בזק הפסיקה לשלם ליועץ שקיבל ממנה 1.2 מיליון דולר — ופגשה אותו בבוררות

שירותיו של אלי קמיר נשכרו תמורת תשלום חודשי גבוה במיוחד, הקרוב לשכרה של מנכ"לית בזק. בקיץ האחרון נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים בחקירה בחברה ל-30 יום

שוקי שדה
אמיתי זיו
אלי קמיר
אלי קמירצילום: שוקי שדה
שוקי שדה
אמיתי זיו

אחד מסימני השאלה בתיק 4000 נוגע לשכירת שירותיו של יועץ התקשורת אלי קמיר על ידי בזק תמורת שכר גבוה במיוחד. קמיר הוא אחד החשודים בפרשת בזק שנחקרה בשנה החולפת. עם זאת, בימים האחרונים הוא לא היה חלק ממצעד החשודים שהובאו להארכת מעצרם.

החל בינואר 2015 שכרה בזק את קמיר כיועץ מיוחד בשכר חריג מאוד של 40 אלף דולר בחודש. סכום זה גדול פי כמה וכמה מהתשלום הקבוע (ריטיינר) בגין שירותים דומים בשוק — ולשם השוואה, קרוב לשכרה של מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר. בסך הכל, במשך כל תקופת החוזה שלו עם בזק, קיבל קמיר מבזק סכום המוערך ב–1.2 מיליון דולר לפחות.

החוזה עם קמיר, לדברי מקורות הבקיאים בנושא, כלל גם ייעוץ לחברות הבנות של קבוצת בזק. מלבד פגישות בודדות עם המנכ"לית הנדלר, קמיר העניק ייעוץ בעיקר לבעל השליטה בקבוצה, שאול אלוביץ'.

באמצע יולי 2017, סמוך לפתיחת השלב הגלוי בחקירה של רשות ניירות ערך בפרשת הבזק, הרשות הטילה הגבלה על עבודתו של קמיר בחברה: על קמיר נאסר ליצור קשר בכל דרך או להיפגש עם המעורבים בפרשה במשך 30 יום. ואולם מקורביו של קמיר טוענים כי לא היה מוגבל בעבודתו בשל החקירה. עם החשודים בפרשה נמנים אלוביץ', הנדלר, מנכ"ל משרד התקשורת המורחק, שלמה פילבר, מנכ"ל yes, רון אילון, ואחרים.

נושא העסקתו של קמיר הובא לבדיקה בבזק כשאלוביץ' עזב את כיסא היו"ר, בעקבות החקירה, והוחלף בדוד גרנות. גרנות החליט להפסיק את ההתקשרות החריגה עם קמיר במועד סיום החוזה — סוף 2017. לפי מקורות הבקיאים בנושא, הוא גם ניסה להשיב רטרואקטיבית חלק משכרו של קמיר, על התקופה שבהם שירותיו לא ניתנו בשל היותו בחקירה.

בשל המחלוקת על ההחזרה הרטרואקטיבית, התקיימו בשבועות האחרונים הליכי גישור ובוררות אצל עו"ד רם כספי לגבי כמה חודשים בסוף תקופת החוזה עמו. ככל הנראה, בזק תשלם לקמיר עבור חלק מהחודשים השנויים במחלוקת. לפני כשבועיים ניתן פסק הבוררות, אך שני הצדדים, בזק וקמיר, סירבו להתייחס לתוצאות. עם זאת, ידוע כי בזק עוד לא העבירה לקמיר את התשלום עבור חודשים אלה. קמיר סירב להתייחס לפניית TheMarker בעניין.

ייצג חברות ממשלתיות וגופים ציבוריים

קמיר הוא הבעלים של משרד לייעוץ אסטרטגי יחד עם ישראל בכר, איש סקרים המזוהה עם הליכוד, ומי שבעבר היה יועץ הסקרים של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. קמיר מייעץ, בין היתר, לנובל אנרג'י, לבנק דיסקונט (שהוא אחד מנותני האשראי של בזק) ולאיש העסקים לן בלוונטיק. בשנים האחרונות ייצג קמיר לא מעט חברות ממשלתיות וגופים ציבוריים — כגון נתיבי ישראל, מקורות, החברה להגנות ים המלח, דואר ישראל, קק"ל והמטרונית בחיפה — והעניק שירותי ייעוץ תקשורת גם למשרדי הביטחון והתרבות.

קמיר, עיתונאי לשעבר, עבר עד 2002 ב"מעריב" ככתב ספורט, כתב משפט, שליח בלונדון ובשנותיו האחרונות בעיתון — ככתב מדיני. לאחר מכן היה יועץ תקשורת של שאול מופז בתפקידיו כשר הביטחון והתחבורה. קמיר נחשב מקורב במשך השנים לשרים משה יעלון ואביגדור ליברמן, ומצוי בקשר ידידות עם ח"כ איציק שמולי.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"