נתניהו? אלוביץ'? לעיתונות הישראלית יש בוס אחר - שאתו לא מתעסקים

בסוף השבוע נחשפו פרטי פרשה לא מוכרת שבמרכזה ניסיון של אילן ישועה ושאול אלוביץ' להשפיע על הקו המערכתי של עיתונים נוספים מעבר לוואלה, לטובת משפחת נתניהו ■ האינטרסים של האיש החזק בענף טירפדו את המהלך

איתן אבריאל
איתן אבריאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נוני מוזס יוצא מחקירה
נוני מוזס יוצא מחקירהצילום: עופר וקנין
איתן אבריאל
איתן אבריאל

שי ניב, כיום עורך "דבר ראשון" ולשעבר עיתונאי ב"גלובס", פירסם בסוף השבוע כמה ציוצים המגוללים פרשה לא מוכרת שמערבת את אילן ישועה, את "גלובס", וגם את ארנון (נוני) מוזס.

לפי ניב, "לפני שנה וחצי נרקמה עסקה לשיתוף פעולה עמוק בין וואלה ל'גלובס', שבמסגרתו היה אמור לצאת עיתון יומי מודפס בשם 'וואלה ניוז', בצמוד לעיתון הוורוד ("גלובס", א"א). אילן ישועה, לצד אלוביץ', היה האדריכל... הטרפוד הגיע מאחד, נוני מוזס".

ניב ממשיך: "בינואר 2016 שורה ארוכה של כותבים ועורכים פוטרו בעקבות סגירת המוסף היומי 'גלובס הערב', יחד עם אחת נוספת: לילך ויסמן, הכתבת הפוליטית שהיתה לסדין אדום אצל בנימין נתניהו ובעיקר שרה נתניהו". ניב מפרט בציוץ נוסף: "כן, 'וואלה ניוז' המודפס אמור היה להחליף את 'גלובס הערב', ועל הדרך להיות נוח יותר בגזרה הפוליטית עבור משפחת המלוכה או עבור משפחת אלוביץ', שפתאום מכונה על ידי ישועה החזק והדומיננטי 'משפחת פשע'".

שאול אלוביץ' בהארכת מעצרו, השבועצילום: מוטי מילרוד

זו עדות מרתקת מצד ניב. היא מספרת כיצד ישועה פעל יחד עם שאול אלוביץ' בניסיון להשפיע על הקו המערכתי של עיתונים נוספים מעבר לוואלה, לטובת משפחת נתניהו. והיא גם מבהירה שבסופו של דבר, האיש החזק באמת בעולם התקשורת והפוליטיקה הוא לא שני אלה, אלא דווקא מוזס, שבדרך זו או אחרת, שלא פורטה בציוצים של ניב, טירפד את העסקה.

יש עוד סיפורים שאינם מוכרים לרבים וקשורים לוואלה ומוזס. ב–2007, לפני שהאתר יד2 נמכר לוואלה, התנהל משא ומתן על מכירתו החלקית לנענע 10, אז בשליטה משותפת של ערוץ 10 ונוחי דנקנר, ששלט בחברת התקשורת נטוויז'ן. אלא שחודש לאחר מסירת ההודעה על העסקה, נודע שהיא לא תצא לפועל.

מה קרה? שון תל, אז בעל השליטה באתר הלוחות, מסר כי "נענע 10 דרשו את השליטה מוקדם ממה שסוכם במזכר הכוונות, (ולכן) החלטנו להפסיק את המשא ומתן". עם זאת, גורמים בשוק סיפרו שסיבה מרכזית לפיצוץ העסקה היתה התנגדותו של מוזס, שקבוצת ידיעות אחרונות שלו מפעילה אתר לוחות מתחרה בשם ווין־ווין.

שני הסיפורים מבהירים שבעיתונות הישראלית, מוזס הוא הבוס האמיתי, האיש שאתו לא מתעסקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"