נהגי מוניות: "אם לא היו בחירות - ביבי היה ממשיך לא לספור אותנו ממטר"

יו"ר ארגון נהגי המוניות: "מקווים שראש הממשלה והשרים לא יקשו את לבם ויהיו קשובים לטענות הצודקות שלנו" ■ נהגים אחרים: "ביבי חושב על עצמו ולא עלינו. הוא מבין שנהגי המוניות זה 4-3 מנדטים שהוא צריך כמו חמצן לנשימה"

אסנת ניר
אסנת ניר
מוניות בנתב"ג. אילוסטרציה, אין קשר לנאמר בכתבה
מוניות בנתב"ג. אילוסטרציה, אין קשר לנאמר בכתבהצילום: עופר וקנין
אסנת ניר
אסנת ניר

מחאת נהגי המוניות אמנם הוקפאה לעת עתה בעקבות התערבות ראש הממשלה, בנימין נתניהו - אבל נהגי המוניות נותרו חלוקים לגבי צעדי ההמשך וכוונתו האמיתית של נתניהו להביא לשינוי. אתמול (א') הכריז נתניהו כי יזמן "דיון דחוף" בהשתתפות שרי האוצר והתחבורה. המטרה: לדון ברפורמה שנכנסה לתוקף ביום שישי. נתניהו דאג לציין דרך סביבתו כי "גם אם אהיה סבור כי יש להקפיא אותה, לשנותה או לבטלה, אהיה זקוק להסכמת הגורמים המשפטיים של המשרדים".

יו"ר ארגון נהגי המוניות, יהודה בר-אור, כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "אנו מקווים שראש הממשלה והשרים לא יקשו את לבם ויהיו קשובים לטענות הצודקות שלנו. אנו מבקשים שמחר לא יימשכו פעולות המחאה".

ואולם נהגי מוניות אחרים נשמעים מסויגים. "אי-אפשר כרגע לבטל את הרפורמה בלי ועדת המחירים ואישורים של הגורמים המשפטיים - למרות כל העזרה המאולצת שביבי נותן", כתב נהג מונית. "ביבי חושב על עצמו ולא עלינו. הוא מבין כי נהגי המוניות זה 4-3 מנדטים שהוא צריך כמו חמצן לנשימה". "אם לא היו בחירות עכשיו - הוא היה ממשיך לא לספור אותנו ממטר"ף, נכתב על ידי נהג אחר. "אנחנו לא נסכים לשום הקפאה אלא לביטול ההחלטה. הקפאה פירושה שיכניסו לנו אחרי הבחירות", כתב נהג נוסף.

סמוטריץ': "קללות ואיומים"

ארגון נהגי המוניות הצטרף למחאות לפני שבוע וחצי, לאחר שלא התנגד לרפורמה בעבר ואף תמך בה בהזדמנויות שונות. הארגון מייצג את בעלי הרישיון למונית, שעשויים דווקא להרוויח מהרפורמה, בגלל עליית ערך הרישיון שלהם. עם זאת, מנהיגי הארגון לא יכלו עוד להתעלם מהמחאות, וייתכן כי חשש מהתחזקותם של המתנגדים לרפורמה בארגון.

בימים האחרונים מקיימים נהגי המוניות מחאות בלתי רשמיות ושיבושים, שבאו לידי ביטוי, בין השאר, בנתב"ג. המחאות הופנו גם כלפי שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', שהגיב בחשבון הטוויטר: "קומץ נהגי מוניות צעקו וקיללו עכשיו מול הבית שלי. זה המשך למאות הודעות ואיומים מכוערים שאני מקבל בימים האחרונים. מכבד את זכותכם הדמוקרטית למחות, אבל לא תזיזו אותי מעמדתי בקללות ואיומים... הרפורמה יצרה תעריפים פשוטים, שקופים, והגונים, שיאפשרו לנהגי המוניות להתפרנס בכבוד, אבל לא יעשקו את הציבור כל עוד השוק לא פתוח לתחרות והמחירים".

רפורמת תעריפי המוניות כוללת מעבר לשלושה תעריפים, במקום השניים הנהוגים כיום, ושינוי של שיטת התמחור. המחירים הממוצעים לנסיעות בין-עירוניות יירדו ב-6.5%, מ-114.5 שקל ל-106.9 שקל, והנסיעות העירוניות יתייקרו בממוצע ב-13%, מ-40.3 שקל ל-45.5 שקל. החלק השני של התוכנית עוסק בהטמעת מונים חכמים, שיאפשרו את הוזלת הנסיעה למי שמוכנים לנסוע יחד. הוא נדחה בפעם השנייה, בשל היעדר מוכנות טכנולוגית ליישומו: עלות המונה היא 3,500 שקל, והאחריות להתקנתו מוטלת על הנהגים.

הצהרות משרדי האוצר והתחבורה היו כי תעריפי הנסיעות הבין-עירוניות יעלו בכ-6.6%, אך מחירי הנסיעות העירוניות יקפצו ב-13%. הנהגים המוחים מלינים כי בניגוד למה שהובטח להם, התוספת לנסיעות העירוניות אינה עולה על 6%. יש נהגים הטוענים כי השינוי הוביל לירידה של כ-30% במחירי הנסיעות הבין-עירוניות ובירידה של 20% במחירי הנסיעות העירוניות אחרי 22:00.

מדוע גט ויאנגו אינן חלק מהמחאות?

גט אינה מעסיקה של נהגים, אלא מתקשרת עמם כפרילאנסרים. רוב נהגיה משלמים סכום חודשי קבוע על פעילות דרך הפלטפורמה של גט, ולכן זו אינה מושפעת מגובה התשלום לנהגים. לפיכך, נוח לה על פניו לא להיות חלק מהמחאות. זו אינה נמצאת בפרונט של המחאות, אך ממידע שהגיע לידי דה מרקר, גט פנתה למשרד התחבורה בעניין המחירים כדי לצמצם את הורדתם בעבר. אי מעורבותה של יאנגו נותרה לא ברורה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"