סטלה הנדלר: עלייתה ונפילתה

בזק עוברת תהליך היטהרות הדרגתי בחודשים האחרונים. עכשיו זה תורה של סטלה הנדלר, שבשלב מסוים הנאמנות שלה כלפי שאול אלוביץ' גברה על חובתה לפעול לטובת בזק ויתר בעלי המניות שלה - כולל הציבור

אמיתי זיו
אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, בהארכת המעצר
מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, בהארכת המעצרצילום: מוטי מילרוד
אמיתי זיו
אמיתי זיו

מערכת היחסים העסקית של שאול אלוביץ' וסטלה הנדלר חגגה עשור לא מזמן. הנדלר היתה מנכ"לית קווי זהב מ–2002, ועברה לעבוד אצל אלוביץ' כשפישמן מכר לו את החברה והוא מיזג אותה לתוך חברת סמייל שבבעלותו. כולם ציפו שאלוביץ' יבא מנכ"ל "משלו", אך הנדלר נשארה בתפקידה ובין השניים נוצרו יחסי אמון נדירים. ב–2009, כשאלוביץ' רכש את בזק, הוא עשה זא באמצעות 012 סמייל (במבנה אחזקות פירמידלי), והנדלר היא שחתמה על עסקת הענק.

כחלק מעסקת בזק, אלוביץ' חויב למכור את 012 סמייל. הוא מכר את החברה ליוסי מימן, וב–2011 הנדלר עברה להיות יו"ר דירקטוריון HOT — המתחרה העיקרית של בזק — אך החזיקה בתפקיד זה פחות משנתיים. אחרי שאבי גבאי עזב את כורסת מנכ"ל בזק, אלוביץ' החזיר את "בת טיפוחיו" לתפקיד מנכ"לית בזק, חברת התקשורת הגדולה בישראל, תפקיד שבו היא מחזיקה מאז 2013.

תמלילי הוועדה ה"בלתי־תלויה" שהוקמה בבזק כדי לבחון את עסקת הרכישה של yes מראים כיצד, בניגוד לכל היגיון לכאורה, הנדלר דחפה להעלות את שווי העסקה — הסכום שבזק תשלם על מניות yes — במקום לנסות לשלם פחות. "זה השווי היבש של עסקת yes, אבל אין פה ראייה רחבה לגבי איפה קבוצת בזק תהיה אם העסקה לא תתממש", העירה הנדלר לוועדה. היא גם מצוטטת כמי שנקבה בשווי של 1.5 מיליארד שקל לעסקה.

כעת, עם צירוף המשטרה לחקירה בבזק, החשדות חמורים יותר. על פי פרוטוקול הארכת המעצר של הנדלר, היא חשודה בביצוע עבירות על פי חוקי ניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מנהלים ועובדים בתאגיד, שיבוש הליכי משפט, מתן שוחד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. מנגנון השוחד המדובר הוא סיקור אוהד באתר וואלה שבבעלות בזק, תמורת רגולציה מקלה לחברה. לפי הראיות שבידי המשטרה, הנדלר חשודה בכך שהיתה שותפה בלחץ על וואלה לשנות כותרות לטובתו של נתניהו.

לאור החשדות נגדה, הארכת מעצרה והיעדרותה הממושכת מהחברה — לא פלא שדירקטוריון בזק שוקל להשעות זמנית את הנדלר ולמנות לה ממלא מקום. זהו הדבר הנכון לעשות. בזק עוברת תהליך היטהרות הדרגתי בחודשים האחרונים: היו"ר אלוביץ' הוחלף בממלא המקום דוד גרנות; מזכירת החברה לינור יוכלמן הוזזה לתפקיד זוטר יותר; הדירקטורים ששם משפחתם אלוביץ' הודיעו על כוונתם להתפטר מהחברה, וכעת זה רק עניין של זמן עד שהם יעזבו אותה רשמית; עכשיו זה תורה של הנדלר.

הנדלר כרכה את כל הקריירה המקצועית שלה בזו של אלוביץ', אך נראה כי בנקודה מסוימת הנאמנות כלפיו גברה על חובתה לפעול לטובת בזק ויתר בעלי המניות שלה — כולל הציבור. הנדלר ואלוביץ' נופלים יחד כעת: היא נעצרה באותו בוקר, מעצרה הוארך במקביל, ובקרוב היא תאבד את כיסאה, בדיוק כמו שאלוביץ' עתיד לאבד את אחזקתו בבזק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא