הרגולטוריות מתייצבות לצד סלינגר

הממונה על ההגבלים: "שום אינטרס של קבוצה אינו מצדיק הסטת הדיון מפסים ענייניים לפסים אישיים" ■ הנגידה והמפקחת על הבנקים: "אין לעבור לסדר היום למול הכפשות אישיות כלפי רגולטורים שעושים את עבודתם במקצועיות" ■ יו"ר רשות ניירות ערך: "מקווה שתגיע התנצלות"

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרנית פלוג, מיכל הלפרין וחדוה בר
קרנית פלוג, מיכל הלפרין וחדוה ברצילום: רון קדמי, אייל טואג, בלומברג
TheMarker

הרגולטורים מצטרפים לאמירות המגנות את דבריו של יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, כנגד ראש רשות שוק ההון. הנגידה, הממונה על ההגבלים, יו"ר רשות ניירות ערך והמפקחת על הבנקים שלחו הערב (ג') את תגובותיהן לאמירות של נוה אתמול (ב') בכנס לשכת סוכני הביטוח באילת כי ראש הרשות, דורית סלינגר היא "המפקחת הכי גרועה בעולם" וכי היא "היא נוהגת בכוחניות ואגרסיביות".

מטעם הממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, נמסר: "הממונה על ההגבלים העסקיים מצטרפת לשאט הנפש כלפי סגנון הדברים שהושמעו כלפי דורית סלינגר בתפקידה כראש רשות שוק ההון. שום אינטרס של קבוצה אינו מצדיק הסטת הדיון מפסים ענייניים לפסים אישיים".

גם נגידת בנק ישראל, קרנית פלוג, והמפקחת על הבנקים, חדוה בר, פירסמו הודעה שלפיה הן "מגנות בחריפות את הביקורת הלא-ראויה שהושמעה כלפי ראש רשות שוק ההון דורית סלינגר בכנס סוכני הביטוח. בשיח הציבורי בישראל יש מקום לביקורת ולחילוקי דעות. עם זאת אין לעבור לסדר היום למול הכפשות אישיות כלפי רגולטורים שעושים את עבודתם במקצועיות וטובת הציבור הרחב הינה העקרון היחיד שעומד לנגד עיניהם".

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה

יו"ר רשות ניירות ערך ענת גואטה מסרה: "אני מגנה את המתקפה החריפה על ראש שוק ההון והביטוח דורית סלינגר- אסור שוויכוח מקצועי ענייני יהפוך למתקפות לגופו ולגופה של אדם. סלינגר מייצגת נאמנה את השקפת עולמה המקצועית ועושה זאת ביושרה. גם במגזר הפרטי צריך לשמור על כללי השיח שכולם מדברים עליהם בהקשר של נבחרי ציבור. אני מקווה שתגיע התנצלות והדברים לא יישנו".

מלבד הרגולטוריות, שר האוצר משה כחלון צייץ בטוויטר כי "סלינגר היא שומרת סף אמיצה.. מוטב כי הדברים לא היו נאמרים", וסלינגר עצמה הגיבה הערב כי "איני יכולה שלא להתייחס לשיח האלים, המתלהם והלא תרבותי של נוה, ובתמיכת ליאור רוזנפלד מלשכת סוכני הביטוח. זוהי חציית קו אדום, שאינה מכבדת עובד ציבור, המנסה לפגוע בי אישית וברשות שוק ההון והביטוח".

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?