הדר קנה
הדר קנה

נציג משרד הביטחון, אלון יפרח, אמר היום (שני) בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת, כי שר הביטחון, בני גנץ, הנחה לבחון חלופות נוספות בדרום, לשדה התעופה המשלים לנתב"ג. 

בתחילת החודש המליצה שרת התחבורה, מירי רגב, על הקמת שדה תעופה בנגב. יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב מרגי,  שיזם את הדיון, הזכיר כי יש שתי חלופות מרכזיות, האחת ברמת דוד, שלטענתו, "סופגת התנגדות מכל הצדדים", לעומת חלופת נבטים, שלטענתו, "זוכה לתמיכה כמעט גורפת, למעט מערכת הביטחון". מרגי טען כי "חלופת נבטים היא טובה יותר וזולה יותר".

המאבק סביב הקמת שדה התעופה הבינלאומי הבא של ישראל נמשך כבר שנים, כשהיעדים המוצעים הם נבטים או בסיס רמת דוד שבצפון. במשרד הביטחון תמכו בהקמת השדה ברמת דוד באופן ברור, הן במסגרת הדיונים במועצה הארצית לתכנון ולבנייה לאורך השנים, והן בהתייחסויות פרטניות שהועברו לגורמים המוסמכים השונים.

לדברי מערכת הביטחון, "ככל שהדברים אמורים בהקשר הביטחוני – אין היתכנות לחיים בצוותא של שדה משלים לנתב"ג במרחב בסיס נבטים, והדבר יפגע קשות בתפקוד חיל האוויר בשגרה ובחירום".

עמק יזרעאל
עמק יזרעאל, התושבים מתנגדים לשדה תעופה ליד הביתצילום: חגי אהרון / ג'יני

חלופת הקמת השדה בנבטים, זוכה לתמיכה נרחבת של תושבים וראשי רשויות בנגב, שלטענתם תביא יותר מ-20 אלף משרות חדשות לנגב, מיליארדי שקלים לכלכלה בדרום ותיירים מכל העולם.

מנהל רשות התעופה האזרחית, יואל פלדשו, אמר בדיון כי החלטת הממשלה מ-2014, היתה להקים שדה משלים לנתב"ג, והמיקום המועדף הוא רמת דוד. ההחלטה הורתה לשר התחבורה לבצע בדיקת היתכנות ולהתחשב בצורכי מערכת הביטחון. הוא אף ציין כי ועדה של מנהל התכנון, בראשות אילנה שפרן, בדקה 21 יעדים אפשריים וקבעה כי שתי חלופות יועברו להמשך בחינה – רמת דוד ונבטים שמקודמים במקביל.

נמל תעופה רמון
נמל תעופה רמון, לא אופציהצילום: אייל טואג

סמנכ"ל תעופה בחברת נתיבי ישראל, יעקב יופה, אמר כי על החברה הוטל לקדם שתי תכניות במקביל וכרגע החברה נמצאת בשלב בחינת החלופות אותן תציג למועצה הארצית לתכנון ובנייה. עם זאת, הוא ציין כי בשל הגבלות התעופה, בנבטים לא מתאפשר חיים בצוותא עם המערכת הצבאית.

"אם אתם כל כך משוכנעים בכך למה בכלל התחלתם לבחון שתי חלופות", שאל היו"ר מרגי. יופה השיב: "אנחנו זרוע ביצועית, נתנו לנו משימה ועשינו אותה. אפשר לבנות בנבטים שדה אזרחי, בתנאי שהשדה הצבאי יזוז ממקומו". היו"ר מרגי אמר בתגובה: "תצטרכו לעבוד קשה כדי לשכנע אותנו שלא ננעלתם על חלופת רמת דוד".

מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה, אמר כי שרת התחבורה שקלה שיקולים נוספים, כקובעת מדיניות, והנחתה שלאור המעבר של אוכלוסיות לדרום ראוי שגם השדה המשלים יוקם בדרום. הוא הוסיף כי השרה אמרה כי אם ניתן להקים את השדה המשלים בנבטים אז מה טוב, אך אם יש בעיה בנבטים יש למצוא מקום אחר בדרום שהוא לא שדה רמון.

נציג משרד הביטחון, אלון יפרח, אמר כי גם חברת נתיבי ישראל טוענת לקושי בחלופת נבטים. עם זאת, הוא הוסיף כי שר הביטחון הנחה את נציגי המערכת הרלוונטיים לבחון חלופות נוספות בדרום, על אף הקושי בנבטים. לדבריו, "הקושי בנבטים הוא מעבר לעניין של נוחות כזו או אחרת".

מרגי סיכם את הדיון ואמר כי הוועדה תומכת בפיתוח שדה תעופה משלים בנבטים, וקוראת לממשלה לבטל את החלטה, הקובעת עדיפות להקמת השדה ברמת דוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker