מחיר בדיקת הקורונה לנוסעים לחו"ל יוגבל ל-297 שקל

מחירי הבדיקות הפרטיות בבתי החולים נעים כיום בין 260 שקל ליותר מ–1,000 שקל ■ עלות בדיקה מהירה בנתב"ג: 135 שקל

הדר קנה
הדר קנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה עוברת בדיקת קורונה
אשה עוברת בדיקת קורונהצילום: RUPAK DE CHOWDHURI/רויטר

משרד הבריאות הודיע היום (שני) כי נוסעים לחו"ל הנדרשים להציג בדיקת קורונה בארץ היעד, יוכלו להיבדק - עד 72 שעות טרום הטיסה - בבתי החולים ברחבי הארץ ובעלות שלא תעלה על 297 שקל לבדיקה. הנוסעים יציגו כרטיס טיסה ודרכון בתוקף בהגיעם לבדיקה, ויקבלו את תוצאות הבדיקה בשפה האנגלית. 

כזכור, לפני כשבועיים פורסם ב–TheMarker כי במערכת הבריאות שוקלים להגביל את המחיר המקסימלי שניתן יהיה לגבות בבתי החולים לכ-300 שקל. 

עד תחילת ספטמבר, בדיקות הקורונה הנדרשות כדי להיכנס למדינות בחו"ל ניתנו חינם דרך קופות החולים. החל מתחילת ספטמבר נקבע כי הבדיקות ייעשו בתשלום דרך בתי החולים הממשלתיים והפרטיים. 

וירוס קורונה נתב"ג
נחיתה בנתב"ג בימי קורונה. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: מוטי מילרוד

כיום, מחירי בדיקות הקורונה הפרטיות שנעשות בבתי החולים השונים, נעים בין 260 שקל ליותר מ–1,000 שקל — מחיר שנקבע לפי מיקום הבדיקה (בית חולים, מתחם דרייב־אין שמצריך שינוע לבית החולים וכו'); המהירות שבה ניתן לקבל את התוצאה וגורמים נוספים. את הבדיקה הזולה ביותר הציע בית החולים אסף הרופא, שדרש 260 שקל עבור בדיקה עם תוצאות בתוך 24 שעות. בבית החולים איכילוב, העלות הייתה 560 שקל לבדיקה עם תוצאות בתוך 24 שעות. בבית החולים שיבא, הבדיקה הפרטית עלתה 600 שקל. 

 לפני כשבוע הוכרז כי הזוכה להפעלת מערך בדיקות PCR בנמל התעופה בן-גוריון ובמתקני רשות שדות התעופה היא חברת אומגה המכון להוראה מודרנית בשיתוף בית החולים רמב"ם.

אומגה התחייבה להקים את מערך הבדיקות והמעבדה לפענוח נגיף קורונה בתוך 45 יום (כלומר עד אוקטובר). השירות יינתן לטסים לחו"ל ולנכנסים לישראל בנמל התעופה בן-גוריון בעלות של 44.88 שקל לבדיקה רגילה, המאפשרת לקבל את תוצאות הבדיקה עד 14 שעות מרגע הדגימה - ואילו בדיקה מהירה עד ארבע שעות תעלה 134.64 שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker