"אנחנו מאוד מצטערים, הטיסה שלך בוטלה": כך קיבלתי 2,000 יורו מאיזיג'ט

אני עוקף את כולם ושואל את העובד בדלפק הצ'ק־אין אם הוא יודע משהו על הטיסה. "אנחנו רק חברת שירותי הקרקע שאיזיג'ט שוכרת, אין לנו קשר אתם", הוא עונה ומפנה אותי למנהלת המשמרת. אבל היא רק כותבת לי על פתק את מספר הקול־סנטר של איזיג'ט - בהונג קונג

רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
איור של ליאו אטלמן
צילום: ליאו אטלמן
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן

גם אני בודק את הסלולרי מיד כשהשעון שלו מצלצל בבוקר. מיילים, ווטסאפים, פושים, טוויטר, מה לא. אבל הבוקר הזה של סוף אוגוסט היה שונה. שני הורים ושלושה ילדים בדרך לעשרה ימים בהולנד. המזוודות מחכות בסלון, המונית לבן־גוריון הוזמנה לעשר וחצי, הכל סגור מראש, רכב שכור, כפר נופש לצדו של אגם נחמד ולסיום בית מלון קטן באמסטרדם. למי יש כוח לעדכוני חדשות ועבודה בסלולרי.

אבל מייל מטעםאיזיג'ט, חברת התעופה שממנה קנינו את כרטיסי הטיסה, אי־אפשר לא לפתוח, אפילו שכבר שבועות אני מקבל מהם מכתבי שיווק ומכירות לא רלוונטיים. "לקראת הטיסה אנחנו מציעים לך להוריד את האפליקציה שלנו. הקלק כאן ותוכל לעקוב אחרי התהליך ולדעת מה קורה".

שיהיה. תוך כדי הקפה וסידורי הבוקר הרגילים אני מתקין את האפליקציה. "כדי להתעדכן, אנא הכנס שם ומספר טיסה", הם מבקשים.

נחמד, זה עובד, מיד אגלה אם הטיסה יוצאת בזמן, אני חושב לעצמי.

כמה אופטימי הייתי באותה שנייה כשחשבתי על איחור. מיד לאחר שאני מסיים לעדכן את הפרטים קופצת על המסך הודעה באדום: "אנחנו מצטערים מאוד, הטיסה שלך בוטלה".

מה בוטלה?? אתם רציניים? איך אפשר לבטל טיסה ככה? ואיך נטוס? ולמה מודיעים ברגע האחרון?

הרבה שאלות, ואין תשובות. אין אפילו את מי לשאול. סתם הודעה וזהו. מבט על טבלת הטיסות באתר של רשות שדות התעופה מחסל את שאריות התקווה: Cancelled.

מה עושים עכשיו? קודם כל לא תזיק קצת הכאה עצמית: אולי בעצם אני לא בסדר? למה הייתי צריך לקנות כרטיסים באינטרנט? מה רע בסוכן נסיעות עם סלולרי שיכול לענות ולמצוא פתרון כשיש בעיה? אבל עכשיו מה? נראה לי שעדיף להשאיר את השיימינג העצמי לאחר כך ולהיות קצת יותר מעשי. אני נכנס לאתר של איזיג'ט, אבל אין בו שום סיוע. אין טלפון להתקשר אליו וגם לא הסבר. מה כן? שאלה מנומסת: "האם תרצה לבטל את הטיסה שלך בחזרה, ללא עלות?"

לא, זה לא מה שמטריד אותי כרגע בשיא הבלגן. הטיסה חזרה יכולה לחכות. מה שמעניין אותי הוא מה נעשה עם החופשה שלקחנו מהעבודה, ועם בתי המלון שכבר שילמנו עליהם והרכב? ואיך יגיבו הילדים כשאספר להם שבמקום טיול חלומות הם יקבלו צימר של הרגע האחרון בגליל, וזה עוד במקרה הטוב?

דבר ראשון ננסה לחפש טיסה חלופית, אני חושב לעצמי. טלפון לארקיע מסתיים באכזבה. אמנם יש להם טיסה לאמסטרדם, אבל רק בעוד שלושה ימים. באל על יש שני מקומות בביזנס, למחר. 1,000 דולר כרטיס. שני סוכני נסיעות שמצאתי ב–144 אומרים שאין להם מה להציע לנו כרגע. "סוף אוגוסט חביבי, הכל מלא", אומר אחד. "תתקשר אחרי הצהריים, אולי יתפנה משהו", מסיים השני. אני מבטל את המונית ועולה על הרכב לשדה התעופה. נראה אם יש מישהו שאפשר לדבר אתו, אני אומר לעצמי.

מטוסי חברת איזיג'טצילום: בלומברג

בטרמינל 1, שבו פועלת איזיג'ט, הכל נראה רגיל. יש אפילו תור של נוסעי החברה לברלין. על אמסטרדם אין מלה, אבל אם החברה פועלת והכל בסדר, אולי גם הטיסה שלנו תצא בסופו של דבר? אני מנסה לחפש אחד שיודע, אבל אין. אני עוקף את כולם ושואל את העובד בדלפק הצ'ק־אין אם הוא יודע משהו על הטיסה לאמסטרדם. הוא לא יודע כלום. "היו כאן שניים לחוצים ששאלו לגבי זה, אבל אנחנו רק חברת שירותי הקרקע שאיזיג'ט שוכרת, אין לנו קשר אתם", הוא אומר ומפנה אותי למנהלת המשמרת. אולי היא תוכל לעזור. אבל היא רק כותבת לי על פתק את מספר הטלפון של הקול־סנטר בהונג קונג.

