שמים ריקים הם הזדמנות עסקית: התעשייה האווירית מקימה מגרש חניה ענק למטוסים

התעשייה האווירית וחברת איירפארק יקימו מתקן לאומי לחניית מטוסים בסמוך לשדה התעופה עובדה שבנגב ■ המתקן, שישתרע על 2,600 דונם, יוכל לאחסן 500 מטוסים - וצפוי להיות הגדול בעולם בתחום

חגי עמית
חגי עמית
שדה התעופה עובדה
שדה התעופה עובדהצילום: ג'קי פומס
חגי עמית
חגי עמית

בימים שבהם נמלי התעופה ברחבי העולם שוממים כמעט לגמרי, ואלפי מטוסים שהתרגלו לטוס 24 שעות ביממה עומדים מושבתים - התעשייה האווירית וחברת איירפארק מקבוצת איי.אי.אס הציבורית הודיעו היום (ד') כי יקימו מתקן לאומי לחניית מטוסים, בסמוך לשדה התעופה עובדה שבנגב.

המתקן אמור לפעול גם בימי שגרה, אך התזמון של המהלך אינו מקרי. יוסי מלמד, סמנכ"ל התעשייה האווירית ומנהל חטיבת תעופה, אמר כי "זה עסק שמתוכנן לטווח ארוך. הוא לא נבנה רק לתקופת הקורונה, אבל המשבר מדגיש את הצורך בו. השאלה איפה נפגוש את משבר הקורונה תלויה בכמה נהיה זריזים בהקמת התשתית, ותוך כמה זמן העולם יחזרו לקדמותו. אני בספק אם שוק התעופה יחזור לקדמותו עד סוף השנה.

"עד שלא יהיה חיסון מוכח או תרופה מוכחת לנגיף אנשים יימנעו מטיסות אינטנסיביות. צריך גם לזכור שמה שהתרחש קודם לכן בתחום היה עולם מטורף - וייקח זמן לחזור לכך. גם לפני האירוע היו קווים רווחיים וכאלו שהוחזקו רק כדי לשמר את הקו בחיים. התפיסה של עסקי התעופה תשתנה. חלק מהמטוסים ייצאו משירות, וחברות תעופה יצטרכו להחליט באילו קווים יש להן כדאיות כלכלית".

לפי מזכר ההבנות שנחתם בין החברות להקמה והפעלה של המתקן, הוא יהיה בעל קיבולת של 500 מטוסים, רחבי גוף וצרי גוף במקביל. המשמעות של קיבולת זו היא שיהיה זה אחד המתקנים הגדולים בעולם בתחום, שישתרע על שטח של כ-2,600 דונם.

לפי מלמד, טווח השירותים שיוצעו לחברות התעופה במתקן יהיה רחב וכל חברה תוכל להחליט אם היא מעוניינת רק להחנות את המטוס, לקבל שירותי שימור או שירותים מלאים הכוללם תחזוקה של המטוס. במקביל, החניון צפוי לשמש גם להסבת מטוסים ולאחסנת מטוסים המיועדים לפירוק לצורך סחר במנועים, חלפים ואביזרים אחרים.

"כל תחום חניית המטוסים, הפירוק למטרות סחר באביזרים ומנועים הוא פעיל מאוד בעולם. האחסון פה הוא בטמפרטורות נוחות. החניון קרוב מאוד לתעשייה האווירית העוסקת בשיפוץ מנועים. המהלך יאפשר לנו להיכנס לתחום הסחר במנועים ואביזרים באופן משמעותי", אמר מלמד.

בהתחשב בעלות ההטסה של המטוסים לעובדה, השירותים אמורים להינתן לטווחי זמן ארוכים של כמה חודשים. בשלב ראשון, לקוחות החברה יקבלו שירותים תחת רישיון מכון הבדק של חטיבת תעופה של התעשייה האווירית. בחברה מקווים בהמשך להקים במקום מכון עצמאי לבדק מטוסים.

טרם המשבר חלשה התעשייה האווירית על כ-60% מתחזוקת המטוסים שנעשתה בשדה התעופה בן גוריון. בחברה שואפים לכך שהמיזם החדש ייצר תעסוקה לעובדים מהדרום.

יאיר ביטון, משנה למנכ"ל וסמנכ"ל השקעות בקבוצת איי.אי.אס החזקות: "אנו רואים בשיתוף הפעולה עם התעשייה האווירית הבעת אמון בחברת איירפארק ובמיזם הלאומי. התעשייה האווירית הפכה עם השנים להיות מובילה ברמה עולמית בתחומים הנרחבים של תחזוקת כלי טיס, ועתידה להיות עוגן מקצועי משמעותי למיזם שיקום.

"לאור משבר הקורונה העולמי, שתי החברות יחדיו מזהות היטב הזדמנות יוצאת דופן לשים את מדינת ישראל על מפת התעופה העולמית, ולהקים פרויקט לאומי ואסטרטגי שישמש מנוע צמיחה מרכזי לאורך שנים רבות, יפתח מקומות תעסוקה חדשים ואיכותיים באזור עדיפות לאומית, ויהווה קטר כלכלי שיוביל את תחום התעופה האזרחית בישראל כולו קדימה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן