החוק לרישוי עסקים בעלי חשיבות לאומית הוצא מחוק ההסדרים

על פי הצעת החוק, הממשלה רשאית להחליט כי עסק שיש בפעילותו חשיבות לאומית, יוכל לקבל רישיון עסק מצוות מנכ"לים של משרדי הממשלה, ולא מהרשות המקומית ■ בעקבות הפיצול ח"כים שמצביעים בעד חוק ההסדרים יוכלו להצביע נגד חוק זה

צבי זרחיה
צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יואב קיש
יואב קישצילום: עופר וקנין
צבי זרחיה
צבי זרחיה

ועדת הפנים החליטה היום (א') להוציא סעיף רישוי עסקים מהצעת חוק ההסדרים ולהצביע עליו כחוק נפרד, מה שיאפשר גם לח"כים שמחויבים להצביע בעד חוק ההסדרים ולהתנגד לחוק זה במליאה. החלטה זו התקבלה היום ביוזמת היו"ר, ח"כ יואב קיש (ליכוד), פה אחד, על ידי 8 מחברי הוועדה.

על פי הצעת החוק, הממשלה רשאית להחליט כי עסק שיש בפעילותו חשיבות לאומית, יוכל לקבל רישיון עסק, שלא כמקובל היום, על ידי הרשות המקומית, אלא באמצעות מנגנון אחר: בדיקת צוות מנכ"לי משרדי ממשלה (משרד רוה"מ, משרד הפנים ומשרד האוצר), שייקרא "הצוות המייעץ", שימליץ כי אכן מדובר בעסק בעל חשיבות לאומית, והעברת ההמלצה לממשלה, שתקבל את ההכרעה הסופית.

לאחר שהממשלה תחליט שמדובר בעסק בעל חשיבות לאומית, משרד הפנים יעניק לה רישיון עסק, לאחר שיבדוק מול הגופים המאשרים שהעסק עומד בכל הדרישות, כגון היתר בניה כחוק ועל פי התב"ע (תוכנית בניין עיר) תנאי המשרד להגנת הסביבה ומשרד הבריאות, דרישות רשות הכבאות, וכו'. הרישיון לא יינתן, אלא אם ניתנה לראש הרשות המקומית הזדמנות להביע עמדתו.

ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) אמרה כי: "מן הראוי לקיים דיון יותר מעמיק. החוק משנה את יחס המפעלים כלפי הרשות המקומית, וזה רק חלק מהנימוקים.אני תומכת בפיצול החוק מחוק ההסדרים, אבל מבקשת דיון נוסף".

קיש הסביר כי: "הוועדה דנה בנושא ביום א' 4 שעות ושמעה את הנימוקים לכל ההסתייגויות. לא יהיה דיון נוסף. מטרת הפיצול לאפשר גמישות לח"כים שיוכלו להצביע בסוגיה זו לפי צו מצפונם, ולא כמקשה אחת בתוך חוק ההסדרים. ההסתייגות היחידה שאני מקבל, והיא תוכנס לנוסח החוק עליו נצביע היא הרחבת הצוות המייעץ. על פי בקשת הממשלה יו"ר הצוות הוא מנכ"ל רוה"מ, וחברים בו מנכ"ל האוצר ומנכ"ל משרד הפנים. נוסיף להם שני חברים – מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ומנכ"ל משרד הכלכלה. הממשלה לא קיבלה את כל רצונה. נביא את החוק להצבעה בוועדה ביום ד'"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"