בהונג קונג?! טוב, נתקשר לשם, מה כבר יכול להיות. "כן, אני באמת רואה שהטיסה שלך בוטלה", מנסה הטלפנית מהונג קונג להרגיע, אחרי דקות ארוכות של חוסר הבנה הדדי. "אנסה לחפש לך טיסה חלופית", היא אומרת, ואני נדלק. זה כל מה שהיה צריך? להתקשר להונג קונג ולסדר עניינים?

"לא, בעצם לא", היא אומרת. "אני רואה שאין טיסה פנויה מתל אביב בטווח של ארבעה ימים מהיום, אני מתנצלת".

אני מסיים את השיחה עם הסינית, שוב במצב רוח ירוד, מתניע את הרכב ויוצא לטרמינל 3. עולה לקומה השלישית ותופס את סוכנת הנסיעות הראשונה שאני רואה. "אני מחפש חמישה כרטיסים לאמסטרדם, הכי מהר שאפשר", אני אומר לה, אבל גם לה אין מה להציע.

"רגע", היא אומרת, "למחר בבוקר יש לי עוד כמה מקומות בטיסה של אייר ברלין לקלן". אני פותח מפה בגוגל ומגלה שזה בסך הכל שלוש שעות נסיעה. יש גם רכבת. כרטיס האשראי נשלף, חמישה כרטיסים כפול 500 דולר — ויש לנו טיסה.

בדרך הביתה אני עושה את מאזן ההפסד הזמני. יממה של טיול כולל מלון מבוזבז, 1,300 שקל קנס על ביטול הרכב השכור, 100 יורו קנס על מעבר של הרכב השכור החדש ממדינה למדינה וחמישה כרטיסי טיסה מיותרים. איחור של 20 שעות, הרבה ביורוקרטיה וקצת עצבים ודפיקות לב. אבל לא אסון, והעיקר שאפשר להתקשר הביתה ולהגיד לילדים שטסים מחר בבוקר. לקראת הערב מתבררת גם הסיבה לביטול הטיסה — ידיעה בבלומברג מספרת על שביתה לילית של טייסי החברה ההולנדים ועל ביטול 14 טיסות בעקבותיה. לא רק באל על שובתים.

ארבעה ימים לתוך הטיול, בתור לאחד המתקנים שבפארק השעשועים אפטלינג, מרוב שעמום אני פותח את הסלולרי. כמה משמח לגלות שסוף־סוף מישהו באיזיג'ט מתייחס אלינו. במייל מהם יש התנצלות "מקרב לב" וגם הבטחה לפיצוי. "בתוך 28 יום, בהתאם לכללי הרגולציה האירופית שאנחנו פועלים לפיה, יישלח אליך צ'ק, 400 יורו לכרטיס מבוטל", הם כותבים. באמת אחרי חודש נחת בתיבת הדואר שלנו צ'ק בסך 2,000 יורו, בהמשך לזיכוי שהתקבל אוטומטית בוויזה מביטול כרטיסי הטיסה הלא מנוצלים.

לקראת סיום הטיול נתקלנו באטימות של עוד חברה גדולה: כשהחזרתי את המכונית השכורה למשרדי חברת הרץ באמסטרדם, דרשה ממני הפקידה לשלם עוד 220 יורו על ביטוח. הראיתי לה שכבר שילמתי הכל בישראל, אבל זה לא עזר. אין עם מי לדבר — היא המשיכה לתקתק במחשב.

"הרגע גביתי את הסכום מכרטיס האשראי שאת מספרו השארת בגרמניה כששכרת את הרכב, אני כבר לא יכולה לבצע החזר", אומרת ההולנדית הזעופה. "אבל אדפיס לך את החשבונית, תתקשר לקול־סנטר שלנו בלונדון".

עוד פעם קול־סנטר! שוב אין עם מי לדבר. אבל גם כאן הדברים הסתדרו: כשחזרנו לישראל התקשרתי למשרדי הרץ בתל אביב. האחראית על שירות הלקוחות רשמה הכל והבטיחה לחזור. אחרי כמה שבועות היא שלחה מייל וביקשה את מספר חשבון הבנק שלי כדי להעביר את ההחזר.

לא קל לדבר עם חברות ענק ולפעמים זה מעצבן, בעיקר כשמזמינים באינטרנט ויש תחושה של חוסר אונים. אבל לא כדאי להתייאש. שתי החברות שעמן היו לי בעיות פיצו אותי בסופו של דבר.

מי לא התנהג יפה? כמובן, הגופים הפיננסיים הישראליים. בנק מזרחי טפחות גבה שלוש (!) עמלות שונות ולא הגיוניות על צ'ק ההחזר מאיזיג'ט, פלוס שער המרה נמוך לשקלים, וגם לא השתדל לסייע בהסברים. העיקר שבפרסומות שלהם הם מדברים על טיפול של בנקאי אישי. גם ללאומי קארד, שגבתה עמלות מוגזמות על ההוצאות בחו"ל, מגיעה נזיפה חמורה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"