פעילי ליכוד ואנשי עסקים: את מי לקח השר איוב קרא לנסיעה רשמית לאתיופיה

תחקיר גל"צ: שר התקשורת קרא דאג להפגיש את המצטרפים עם שרים מקומיים ובהם שר החוץ, שר החקלאות ונציב ההשקעות של אתיופיה. השר קרא: אנשי העסקים שנלוו לנסיעה עשו זאת בתיאום עם השגרירה הישראלית באתיופיה

TheMarker Online
איוב קרא
איוב קראצילום: עופר וקנין
TheMarker Online

שר התקשורת איוב קרא צירף פעילי ליכוד ואנשי עסקים לנסיעה רשמית לאתיופיה - כך פורסם היום בגל"צ. הטיסה היתה באפריל האחרון, בעת שהשר קרא כיהן כשר בלי תיק.

על פי התחקיר השר קרא צרף חמישה אנשים נוספים לנסיעה ללא קבלת האישורים הנדרשים מהגורמים הרלוונטים במשרדו. בין המצטרפים: חברו אשר ביטון, ושותפו העסקי של ביטון הלל לוי, מתווכי קרקעות בין היתר באתיופיה; אבי קורקוס, חבר מרכז ליכוד מנהריה; משה אינדיג, פעיל ליכוד מירושלים ומקורב לשר; ודודי מייזל, סגן נשיא איחוד הצלה. קרא מעולם לא קיבל אישור מהגורמים המקצועיים הרלוונטים לצרף את אנשי העסקים לנסיעה.

>> למי באמת דואג השר קרא

באתיופיה, הצטרף למשלחת גם איש עסקים בשם זאב שיף, לו עסקים מקומיים. שיף הוא בעלה של ראשת הלשכה הנוכחית של השר קרא, שירלי. על פי התחקיר קרא דאג להפגיש את המצטרפים עם שרים מקומיים ובהם שר החוץ, שר החקלאות ונציב ההשקעות של אתיופיה. בכל הפגישות – היה נוכח גם הוא.

בין ימי הביקור, התרחקו קרא וחבריו (רק אלה שעוסקים בנדל"ן) מאדיס אבבה הבירה ויצאו ל"טיול" בצפון המדינה במחוז בהר דר. באזור זה – אחד המחוזות האטרקטיביים ביותר להשקעה בקרקע - לא נקבעו לקרא פגישות רשמיות.

על פי עדויות שפורסמו הבוקר בתוכנית "בוקר טוב ישראל עם אפי טריגר", המקורבים ניסו להשתמש בקשרים שיצרו שם לאחר שובם, כדי לתווך רכישת קרקעות באתיופיה למשקיעים ישראלים.

השר קרא מסר בתגובה: "אנשי העסקים שנלוו לנסיעה עשו זאת בתיאום עם השגרירה הישראלית באתיופיה, וזו נדוניה חשובה והכרחית במדינות מתפתחות באפריקה. הם שילמו ממיטב כספם וזמנם. צירוף אנשי עסקים הוא בסיס לכל ביקור אישיות רמת דרג באפריקה".

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה