בתי אנשי ציבור. "ספק אם מעורבותם של המבקשים בהפגנות מול בית ראש הממשלה הופכת אותם לאנשי ציבור... המשיב קרא להפגין אל מול ביתם הפרטי של המבקשים ולא מול דעותיהם בהפגנות המתנהלות בסמוך למעון ראש הממשלה. פרסום פרטי ת"ז וכתובת, אף אם אלו בני השגה ללא מאמץ מיוחד, יחד עם נוסח הדברים כפי שפרסם אותם נתניהו, יוצרים כולם יחדיו את ההטרדה המאיימת...

"לנוכח העובדה שהמשיב לא סיפק הדברים בדיון לכוונתו בציוץ, לא גער בעוקבים שקראו לאלימות ולא הסיר את הציוץ על אף השיח האלים שהוא עורר, הרי שקיים חשש כי המשיב יחזור ויטריד את המבקשים ויפגע הן בפרטיותם והן בשלוות רוחם".

נתניהו הגיב בסדרת ציוצים בטוויטר, ובין היתר כתב: "בעיקרון השופטת אמרה שעלי להסיר את הציוץ (וכך עשיתי). מדובר בציוץ שבו העליתי צילום מסך מתוך רשם העמותות שגלוי לכל בחיפוש בגוגל. היא התעלמה לחלוטין מכל החומרים שעו"ד יוסי כהן הגיש לה על הקריאות שלהם לרצח כלפיי, ולא נראה היה שזה מעניין אותה כלל".

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד