היועץ המשפטי של כחול לבן מונה לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים

עו"ד שמעון בראון מתמחה בתחום המשפט האזרחי והמשפט המינהלי ■ הוא ייצג את כחול לבן בעתירות שהוגשו לבג"ץ נגד הטלת המנדט על ראש הממשלה, בנימין נתניהו

ביני אשכנזי
ביני אשכנזי
אבי ניסנקורן
שר המשפטים, אבי ניסנקורןצילום: אוהד צויגנברג

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, הגיש היום (רביעי) לאישור נציב שירות המדינה את מינויו של עורך הדין שמעון (שימי) בראון, לתפקיד מנכ"ל משרד המשפטים.

עו"ד בראון מתמחה בתחום המשפט האזרחי והמשפט המינהלי – דיני תאגידים, דיני עבודה, משפט מינהלי, משפט חוקתי וליטיגציה. הוא משמש כיום כשותף במשרד עורכי הדין מרינברג-בראון ושות', עוסק בתחום המשפט מזה 20 שנה ובעל ניסיון עשיר בניהול משפטי. בראון מכהן גם כמזכיר קיבוץ שפיים וכיועץ המשפטי של מפלגת כחול לבן (תפקידים אותם יסיים עם אישור מינויו למנכ"ל). בעבר היה חבר מפלגת העבודה ואף התמודד בפריימריז לרשימתה.

כרזת בחירות של שימי בראון בפריימריס מפלגת העבודה, 2015
כרזת בחירות של שימי בראון בבחירות המקדימות במפלגת העבודה, 2015צילום: תומר אפלבאום

בראון ייצג את מפלגת כחול לבן בעתירות השונות שהוגשו לבג"ץ נגד הטלת המנדט על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונגד סירובו של יו"ר הכנסת הקודם, יולי אדלשטיין, לכנס את המליאה על מנת לבחור יו"ר חדש.

השר ניסנקורן: "עו"ד בראון הוא אדם בעל ניסיון משפטי וניהולי עשיר וניחן ברגישות חברתית גבוהה. אני סמוך ובטוח שיוביל את משרד המשפטים בצורה המקצועית והערכית ביותר. אני רוצה להודות מקרב לב לעו"ד סיגל יעקבי שנרתמה לשמש בתפקיד ממלאת מקום המנכ"ל ועשתה זאת במסירות גדולה ובכישרון רב. עו"ד יעקבי תמשיך לכהן כאפוטרופוס הכללי וכונסת הנכסים הרשמית במשרד במשפטים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker